Ballada o Sylwii

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2019-06-19
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788381390675
Liczba stron: 272

Ocena: 0 (0 głosów)

Historia, w której wszystko co złe, brudne i pospolite z biegiem czasu staje się coraz bardziej wynaturzone i przerażające. Sylwia balansuje pomiędzy realnym a wymyślonym, pogrąża się w chaosie swojej głowy. Dziewczyna jest przebiegła, infantylna i zawistna. Ma plany i marzenia, ale brakuje jej predyspozycji i perspektyw na ich zrealizowanie. Popada w obłęd, a szary świat widziany jej oczami zmienia się w fantastyczną, chociaż groźną krainę.

 Książka jest opowieścią o konfrontacji nadwrażliwej jednostki z bezkompromisowym światem, który usiłuje zwalczać każdą inność.

 Katarzyna Kubicka – ur. w 1988 roku w Białej Podlaskiej. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mieszka na warszawskiej Ochocie. Debiutantka.

Tagi:

Kup książkę Ballada o Sylwii

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Sylwia mieszka w małym miasteczku. Tutejszy świat jest bardzo jasny, uporządkowany. Szkoła lub praca, codzienne obowiązki, zakupy, porządkowanie domu, w niedzielę – kościół. Wszystko ma tu swoje miejsce i czas. Wszystko pasuje. Wszystko – oprócz Sylwii. Dla Sylwii wszystko jest wyzwaniem. Wyjście z domu, zrobienie zakupów, podjęcie pierwszej pracy, wyprawa do kościoła – wszystko może skończyć się klęską. I dziewczyna ponosi kolejne porażki, jednocześnie cały czas będąc na granicy pomiędzy „normalnym” funkcjonowaniem a całkowitym pogrążeniem się w szaleństwie. Najgorsze jest to, że najpewniej nie ma dla niej ratunku. Z jednej strony otoczenie, w którym żyje, bardzo mocno ją ogranicza, z drugiej – brakuje jej sił i możliwości, by się z niego wyrwać. Od razu po otwarciu powieści Katarzyny Kubickiej wchodzimy – a raczej wpadamy – w świat Sylwii. Świat – znać to od razu – osoby zaburzonej. A może tylko nie przystającej do rzeczywistości? W każdym razie Sylwia ma „żółte papiery”. Jest skrajnie wyobcowana. Zawsze chce więcej, pragnie, by było lepiej, piękniej, inaczej. W jej mniemaniu cała reszta ludzkości jest do niej wrogo nastawiona, brzydka, paskudna. Przekonana, że wszyscy ją obmawiają, pogrąża się w coraz głębszej paranoi. Rzecz w tym, że każdy, kto kiedykolwiek doświadczył rzeczywistości małego miasteczka, wie, że w tym ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Ballada o Sylwii

Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Pokaż wszystkie recenzje