Fragmenty mojego życia

Data wydania: 2013-01-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7604-187-2
Dodał/a książkę: czytam

Catherine de Hueck Doherty w swoich książkach i prelekcjach zawsze odsłaniała cząstkę samej siebie. We "Fragmentach mojego życia" dzieli się „swoją historią zbawienia”, stąd jej autobiografia jest nie tyle zapisem faktów, dat i wydarzeń, co przede wszystkim osobistą wizją tego, jak Bóg prowadził ją przez życie.

Na tych stronach opowiada o głębokich przeżyciach, które kształtowały jej serce i ducha.

Fragmenty mojego życia to historia miłości do Boga i ludzi. Czytając ją, spotkamy się z kobietą piękną i elegancką, pełną humoru, niespotykanej siły ducha i odwagi, kobietą o wielkiej wrażliwości i wewnętrznej prawości, bezkompromisową…

Pasjonująca duchowa autobiografia autorki "Pustyni" – światowego bestselleru, za który otrzymała prestiżową nagrodę przyznawaną przez Akademię Francuską. Wydarzenia jej życia mogłyby zapełnić kilka życiorysów. Osoba, wobec której nie sposób przejść obojętnie, świadek i przykład, jak w trudnych czasach żyć głęboką wiarą w realiach codzienności jako żona, matka, spełniona kobieta z sercem pełnym humoru, miłości, cierpienia i radości.

To jest klucz do zrozumienia tego, o czym pisze Catherine w swojej autobiografii. To wszechogarniająca miłość jest celem i źródłem jej powstania. Jeśli jest się zakochanym w Bogu, musi się równocześnie być zakochanym w ludziach – mówi autorka. Każda karta tej książki jest przesiąknięta miłością, która będąc odpowiedzią na miłość Boga, promieniuje w stronę ludzi. Może światło tej miłości ogrzeje i nasze serca?

Ewa K. Czaczkowska

Kup książkę Fragmenty mojego życia

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2013-07-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
O pochodzącej z arystokratycznej rodziny rosyjskiej Catherine de Hueck Doherty niewiele można powiedzieć. Dostępne źródła wiedzy uściślają jedynie okres jej życia w latach, wspominają o służbie pielęgniarskiej podczas pierwszej wojny światowej i emigracji do Kanady, a także wyliczają jej osiągnięcia i ważniejsze nagrody. Ona sama mówi o sobie więcej i dokładniej w autobiografii Fragmenty mojego życia. Zainteresowani publikacją Wydawnictwa Karmelitów Bosych nie tylko zaspokoją ciekawość, ale przede wszystkim poznają autentyczny obraz Catherine, umiejącej sprostać trudnym wymaganiom ówczesnych czasów. By przekonać się, że przysługujący jej obecnie tytuł Służebnicy Bożej nie został nadany bezpodstawnie, czytelnik ma okazję prześledzić życie – krok po kroku – tej, która do końca pozostała wierna Chrystusowi i Ewangelii. Na początku udajemy się więc do wagonu kolejowego wiozącego pasażerów na Wielkie Targi w Niżnym Nowogrodzie. Urodzona w nietypowych warunkach (w wagonie), Catherine cieszyła się szczęśliwym dzieciństwem, chętnie korzystała z dobrodziejstw nauki, przejawiała głęboką wrażliwość na piękno otaczającego świata. Wraz z autorką poznajemy szczegóły życia w Egipcie, przeżywamy radość z porannych zakupów w Paryżu, a także zostajemy wtajemniczeni w sekrety dorastania do roli kobiety. Nie nudzimy się, towarzysząc Catherine podczas pokonywania trudów ...

Opinie o książce - Fragmenty mojego życia

,,(...) Przybyli żołnieże i aresztowali wszystkich mieszkańców wioski. Gdy dowiedzieli się co z nami zrobiono, przyszli nas uwolnić. Zanim zabrano nas na noszach do szpitala, pułkownik przyprowadził kulku wieśniaków i zapytał Borisa- Którzy z tych ludzi skazali państwa na śmierć i bili pana żonę po twarzy? Patrząc wprost w oczy człowieka, który był najbardziej odpowiedzialny za to, jak nas traktowano, Boris odpowiedział: Nie pamiętam. Myślę, że był to największy akt przebaczenia, jaki w życiu widziałam. (...) Powyższy cytat tak wiele mówi o wielkiej sile tej ksiązki, otwiera nam oczy na odwagę innych, czyż taki akt wybaczenia nie wymaga odwagi? Autorka miała również wielką siłę i odwagę zrezygnowac ze swojego bogactwa i stać się ,,ubogą wśród ubogich" Doprawdy piękna historia, obfitująa w barwne opowieści z życia rosyjskiej baronowej. Polecam przeczytać- naprawdę warto.