Aveline Jones i Wiedźmi Krąg. Tom 2

Zapal pochodnię i odkryj tajemnice Wiedźmiego Kręgu wraz z Aveline Jones!

Aveline jest zachwycona, gdy się dowiaduje, że domek letniskowy wynajęty przez jej mamę znajduje się obok tajemniczego kamiennego kręgu. Miejscowi mieszkańcy nazywają tę starożytną budowlę Wiedźmim Kręgiem. Dziewczyna nie może się doczekać, aż dowie się o nim czegoś więcej.

Kiedy Aveline poznaje Hazel, czuje, że nowa koleżanka różni się od wszystkich, których do tej pory spotkała, ale nie może zrozumieć, co dokładnie budzi jej niepokój. Czy odkryje prawdę o Hazel, zanim będzie za późno?

Dołącz do Aveline Jones i zanurz się w świecie pełnym tajemnic!

Przepełniona upiornym klimatem opowieść dla wszystkich młodych czytelników, którzy uwielbiają czuć dreszczyk emocji! Ponura atmosfera małego miasteczka, osobliwe i czasem przerażające postaci oraz splot dziwnych wydarzeń sprawią, że pokochacie tę serię od pierwszej strony! To idealna mieszanka strachu, dobrej zabawy oraz wnikliwego śledztwa.

Książka dla dzieci w wieku 9+ (oraz dla wszystkich łowców duchów i wiedźm!).

Informacje dodatkowe o Aveline Jones i Wiedźmi Krąg. Tom 2:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-02-21
Tytuł oryginału: The Bewitching of Aveline Jones

Tagi: Dzieci od ok. 9 lat

Kup książkę Aveline Jones i Wiedźmi Krąg. Tom 2

Aveline Jones i Wiedźmi Krąg. Tom 2 - opinie o książce

Aveline Jones uwielbia opowieści o duchach, zjawach i wszystkim co mroczne. Mało tego...

Ta dziewczyna przyciąga do siebie to, co wyłania się z mroku i to, co skąpane jest w magii!

Gdzie się nie pojawi, to zawsze wpakuje się w jakieś tarapaty i przeżywa niesamowite przygody.

Nie tak dawno stoczyła batalię z duchem z Malmounth, a już na horyzoncie pojawiają się kolejne niebywałe zjawiska.

Aveline i jej mama mają wypocząć w małym domku letniskowym, który mieści się w urokliwej, na pozór zwyczajnej wiosce o nazwie Norton Wick.

Cisza, spokój, kojące odgłosy natury, ogród skąpany w zieleni i... Wiedźmi Krąg, nieopodal domku. Aveline jest oczywiście przeszczęsliwa, że pod jej nosem znajduje się taka tajemnicza, kamienna konstrukcja, która kojarzona jest z magią i wiedźmami. Od razu jest gotowa na kolejne śledztwo! Wkrótce, poznaje przyjaciółkę, która zdaje się być „nie z tego świata”. Hazel Browne (z „e” na końcu), na pierwszy rzut oka wydaje się być zwykłą dziewczyną, ale z każdym kolejnym spotkaniem, nasza bohaterka odkrywa mroczną, niepokojącą naturę nowej przyjaciółki. Aveline ma nieodparte wrażenie, że dziewczyna jakby czyta w jej myślach, dosłownie „siedzi w jej głowie”. Na dodatek pokazuje różne, dziwne „sztuczki”.

Niepokój budzi też niewytlumaczalna zaborczość i zazdrość, która skierowana jest głównie w stronę Harolda. Chłopak jest przyjacielem, poznanym w Malmounth, z którym Aveline utrzymuje ciepłe i zażyłe stosunki. Harold dołączył do Aveline i jej mamy, razem z ciocią Lilian i panem Libermanem. Chcieli razem spędzić trochę czasu i nacieszyć się ostatnimi wakacyjnymi dniami.

Ale... Zachowanie Hazel zaczyna budzić jeszcze większy niepokój... i strach!

Uważa, że Aveline powinna zostać z nią na zawsze w Norton Wick i użyje wszelkich środków, aby osiągnąć cel.

Czy to możliwe, że w Norton Wick żyją prawdziwe wiedźmy?

Dlaczego kościelna wikariuszka odprawia rytuały w Wiedźmim Kręgu?

Kim tak naprawdę jest Hazel Browne?

Z utęsknieniem czekałam na kolejne spotkanie z Aveline Jones! Uwielbiam mroczne historie, mocno okraszone magią. Ta książka jest fantastyczna! Wartka akcja, niespodziewane zwroty akcji, wiedźmy, druidzi, magia i mrok! Dla mnie „poezja”! Z tą książką nie ma czasu na nudę. Fabuła wciąga już od pierwszych stron i otula kocem, utkanym z mgły i mroku.

Avatar użytkownika - wobiektywiemamy_
wobiektywiemamy_
Przeczytane:2024-03-03,

To będą niezapomniane wakacje Aveline Jones.

Mama dziewczyny wynajmuje chatkę na wsi, całkiem niedaleko ich rodzinnego domu. Aveline wolałaby spędzać wakacje na plaży, jednak lepsze to, niż nic.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że ich chatka stoi nieopodal tajemniczego miejsca, którym jest Wiedźmi Krąg. Dziewczyna specjalizowała się w tematyce duchów i wiedźm, a ten krąg wspomniany był z jednej z książek, która kiedyś czytała. Teraz mogła zobaczyć go na własne oczy.

Któregoś dnia Aveline poznaje tajemniczą dziewczynę o imieniu Hazel. Szybko się zaprzyjaźniają, spotykają się przy Wiedźmim Kregu, opowiadając historię na jego temat.
Spotkania z Hazel są pełne tajemnic i magii, a także niosą ze sobą pewne mroczne tajemnice…

Sytuacja zaczyna robić się dość ciekawa, gdy Aveline znajduje w ogrodzie tajemniczą butelkę z czymś dziwnym w środku.
Co się w niej znajduje? I jakie mroczne tajemnice kryje?

Pewnego dnia do Aveline i jej mamy przyjeżdżają na kilka dni Pan Lieberman, jej ciotka Lilian i jej przyjaciel Harold.

Harold i Aveline będą próbować dowiedzieć się więcej o Wiedźmim Kręgu, oraz rozwiązać sprawę znalezionej tajemniczej butelki. Czekaja ich niesamowite przygody i zdarzenia, które wywołują dreszczyk na plecach.

Kim okaże się tajemnicza przyjaciółka, Hazel?

Jakie mroczne sekrety niesie ze sobą historia o Wiedźmim Kręgu?

Podczas czytania tej książki przeniesiecie się w mroczny, pełen niesamowitych zdarzeń i postaci świat.
Każdą strona będzie coraz ciekawsza, i zechcecie szybko rozwiązać wszystkie tajemnice razem z Aveline.

Choć osobiście nie jestem fanką tego typu książek, była to fajna odskocznia i dobrze mi się ją czytało. Książka napisana ciekawie i interesująco. Potrafi wciągnąć czytelnika i pobudzić wyobraźnię. Polecam.

Aveline Jones i duch z Malmouth. Tom 1
Phil Hickes0
Okładka ksiązki - Aveline Jones i duch z Malmouth. Tom 1

Upiorna opowieść dla wszystkich, którzy lubią się bać! Aveline Jones uwielbia czytać historie o duchach, więc jesienna przerwa międzysemestralna staje...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska