Badania społeczne w praktyce

Nowe wydanie jednego z najważniejszych podręczników na świecie do socjologii i przedmiotów społecznych.

Obejmuje całość podstawowej wiedzy metodologicznej (filozofia nauki, struktura procesu badawczego, typy obserwacji, analiza danych, techniki badawcze, etyka badań społecznych).

Pokazuje, jak przygotować i prowadzić badania społeczne. Wprowadza w teorię i paradygmaty badań społecznych. Omawia strukturę procesu badawczego, typy obserwacji i sposoby analizy danych. Przedstawia problemy etyczne i społeczny kontekst badań. Posiada przejrzysty układ treści oraz użyteczne załączniki przybliżające praktykę badań społecznych.

Książka przeznaczona jest dla studentów socjologii, nauk społecznych, nauk politycznych oraz dziennikarstwa. Jest również niezbędnym źródłem wiedzy dla osób zajmujących się badaniem rynku, opinii publicznej, marketingiem, analizą informacji i reklamą.

Informacje dodatkowe o Badania społeczne w praktyce:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2024-05-13
Kategoria: Socjologia, filozofia
Tytuł oryginału: The Practice of Social Research

Tagi: Socjologia

Kup książkę Badania społeczne w praktyce

Dodaj cytat

Podstawy badań społecznych.
Earl Babbie0
Okładka ksiązki - Podstawy badań społecznych.

Nowe, zmienione wydanie najlepszego podręcznika do metodologii badań społecznych!Earl Babbie jasnym i przystępnym językiem wykłada wszystkie zawiłości...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska