Wyspa skarbów

Gdzieś daleko na morzu leży zagubiona wśród fal wyspa, na której legendarny kapitan Flint ukrył swój piracki skarb. Na jego poszukiwania wyrusza angielski statek. Nikt jednak nie wie, że wśród załogi znajdują się dawni towarzysze Flinta, którzy pragną odzyskać utracone łupy. Czy chłopiec okrętowy, Jim Hawkins, zapobiegnie buntowi na okręcie? Czy ocali swoich przyjaciół z rąk piratów? Dokąd zaprowadzi ich tajemnicza mapa? Jeżeli chcesz się tego dowiedzieć, sięgnij po "Wyspę skarbów" - książkę pełną barwnych i mrożących krew w żyłach przygód.

Informacje dodatkowe o Wyspa skarbów:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2010-11-14
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Wyspa skarbów

Wyspa skarbów - opinie o książce

Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2016-10-12,
Bardzo fajny sposób nauki języka, w tym wypadku - angielskiego. Historia nie jest zbyt długa a największym atutem tego wydania jest możliwość czytania w języku angielskim i w razie nie zrozumienia tekstu można sięgnięcia wzrokiem na stronę obok gdzie znajduje się wersja polska. Super pomysł z tym cyklem "Czytamy w oryginale". Polecam
Avatar użytkownika - Nimphelos
Nimphelos
Przeczytane:2014-10-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014, Z biblioteki,
"Wyspa skarbów" to książka typowo przygodowa. Główny bohater to młody Jim Hawkins - chłopak, który pracuje w tawernie "Admiral Benbow" wraz z matką. Pewnego dnia gości u nich osobliwy mężczyzna o imieniu Bill Bones. Okazuje się, że jest on piratem. Kiedy Jim przeszukiwał jego kufer, odnalazł mapę Wyspy Skarbów. Odszukanie skarbu złowrogiego pirackiego kapitana Flinta zakończyłoby problemy Jima i jego matki. wraz z zaufanym przyjacielem rodziny - doktorem Levsey'em, udaje się zorganizować wyprawę po skarb. Jednak zatrudniona załoga okazuje się być bandą piratów liczących na łup. Z tłumu bohaterów cały czas wyróżnia się John Silver, najbardziej piracki pirat jakiego zna literatura. Jest wyrachowany i podstępny, a zarazem łatwo zdobywa zaufanie Jima. Silver jest moim zdaniem największym plusem opowieści. Oczywiście nie można zapomnieć o odwadze i pomysłowości jaką młody Jim Hawkins wykazuje się na każdym kroku. Gdyby nie on wyprawa po skarb zakończyłaby się totalna klęską. "Wyspa skarbów" jest jedną z pierwszych takich książek o piratach. Z niej wywodzi się chociażby znana piracka przyśpiewka o "Umrzyka skrzyni". Akcja rozwija się szybko, nie pozwala na nudę. Czytanie jej sprawiło mi wiele przyjemności, więc serdecznie ją polecam.
Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2015-10-09, Ocena: 4, Przeczytałam,
Ponadczasowa powieść przygodowa. Jim Hawkins przeżywa przygodę życia. Płynie na wyspę skarbów, gdzie podobno został ukryty skarb piracki. Wspaniałe opisy przyrody, człowieczej natury i pęd ku spełnieniu marzeń.
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2021-06-29, Ocena: 4, Przeczytałam,

Klasyka powieści przygodowej. Bardzo przyjemna, lekko napisana opowieść, w której się całkiem sporo działo, aczkolwiek nie wciągnęła mnie tak mocno jak się spodziewałam. Oglądałam kiedyś serial na postawie tej książki, który mi się bardziej podobał. Niemniej jednak warto przeczytać, tym bardziej, że jest dosyć krótka. Świetna lektura na wakacje.

Piracka opowieść, o dorastaniu, o zasadach, o lojalności, pełna przygód, wspaniałych opisów krajobrazów i konstrukcji statków.

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2021-04-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Lekka, miła i przyjemna powieść przygodowa, w której odnaleźć możemy wszystko co jest wymagane od książki o skarbie i piratach. Jest więc tytułowy skarb i dołączona mapa, jest tajemnicza wyspa, są piraci a wśród nich oczywiście kuternoga oraz gadająca papuga a do tego sporo rumu i grogu oraz przyśpiewka piracka (której część jak kojarzę, została wykorzystana w jednym filmie - Piraci z Karaibów) .

Książka dobra - w czasach pierwszego wydania pewnie robiła większe wrażenie, teraz przypomina bardziej pierwszą lepszą historię w tym typie. Dla rozpoczynającego przygodę czytelniczą z "panami szczęścia" może się nadać, ale przy mojej fascynacji piratami zarówno jako postaciami historycznymi, jak i w wersji literacko-filmowej (zapadający w pamięć "Wampiraci" (seria książek), "Piraci" (serial), "Piraci z Karaibów" czy choćby klasyczna "Planeta Skarbów" (bajka Disneya)) jest to historia jakich wiele. Z pewnością warto poznać pierwowzór tylu różnych adaptacji, ale poza ukojeniem ciekawości nie wyniosłam z tej książki nic.

Książka z biblioteczki mojego Taty, a więc nie mogła okazać się zła. Ahoj, przygodo! Cóż powiedzieć, zapewne niewielu ma fanów wśród współczesnej młodzieży, ale jeśli ktoś lubi klimat morskich przygód, to Wyspa skarbów jest pozycją obowiązkową.

Avatar użytkownika - Foxie
Foxie