Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu

Stoi na Księżycu, zasłania sobą Słońce i okrywa się płaszczem Nieba… Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń tym razem odsłaniają przed nami tajniki objawienia Matki Bożej z Guadalupe, cudu, bez którego nie da się zrozumieć Kościoła w Ameryce Łacińskiej. Autorzy nie tylko przedstawiają zaskakującą analizę wizerunku Maryi, przeprowadzoną przez naukowców, którzy odkryli wiele zapisanych na obrazie informacji astronomicznych, matematycznych czy geograficznych, lecz również pasjnująco opowiadają o dziejach meksykańskiego katolicyzmu, powstaniach cristreros i rządach, które były bardziej antyklerykalne niż władze PRL.

Dominik Zdort “Rzeczpospolita”

Książka „Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu“ to kolejne dzieło tandemu autorskiego – reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia – z serii poszukiwań niezwykłych zjawisk religijnych. Poprzednie ich prace („Świadkowie Tajemnicy“ o relikwiach Chrystusowych, „Dowody Tajemnicy“ o fenomenach nadprzyrodzonych oraz „Tajemnice Graala“ o Kielichu z Ostatniej Wieczerzy) cieszyły się olbrzymią popularnością wśród czytelników.

Tym razem autorzy wyruszyli do Meksyku, by zobaczyć najczęściej odwiedzane sanktuarium na świecie (20 mln pielgrzymów rocznie) i opowiedzieć dzieje jednego z najbardziej niezwykłych wizerunków – obrazu Matki Bożej z Guadalupe, a zarazem opisać historię powstania w Ameryce Łacińskiej nowej cywilizacji, będącej mieszaniną elementów indiańskich i europejskich.

Przede wszystkim jednak autorzy skoncentrowali się na spotkaniach z naukowcami z różnych dziedzin – historykami, archeologami, chemikami, matematykami, astronomami czy optykami – którzy prowadzili badania naukowe nad obrazem z Guadalupe. Przyniosły one wiele niespodziewanych efektów, a ich wyniki okazują się niewytłumaczalne w świetle dotychczasowej wiedzy naukowej.

Książka w popularnej formie opowiada o zjawiskach sytuujących się na przecięciu kilku dziedzin: historii, religii i nauki. Dzięki bogato ilustrowanej szacie (ok. 300 kolorowych zdjęć) czytelnik może nie tylko przeczytać o różnych niezwykłych elementach egzotycznej rzeczywistości, ale zobaczyć ją na własne oczy w rozmaitych ujęciach.

Informacje dodatkowe o Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu:

Wydawnictwo: Rosikon Press
Data wydania: 2015-03-10
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-62981-01-4

Kup książkę Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu

Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu - opinie o książce

Warta przeczytania książka o tajemnicy nadprzyrodzonych zjawisk.
Dowody tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych
Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń 0
Okładka ksiązki - Dowody tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych

Tym razem autorzy prowadzą dziennikarskie dochodzenie, które ma na celu naukowe wyjaśnienie nadzwyczajnych zjawisk religijnych. Przedstawiają zjawiska...

Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła
Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń0
Okładka ksiązki - Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła

„Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła” to najbardziej intrygująca książka w dorobku Grzegorza Górnego i Janusza...