Agile Development. Filozofia programowania zwinnego

Zbiór praktycznych wskazówek dla producentów oprogramowania

Jak wdrożyć metodologię programowania zwinnego? W jaki sposób zaangażować klientów w projekt? Jak kontrolować jakość produktów?

Programowanie zwinne (Agile Development) to obecnie jedna z najpopularniejszych metodologii zarządzania projektami programistycznymi. Metodyka Agile jest szczególnie użyteczna w małych zespołach programistycznych, w których z racji ułatwionej komunikacji nie ma potrzeby tworzenia rozbudowanej dokumentacji. Programowanie zwinne opiera się na iteracyjnej realizacji kolejnych etapów projektu. Kluczem do sukcesu w tej metodzie jest efektywna współpraca między członkami zespołu projektowego.

Książka "Agile Development. Filozofia programowania zwinnego" to przewodnik po programowaniu ekstremalnym, oznaczanym zwykle skrótem XP, które jest jedną z technik wchodzących w skład tej metodyki. Czytając ją, dowiesz się, jak wdrażać metodologię Agile w firmie, na czym polega programowanie ekstremalne i jaką rolę w procesie pełnią poszczególni członkowie grupy projektowej. Nauczysz się budować zespół i określać zakresy zadań osób biorących udział w pracach, planować harmogram udostępniania kolejnych wersji produktu oraz kierować procesem jego tworzenia. Poznasz metody testowania programu i usuwania z niego błędów, zasady pisania dokumentacji oraz reguły prowadzenia spotkań roboczych z klientami.

Wdrażanie programowania zwinnego Techniki programowania ekstremalnego Członkowie zespołu XP Zarządzanie zespołem Angażowanie klienta w proces wytwórczy Tworzenie raportów Udostępnianie kolejnych wersji systemu Standardy pisania kodu Testowanie i usuwanie błędów Optymalizacja wydajności programu

Od filozofii do mistrzostwa w zwinnym programowaniu!

Informacje dodatkowe o Agile Development. Filozofia programowania zwinnego:

Wydawnictwo: Helion