Afrykański klucz

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2020-03-05
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-66201-86-6
Liczba stron: 288

Tom 2 cyklu Pensjonat Biały Dwór

Ocena: 3.67 (6 głosów)

Znana lekarka specjalizująca się w medycynie tropikalnej, zaangażowana w projekt badawczy nad jadem węży, umiera w swoim mieszkaniu. Wszystkich zaskakuje informacja, że powodem jej śmierci wcale nie był rak, na którego chorowała. Podejrzenia o zabójstwo padają na jej córkę. Sprawę rozpracowuje komisarz Michał Orski.

W obliczu oskarżeń, Magdalena prosi o pomoc koleżankę – mecenas Anitę Herbst. Obie wpadają na zaskakujący trop. Okazuje się, że przed śmiercią doktor Elżbieta Budzanowska interesowała się okolicznościami tragicznego wypadku, w którym przed trzydziestu laty zginął jej mąż. Niebawem wypływają nowe, sensacyjne fakty…
Czy śmierć lekarki ma coś wspólnego z jej wyjazdami do Afryki?

Afrykański klucz jest drugim tomem serii kryminalnej "Pensjonat Biały Dwór". Pierwszy – "Zapach prawdy" – zdobył uznanie recenzentów i znalazł się na liście kandydatów do Nagrody Wielkiego Kalibru.

Tagi: kryminał

Kup książkę Afrykański klucz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Elżbieta Budzanowska. Zaangażowana lekarka, uwielbiana w Sycowie, gdzie mieszkała na co dzień. Idealistka, która pewnego dnia wyjeżdża do Afryki, pozostawiając w kraju córkę. Gdy po latach podczas pobytu w kraju umiera, nic nie wskazuje na to, że przyczyna śmierci mogłaby nie być naturalna. A jednak policja ma wątpliwości. Kiedy podejrzenia o zabójstwo padają na córkę lekarki, Magdalenę, a śledztwo przejmuje komisarz Michał Orski, mecenas Anita Herbst nie może pozostać obojętna. Czy przyczyną śmierci Budzanowskiej mogło być jej zainteresowanie okolicznościami wypadku, w którym przed laty zginął jej mąż? A może sprawa wiąże się z badaniami, jakie prowadziła nad jadem afrykańskich węży?  Drugi tom serii Pensjonat Biały Dwór, powieść Afrykański klucz (nie ma konieczności przed przystąpieniem do jego lektury sięgania po otwierający cykl Zapach prawdy, choć warto to uczynić) to kryminał w starym stylu. Nie ma tu raczej gadżetów stosowanych przez CSI, nie ma rozbudowanych opisów nowoczesnych technik śledczych. Jest stara, dobra policyjna robota. Są kolejne przesłuchania i śledzenie podejrzanych, są ludzie, ich historie, motywacje, doświadczenia i przeszłość.  Iga Karst bardzo sprawnie portretuje swoich bohaterów. Nie ma na stronach jej powieści ani genialnych detektywów, ani zapitych śledczych po przejściach. Anita, Michał, Magdalena, Elżbieta ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Afrykański klucz

Całkiem zgrabna historia, czyta się szybko,ale szału nie ma.

Link do opinii

Kryminałów czytam niewiele, a jak już to wybieram te wpisane w polski plener. A tu akurat czarny kontynent...
Spokojnie bo Afryka jest tylko wpisanym w tytuł książki kluczem do śledztwa prowadzonego na znanej mi nawet polskiej prowincji.

Link do opinii
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2020-07-30, Ocena: 3, Przeczytałam,

"Afrykański klucz" to drugi tom cyklu kryminalnego Pensjonat Biały Dwór autorstwa Igi Karst. Pierwszy tom "Zapach prawdy" bardzo mi się podobał, więc i po ten sięgałam z nadzieją na dobrą lekturą.
Książka podzielona jest na trzy części, każda z nich składa się z naprawdę krótkich rozdziałów, gdzie każdy toczy się w innym miejscu. Przez taki rozkład miałam mocne wrażenie fragmentaryczności – jeszcze nic w sumie nie stało się w jednym miejscu, a już skaczemy do kolejnego. Bohaterowie też jacyś tacy nijacy, w sumie nic specjalnego się o nich nie dowiedziałam. Intryga całkiem ciekawa, a przynajmniej zamysł na nią, bo już wydarzenia mające prowadzić do rozwiązania zagadki też jakieś takie bez polotu. Nie wiem, miałam po prostu wrażenie, że autorka miała tu sam pomysł na książkę, który niespecjalnie umiała rozwinąć. Szkoda, bo w "Zapachu prawdy" udowodniła, że potrafi napisać dobry kryminał.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Rozpierducha
Rozpierducha
Przeczytane:2020-04-16, Ocena: 5, Przeczytałem, legimi,