reklama

Wirtualne Targi Książki. Kryminalna seria „Pensjonat Biały Dwór" Igi Karst

Data: 2020-05-19 12:29:58 Autor: Piotr Piekarski

Trwają Wirtualne Targi Książki. W ich ramach Wydawnictwo Szara Godzina zaprasza czytelników do lektury wchodzących w skład serii Pensjonat Biały Dwór powieści Zapach prawdy oraz Afrykański klucz, których autorką jest Iga Karst. To kryminały, których bohaterami są dociekliwa mecenas Anita Herbst oraz komisarz Michał Orski

Obrazek w treści

W powieści Zapach prawdy bohaterowie mierzą się z zagadkową śmiercią wykładowcy UW, specjalisty w zakresie orchidologii, profesora Adama Korczyńskiego. Czy motywem brutalnego morderstwa była kradzież cennego storczyka? A może chodzi o jedną ze starych ksiąg, które posiadał profesor? Jedno jest pewne – mecenas Anita Herbst, działająca na prośbę wnuka naukowca, oraz prowadzący śledztwo z ramienia policji Michał Orski nie spoczną, dopóki nie odkryją prawdy. 

„Zapach prawdy" ujmuje dobrym, oryginalnym pomysłem na fabułę, sprawnym rozegraniem kolejnych scen, solidnym zapętleniem wątków i zaskakującym ostatecznym rozwiązaniem sprawy

- recenzja książki „Zapach prawdy"

Punktem wyjścia drugiej powieści z serii, Afrykański klucz, jest zabójstwo znanej lekarki, specjalistki z zakresu medycyny tropikalnej. Gdy o zbrodnię oskarżona zostaje jej córka, przyjaciółka kobiety, Anita Herbst, nie będzie mogła pozostać obojętna. Tym razem jednak nie będzie mogła liczyć na pomoc Michała, który prowadził będzie oficjalne śledztwo. 

Spójność i wiarygodność, a także solidny warsztat i bardzo dobry koncept – to cechy wyróżniające „Afrykański klucz" pośród wielu powieści kryminalnych.

- recenzja książki „Afrykański klucz"

– Bez względu na osiągnięcia supernowoczesnej kryminalistyki, na miejscu zbrodni policjant dysponuje tylko kilkoma wstępnymi informacjami i swoimi zmysłami. I to jest punkt, w którym zaczyna rozwijać śledztwo. Bywa tak, że od czujności policjanta w tym właśnie momencie zależy wykrycie sprawcy. Powszechnie znana jest opinia, że w wielu przypadkach nazwisko zabójcy widnieje już w pierwszym tomie akt… – opowiadała nam autorka. Przeczytajcie koniecznie wywiad z Igą Karst, by lepiej poznać pisarkę i jej twórczość.

Więcej informacji na temat publikacji znajdziecie na stronie internetowej Wydawnictwa Szara Godzina. Koniecznie odwiedźcie też stronę Wirtualnych Targów Książki.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Afrykański klucz
Iga Karst0
Okładka książki - Afrykański klucz

Znana lekarka specjalizująca się w medycynie tropikalnej, zaangażowana w projekt badawczy nad jadem węży, umiera w swoim mieszkaniu. Wszystkich zaskakuje...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Dziecko września
Marek Harny
Dziecko września
Pokaż wszystkie recenzje