Bajki ludów północy

Zawartość zbioru: BAJKI SAAMSKIE (ŁOPARSKIE) - Srebrna dziewoja - Jak dziad był lekarzem - Waniusza i wodni gospodarze - Rechp i Łokri - Baśń o słońcu

BAJKI MANSKIE (WOGULSKIE) - Zajączek - Jak kruk mierzył ziemię - Bajka o kotce i owcy - Aukrys

BAJKI CHANTYJSKIE (OSTIACKIE) - Kuliczek - Kila miszka - Stalin patrzy na północ

BAJKI NIENIECKIE - Lis, ptaszek i kruk - Jak niedźwiedź ogon postradał - Pies - Dziad i baba - Słońce znowu jest z nami

BAJKI NGANASAŃSKIE - Skąd wzięła się ziemia - Gwiazda Złodziejka - Córa słońca - Bajka o lisie - Dlaczego lis ma na piersi białą sierść - O synu starca zwanego Nogolesy

BAJKI SELKUPSKIE - Icza i diabeł - Icza

BAJKI KETYJSKIE - Głuszec, kaczka i gęś - Szaman i zające - Ptaszynka-odrobinka - Księżyc i Słońce

BAJKI EWENKIJSKIE (TUNGUSKIE) - Rosomak i lis - Lis i miętus - Jak lisica oszukała kobiety - Karaś i niedźwiedź - Głuszec i cietrzew - Bajka-zabawka - Jak car Arsałan został pastuchem - Sierota i Słońce - Tabakierka - Chłopczyk o złotym karku - Jak dwa potężne orły przyleciały do Ewenków

BAJKI EWEŃSKIE (LAMUCKIE) - Lis i orlica - Dziad i baba - To, co najdroższe - Niedowiarek Chanczałan - Opoka i Nam - Mój dziadek i koja-uńkan - Wilk-ludożerca i wódz-bohater

BAJKI NEGIDALSKIE - Żaba i Niejawkan - Chytrus i Osiłek

BAJKI NANAJSKIE (GOLDYJSKIE) - Kto jest najsilniejszy - Ajoga - Nie znalazła pomocników - Czołczomiaka - Obijak - Słońce ludu

BAJKI OROCKIE - Foka-władczyni morza - Dziewczyna i żaba

BAJKI UDECHEJSKIE - Tygrys i człowiek - Brat i siostra - Jak Udzia ożenił się - Bogaty i biedny

BAJKI NIWHIJSKIE (GILIACKIE) - Niedźwiedź i burunduk - Żył sobie pewien człowiek - Żyli sobie starzec i starucha - Bohaterowie

BAJKI CZUKOCKIE - Lisica i kruk - Wielka myśl - Został bez ogona - Śpioch - Wilk i jeleń - Groźny zając - Myśliwy i olbrzym - Sierota - Tyrkyneku - Nie znający niedźwiedzi - Samochwał - Słońce - Samolot i Tynelkut - Orzeł i pastuch

BAJKI KORIACKIE - Sochołyłan - Kruk i Słońce - Jawytcha - Kujkynniaku - zbieracz łachtakowego tłuszczu - Łowcy wyder - Świetlisty strumień i jasna gwiazda

BAJKI ITELMEŃSKIE (KAMCZADALSKIE) - Kutcha - Legenda o Tyłwalu

BAJKI JUKAGIRSKIE - Człowiek-niedźwiedź - Wilk i ren - Zmyślna wrona

BAJKI ESKIMOSKIE - Silny kruk - Kruk i wilk - Kruk i człowiek - Chytra lisica - Przebiegły piesiec - Mali mieszkańcy - Ptaszek i dziewczyna - Pięć sióstr i Kamysnapyn - Pięciu braci - Baśń o drewnianym półmisku - Wijutku-przywódca

BAJKI JAKUCKIE - Mały zuch w szarym kubraku - Bogacz Bojłyt i biedak Bordo - Przelot ptaków - Jak wiatr chodził do wielkiej góry

Informacje dodatkowe o Bajki ludów północy:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1986 (data przybliżona)

Kup książkę Bajki ludów północy

Bajki ludów północy - opinie o książce

Zbiór ciekawych bajek z mroźnych krain. Jedne mi się podobały, drugie niebardzo. Plusy za ilustracje

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2017-08-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Dla dzieci, 250 ksiażek w 2017 roku,

Bajki z krajów podbiegunowych łącznie z tych z terytorium byłego ZSRR.  Historie te są dosyć oryginalne, chociaż w obrebie książki podobne wątki powtarzają się.

Superman wyzwolony
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Superman wyzwolony

"Największy scenarzysta komiksowy - Scott Snyder, największy rysownik komiksowy - Jim Lee oraz największy komiksowy superbohater - Superman w końcu w jednej...

Grajek wędrowny. Legendy chrześcijańskie
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Grajek wędrowny. Legendy chrześcijańskie

Bywa, że Pan Bóg ma z nami sporo kłopotów. A to okazujemy się nazbyt pyszni i zadufani w sobie, to znów palimy za sobą wszystkie dobre...