Berlinawa

Napisana  z literackim rozmachem historia dwóch kobiet - kochliwej tłumaczki Oli oraz czynnej neonazistki Uli. Zabawna, przekorna, okrutna i drapieżna.

Akcja powieści rozgrywa się w scenerii współczesnej Warszawy i Berlina, w którym żyją, kochają i nienawidzą postaci zaludniające Berlinawę . Poznajemy tu Warszawę hipsterską, ale z punktu widzenia ludzi, którzy reprezentują ideologię skrajnie odmienną. Natomiast Berlin, odległy od przewodnikowych szablonów i zachwytów, gdzie pod uśmiechniętą maską multikulti skrywa się pradawna, germańska nietolerancja i pogarda, obserwujemy oczami nie-berlińczyków. Szablony pojawiają się w tej powieści tylko po to, żeby po chwili zostać zmiażdżone przekorną logiką fabuły, łączącej w sobie komedię, psychologię i sensację.

Dawid Kornaga (ur. 1975), pisarz i felietonista. Autor sześciu powieści, z których nakładem Świata Książki ukazały się Rzęsy na opak i Cięcia.

Pomysłodawca i redaktor tomu opowiadań Piątek, 2:45, współautor polsko-norweskiej antologii Podróż na północ/Mot Nord. W 2011 roku otrzymał międzynarodowe stypendium twórcze Dagny, przyznane przez Stowarzyszenie Willa Decjusza. Przez kilka lat pisał felietony dla pisma lifestylowo-kulturalnego ,,Hiro". Uzależniony od gwaru miasta, różnorodności i wszystkiego, co skraca życie w przyjemny sposób.

Informacje dodatkowe o Berlinawa:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2014-10-08

Kup książkę Berlinawa

Berlinawa - opinie o książce

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2014-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
Warszawa i Berlin stanowią lifestylowe tło dla pierwszego planu - przybliżenia postaw życiowych mieszkańców dwóch krajów, które dzieli język, temperament i PKB, a łączy historia. To opowieść o przenikaniu się i wzajemnym inspirowaniu. A także o nowych definicjach miłości, empatii i narodowej godności. Autor próbuje skrócić odległość między Polakami a Niemcami, między przysłowiowym sercem a rozumem, ale robi to w sposób afirmatywny, szanując różnice i niekiedy ironicznie podszczypując podobieństwa.
Rzęsy na opak
Dawid Kornaga0
Okładka ksiązki - Rzęsy na opak

Napisana dziecięcym stylem powieść o świecie dorosłych. Świat, widziany oczami Oli, rezolutnej, choć jeszcze bardzo naiwnej dziewczynki z wielodzietnej...

Znieczulenie miejscowe
Dawid Kornaga0
Okładka ksiązki - Znieczulenie miejscowe

Dobry wampir nie jest zły. Szczególnie wampir polski, podgryzający celebrytów, samobójców albo... ZOMO. Przewrotny poczet polskich...