One za tym stoją

Osiem kobiet. Różne historie, różne charaktery, różne pasje. Ale pasja jest tym właśnie, co je łączy. I jeszcze coś: to dzięki nim w Polsce żyje się przyjemniej – smaczniej jemy, czytamy świetne książki, taniej rozmawiamy przez telefon, słuchamy dobrej muzyki, lepiej się ubieramy, oglądamy więcej polskich filmów, łamiemy obyczajowe tabu. Wreszcie – coraz odważniej sięgamy po swoje prawa.

Agnieszka Kręglicka, Beata Stasińska, Anna Streżyńska, Kayah, Irmina Kubiak, Agnieszka Odorowicz, Ewa Wanat i Beata Stelmach opowiadają o swojej drodze do sukcesu, o upadkach i marzeniach. Obok ich głosów słyszymy komentarze przyjaciół, członków rodzin, współpracowników, podwładnych, niekiedy konkurentów.

Każda z tych opowieści jest sama w sobie fascynująca, ale razem dają sumę doświadczeń i przeżyć prawdziwych kobiet, tu i teraz. Te kobiety żyją w Polsce na początku XXI wieku. To jest prawda o nich i wielu, wielu innych.

Opowiedziane historie zebrała dziewiąta kobieta – Aleksandra Boćkowska – dziennikarka i redaktorka związana z ELLE (wcześniej  „Gazeta Wyborcza”, „Newsweeku” i „Pani”).

Informacje dodatkowe o One za tym stoją:

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2012-03-08
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę One za tym stoją

One za tym stoją - opinie o książce

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

O mężczyznach. Którzy osiągnęli sukces w jakiekolwiek dziedzinie życia słyszy się i mówi bardzo często. O kobietach , które wyróżniają się nie mniejszymi umiejętnościami i osiągnięciami mówi się dużo rzadziej. Wynika to chyba ze stereotypu o podziale ról w życiu społecznym. Jakie to smutne, gdyż badania naukowców dowodzą, że kobiety często bywają bardziej efektywne i lepiej wykształcone niż większość mężczyzn. Kobiety muszą i czynią to doskonale brną do przodu , mimo licznych przeszkód, które ograniczają ich działania.

Tezę, że kobiety mogą i chcą więcej potwierdza Aleksandra Boćkowska, która jest autorką książki pt. :”One za tym stoją” Jest to pozycja poświęcona kobietom i tylko im. Bohaterki z którymi rozmawia autorka są niezwykłe, indywidualne i charyzmatyczne w swojej pracy, która jest dla nich pasją , często zmusza do licznych poświęceń, ale sprawia, że czują spełnienie i chęć do dalszej samorealizacji.

Bohaterkami „One za tym stoją „ są:

1.Beata Stasińska, która jest wydawcą, prezesem wydawnictwa W.A.B.

2.Beata Stelmach, która od 2011 r. jest wiceministrem spraw zagranicznych oraz jest działaczką Kongresu Kobiet.

3.Agnieszka Kręglicka-restauratorka. Jej program kulinarny, który prowadzi wraz z bratem można obejrzec na kuchnia.tv.

4.Agnieszka Odorowicz- dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filnowej.

5.Anna Streżyńska- w latach 2006-2012 prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. To ona wywalczyła, że ceny Internetu o 70%.

6.Irmina Kubiak jest współtwórczynią FashionPhilosophy Fashion Week Poland , która promuję polskich projektantów.

7.Kayah , w2iadomo –wokalistka, producentka, współwłaścicielka wytwórni płytowej Kayax.

8.Ewa Wanat, która jest redaktorką naczelną Radia Tok FM.

Osiem kobiet, osiem fascynujących historii. Historia- każda inna , a jednocześnie tak podobna do siebie. Każda z tych ośmiu kobiet opowiada Aleksandrze Boćkowskiej o swojej drodze do miejsca, w którym są w chwili obecnej. Opowiadają , jaki wysiłek wymaga etap samorealizacji i spełnianie marzeń, pogodzenie spraw rodzinnych z pracą, która często wymaga 120 % ich czasu. Opowiadają jak wielokrotnie muszą łamać tematy tabu i walczyć, by przestano je postrzegać przez pryzmat płci. Jednocześnie muszą walczyć nie tylko ze środowiskiem zawodowym, które nie ukrywajmy jest zdominowane przez mężczyzn, ale walczą również z własną potrzebą perfekcjonizmu i słabościami.

O bohaterkach również opowiadają ich bliscy , przyjaciele oraz współpracownicy. Nie jest to wyłącznie obraz tych ośmiu kobiet sukcesu, ale jest to ułamek obrazu każdej z nas matek, żon i pracownic.

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2015-11-15, Przeczytałam, Sprzedam / wymienię,
Księżyc z Pewexu
Aleksandra Boćkowska0
Okładka ksiązki - Księżyc z Pewexu

W kraju, w którym ludzie gnieździli się z maleńkich mieszkaniach, a z roku na rok półki sklepowe robiły się coraz bardziej puste, słowo „luksus”...

To wszystko nie robi się samo. Rozmowy na zapleczu kultury
Aleksandra Boćkowska0
Okładka ksiązki - To wszystko nie robi się samo. Rozmowy na zapleczu kultury

Oglądając spektakl albo film, czytając książkę czy oglądając wystawę, rzadko pamiętamy o tym, jak wiele osób pracowało przy ich powstaniu. Dzięki znakomitym...