Śmiertelne napięcie

Tom 9 cyklu Maggie O'Dell

W lasach zachodniej Nebraski znaleziono ciała młodych ludzi z dziwnymi obrażeniami wskazującymi na silne porażenie prądem. Ci, którzy przeżyli, są ciężko ranni i śmiertelnie przerażeni.

Grupa miejscowej młodzieży chciała tylko zaszaleć, ale gdy nocne niebo rozjaśniły dziwne efekty świetlne, impreza zamieniła się w koszmar. Doświadczona agentka FBI, Maggie O’Dell, próbuje odnaleźć sens w sprzecznych zeznaniach, ustalić, co jest prawdą, a co jedynie wytworem pobudzonej strachem i narkotykami wyobraźni. Tymczasem troje z ocalałych nastolatków ginie w niejasnych okolicznościach. Śledztwo coraz bardziej się komplikuje.

W tym samym czasie dochodzi do masowych zatruć w dwóch szkołach w Wirginii i Waszyngtonie. Śledczym pomaga pułkownik Benjamin Platt, wybitny specjalista od chorób zakaźnych. Desperacko walczy o zidentyfikowanie niezwykle groźnego szczepu bakterii, którą zaraziła się młodzież.

Chociaż miejsca zdarzeń oddalone są od siebie o tysiące mil, nieoczekiwanie tropy obu śledztw zbiegają się. Maggie i Benjamin odkrywają tajemnice, które mogą zagrozić bezpieczeństwu narodowemu. Na najwyższych szczeblach władzy są ludzie, którzy nie dopuszczą do ich ujawnienia…

Informacje dodatkowe o Śmiertelne napięcie:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2012-03-31
ISBN: 978-83-23882-00-8
Tytuł oryginału: Hotwired
Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska

Kup książkę Śmiertelne napięcie

Śmiertelne napięcie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Iwa90
Iwa90
Przeczytane:2017-05-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2017, Mam,
Jest to już któraś z kolei książka tej autorki którą przeczytałam. Książkę czyta się szybko. Już od pierwszych stron przygody Maggi i Platta zaciekawiają . Z przyjemnością przeczytałam tą książkę, jednak zakończenie trochę mnie rozczarowało.
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-09-26,
Jak każda książka Alex Kavy bardzo dobra. Świetna intryga, nieprzewidywalne zakończenie.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2016-07-06, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Chyba najsłabsza z części. Cykl zbliża się do końca, a Kava jakby zaczęła tracić wizję całości. Do przeczytania dla zaznajomionych z serią. Reszta - raczej nie polecam.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2015-07-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Wewnętrzne tajemnice Magie O'Dell po raz kolejny staje oko w oko z mordercą. Tum razem rozpoczyna badanie kilku przypadków okaleczeń bydła w Nebrasce, by wplątać się w aferę z tajnymi projektami rządowymi, o mało przy tym nie tracąc życia. Na drugim planie, ubarwiając książkę, pozostają zmagania Benjamina Platta, z serią masowych zakażeń żywności w amerykańskich szkołach. Jak zwykle u Kavy akcja powieści toczy się warto, nie brak nagłych zwrotów akcji i momentów, które czytania się wstrzymując oddech. Mam jednak wrażenie, że autorka traci nieco rozpęd. Pozycja obowiązkowa dla fanów. Czytelnicy rozpoczynający przygodę z tą autorka zdecydowanie powinni zacząć od wcześniejszych pozycji.
Avatar użytkownika - Hypnose
Hypnose
Przeczytane:2013-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, przeczytane,
Myślę, że jest to jedna z najlepszych książek Kavy. Po przeczytaniu rodzi się pytanie czy faktycznie wszytko jest fikcją literacką i co faktycznie dzieje się z żywnością przed trafieniem na półki sklepowe czy naszych domowych lodówek. Nie jestem zwolenniczką teorii spiskowych, ale książka naprawdę robi duże wrażenie.

Grupa młodzieży chce się zabawić. Eksperymentują z nowym narkotykiem. Gdy na niebie widzą lasery nie wiedzą czy to halucynacja czy rzeczywistość. Dochodzi do tragedii.

Niedaleko zanotowano przypadki śmierci zwierząt hodowlanych i dziwnego ich okaleczenia.

W dwóch szkołach dochodzi do zatrucia uczniów po obiedzie w szkolnej stołówce. Kto odpowiada za dostarczenie żywności do szkół?

Maggie O'Dell i jej przyjaciel nadepnęli na odcisk komuś na wysokim stanowisku aby rozwiązać zagadki.

Polecam całą serię.

Avatar użytkownika - iluzja
iluzja
Przeczytane:2020-02-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Jak zwykle, ciekawa sprawa prowadzona przez Maggie O'Dell. Książkę szybko się czyta, wciąga i z przyjemnością, obserwuje się rozwój jej znajomości z Beniaminem Plattem.

Benjamin Platt i Maggie O'Dell znów rozwiązują skomplikowane sprawy. On walczy z serią zatruć w szkołach. Ona poszukuje ....ufo?! Czy i tym razem wyjdą zwycięsko z batalii ze "złymi mocami"? Polecam!

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2022-09-19, Przeczytałem,
Łowca dusz
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Łowca dusz

W położonym w ustronnym miejscu domu letniskowym w Massachusetts sześciu młodych mężczyzn toczy śmiertelny pojedynek z agentami FBI. Niedaleko FDR Memorial...

Mroczny trop
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Mroczny trop

Amerykańska Straż Wybrzeża zatrzymuje na wodach Zatoki Meksykańskiej statek rybacki, który może przemycać narkotyki. Jak zwykle służbom pomaga Ryder...