Zaułki zbrodni

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2011-11-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-245-9122-0
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę: jusia

Ocena: 5 (2 głosów)

Zaułki zbrodni to zbiór opowiadań kryminalnych z Wrocławiem w tle. Teksty te są owocem Kryminalnych Warsztatów Literackich z lat 2009 i 2010, towarzyszących Międzynarodowemu Festiwalowi Kryminału. Kilkunastu młodych twórców doskonaliło własne teksty pod okiem krytyków i pisarzy (m.in. Mariusza Czubaja i Andrzeja Ziemiańskiego). Efektem tych zmagań jest zbiór opowiadań - różnorodnych, ale jednak powiązanych jednym wspólnym elementem - miastem Wrocław. Portal Kryminalny patronuje - i poleca.

Wrocław jest nie tylko miastem mostów i krasnali, ale też - morderców. Autorzy opowiadań zawartych w książce "Zaułki zbrodni" udowadniają, że nie tylko Eberhardt Mock rozwiązuje kryminalne zagadki stolicy Dolnego Śląska. Oto piętnaście historii, które zabierają nas w podróż po wrocławskich zakamarkach i skrywanych przez nie tajemnicach. Raz mamy do czynienia z zabójcą opisującym swe działania na internetowym blogu, innym razem cofamy się w czasie do intrygi związanej z epidemią ospy we Wrocławiu. Kiedy indziej poznajemy grono staruszek, które chce rozwikłać zagadkę zniknięcia jednej z koleżanek. A to zaledwie początek.

Młodzi pisarze doskonalili swe prace pod okiem uznanych pisarzy i krytyków, a efekt może zaskoczyć niejednego wytrawnego miłośnika literatury kryminalnej.

Kup książkę Zaułki zbrodni

Opinie o książce - Zaułki zbrodni

Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2016-10-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2015-01-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam,
Inne książki autora
The Beatles. Nieznane fotografie
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - The Beatles. Nieznane fotografie

The Beatles. Nieznane fotografie to zbiór 600 zdjęć pochodzących z archiwów gazety Daily Mail. Stanowi on wyczerpujący zapis wielu lat niezwykłej historii...

Sudoku-Sumo 1
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Sudoku-Sumo 1

SuDoku - nie dość, ze pochodzi z Japonii, to jescze dorównuje najpopularniejszej dyscyplinie sportowej tego kraju: sumo!...

Reklamy