Okładka książki - A to Polska właśnie? Czyli Wesele 2012

Wydawnictwo: Drzewo Laurowe
Data wydania: b.d
Kategoria: Rozrywka, humor
Dodał/a książkę: Justyna Gul

Mamy przyjemność zaprezentować pierwszą pozycję z cyklu "Bajki dla dorosłych".

"A to Polska Właśnie? czyli Wesele 2012" to świetna satyryczna opowieść o naszych wyobrażeniach na temat artystów, polityków i zdobywania popularności.

Jej główni bohaterowie to super-szpieg, długoletni pracownik tajnej jednostki z siedzibą w miejskim magistracie, niespełniony artysta, jakich wielu tuła się po naszym kraju oraz wysokiej rangi urzędnik skarbówki. Ich spotkanie i niezwykły pomysł to iście "Dyzmowski" sposób na sukces.

Dzięki karykaturze i wyolbrzymieniu, autor w zabawny i prześmiewczy sposób ukazuje proces manipulacji społeczeństwa przez media, który wciąż narasta.

Ale uwaga! Lektura "Wesela 2012" to świetna zabawa, ale również refleksja jak łatwo poddajemy się iluzji... Poprzez krótki zarys symbolicznych dla naszego społeczeństwa postaci, autor prezentuje w niej jakże prawdziwy, kreowany przez media i narastające szaleństwo autokreacji obraz naszego kraju i jego mieszkańców. A do tego mamy jeszcze głębszą warstwę, a właściwie warstwy książki, pełne symboli i ukrytych znaczeń, które składają się na obraz naszego kraju, pełnego sprzeczności i wad narodowych, a w którym sterowani politycy wciąż mieszają chochlą.

Z tej pozycji lektora "Wesela 2012" nie jest prosta, sam śmiech zamiera w gardle, bo ta zręczna satyra trafia w samo sedno narodowych przypadłości, odsłaniając prawdziwe kulisy władzy.

"Wesele 2012" to lektura obowiązkowa.

Kup książkę A to Polska właśnie? Czyli Wesele 2012

Avatar użytkownika - Sabinka
Sabinka
Od czasu do czasu warto sięgnąć do całkowicie innej literatury, niż ta, którą czytamy nagminnie. Warto odkryć zupełnie nowe gatunki literackie, powieści, które - z pozoru - nie wyróżniają się niczym szczególnym. Czasem podczas takich poszukiwań można trafić na prawdziwe perełki, czasem - gorzko rozczarować się i żałować straconego na lekturze czasu. Satyra Radosława Lemańskiego na szczęście należy do grupy książek, które usatysfakcjonować powinny nawet największych sceptyków. Lemański stworzył genialną opowieść o współczesnych artystach, politykach i o tym, jaki wpływ na nasze życie mają media oraz w jaki sposób obecnie zyskuje się popularność. To wszystko, opisane w zabawnej formie, znajdujemy w niepozornej książce A  to Polska właśnie? Czyli Wesele 2012. Głównymi bohaterami opowieści są: superszpieg, niespełniony artysta oraz wysokiej rangi urzędnik. Spotykają się oni w pewnym pensjonacie, gdzie podczas wspólnego wieczoru wpadają na genialny pomysł, który z sukcesem wprowadzają w życie. W prześmieszny sposób autor ukazuje jak media tworzą obraz naszego kraju i jego mieszkańców. Lemański świetnie wskazał również, jaki wpływ na nasze życie, decyzje czy też spostrzeżenia mają media, które manipulują widzami, czytelnikami lub słuchaczami w niewyobrażalnym wręcz stopniu. Co ciekawe - większość z nas nawet tego nie dostrzega ...

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Zapraszamy na wesele Palenie i picie szkodzi zdrowiu - o tym wiedzą nawet ci, którzy na zalecenia lekarzy „przymykają oko”. Na liście używek szkodzących zdrowiu Światowa Organizacja Zdrowia zapomniała jednak umieścić… czytanie książek. Tymczasem, jeśli mowa o znakomitej satyrze społecznej, to „A to Polska właśnie? Czyli Wesele 2012” stanowi tajną broń Radosława Lemańskiego, której użycie grozi pęknięciem musculi abdominis z powodu ataków niekontrolowanego śmiechu. Reklamowana jako „szalona, pełna humoru” książka jest wyjątkowo trafną analizą obecnego środowiska artystycznego, w którym ważniejszy od talentu i ciężkiej pracy staje się status celebryty, a popularność mierzona jest ilością wyświetleń informacji na Pudelku. Radosław Lemański z wielkim znawstwem pokazuje świat wykreowany przez media, pełen gadających głów, VIP-ów, których jedyną zasługą jest... bycie oraz karierowiczów, za wszelką cenę próbujących utrzymać się na szczycie. To także odzwierciedlenie naszych narodowych wad - zawiści, skłonności do cwaniactwa i kombinowania, wiecznego pesymizmu i picia aż do „skrętu kiszek”. I kiedy właśnie nasze biedne kiszki, zmęczone nadmierną dawką procentów, trawią „resztki kaca po wieczorku zapoznawczym”, rodzi się makiaweliczny plan. Ale po kolei… Na weselu wspólnych znajomych ...

Opinie o książce - A to Polska właśnie? Czyli Wesele 2012

Radosław Lemański0
Okładka ksiązki - Czucie i wiara. Mistyczna koncepcja Mickiewicza na przykładzie liryki lozańskiej

Najbardziej mnie cieszy, że wreszcie ktoś próbuje dotrzeć do prawdziwego sedna i obnażyć wieszcza. Patriotyzm, tęsknota za Litwą - to u mistyka jedynie...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński