Anioł

Szokująca zbrodnia w świecie ludzi bez skrupułów. Czy któryś z tropów doprowadzi do mordercy?

Na tyłach budynku kina znalezione zostają zwłoki Oliwii Wajdzik. Młodą, luksusową prostytutkę zamordowano w wyjątkowo brutalny sposób. Śledztwo prowadzi troje policjantów: Monika Kijowska, Oskar Opala i Marcin Krawczyk, którzy mimo dzielących ich różnic okazują się wyjątkowo sprawnie funkcjonującym zespołem. Czy zdołają odkryć wszystkie elementy układanki i znaleźć sprawcę zbrodni?

Zabójstwo Oliwii Wajdzik uruchamia ciąg wydarzeń i wiedzie policjantów przez sieć powiązań, które sięgają głęboko: przez tajemniczego stalkera i narkotykowych dilerów po księży, polityków oraz artystów. Podejrzanych przybywa, wątki w dochodzeniu się mnożą, a śledczy dokonują kolejnego makabrycznego odkrycia...

Informacje dodatkowe o Anioł:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2021-08-09

Kup książkę Anioł

Anioł - opinie o książce

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

Monika Kijowska, Oskar Opala i Marcin Kowalczyk, tych troje policjantów ma nie lada zagadkę do rozwiązania. Na tyłach budynku kina zostaje znalezione ciało młodej dziewczyny. Oliwia Wajdzik, luksusowa prostytutka zostaje zamordowana w bardzo brutalny sposób. Czy funkcjonariuszom uda się znaleźć sprawcę i poskładać wszystkie elementy układanki ?

Pierwsze moje spotkanie z piórem Łukasza Jarosza z ogromną przyjemnością zaliczam do udanych. Autor stworzył coś niesamowicie wciągającego. Czytalam i nie mogłam się oderwać, z każdą stroną moja ciekawość pogłębiała się coraz bardziej i pragnęłam jak najszybciej poznać zakończenie "Anioł" to przede wszystkim historia, której bohaterowie są wykreowani w sposób bardzo rzeczywisty, są to osoby, które nie miały łatwego życia. Akcja pędzi, fabuła intryguje a zakończenie zaskoczy nie jednego czytelnika. Więc czego chcieć więcej?
Podsumowując, "Anioł" to świetnie napisany kryminał z intrygującą fabułą, ciekawą zagadką i fantastycznymi bohaterami. Ubolewam trochę nad tym, że jakoś tak cicho jest o tej książce, a szkoda. Mam nadzieję, że znajdzie się wśród Was ktoś, kto zdecyduje się przeczytać tę książkę. Polecam!

Avatar użytkownika - kozunia97
kozunia97
Przeczytane:2024-01-24, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2024, 26 książek 2024,

Książka taka na 3+ - ani rewelacyjna ani tragiczna  - po prostu w moim życiu czytacza kryminałów niestety potrafię przewidzieć zabójcę jakoś w połowie książki - i tu też tak niestety było. Nie podobało mi się zbyt "mocne" opisanie pewnego miejsca zbrodni - no powiem, że raczej nie jest łatwo mnie obrzydzić a tu się udało. Za dużo tropów, które do niczego nie prowadzą. Na plus mogę powiedzieć, że dobry język, dlatego płynnie się czytało.

Mortem
Łukasz Jarosz0
Okładka ksiązki - Mortem

Powieść ostra jak chirurgiczny skalpel, mocna jak policyjny taran i ciężka jak burzowa chmura. Przystojniak vel Krwawy Rzeźnik bestialsko morduje kolejne...

Pełna krew
Łukasz Jarosz0
Okładka ksiązki - Pełna krew

Świetna, wielowymiarowa, niejednoznaczna i prawdziwa poezja mówiąca własnym głosem, wkraczająca na obszary rzeczywistości nieczęsto przez współczesną poezję...