Bestia z pałacu Buckingham

Ocena: 6 (2 głosów)
Inne wydania:

Świat okryła ciemność. Londyn stał się miastem ruin, po których błąkają się ludzie w poszukiwaniu pożywienia. Książę Alfred, samotny mól książkowy, nigdy nie opuszcza fortecy, w jaką zmienił się pałac Buckingham.

W nocnym mroku pałacowe korytarze nawiedzają bestie. Kiedy Królowa, ukochana mama Alfreda, zostaje wtrącona do londyńskiej Tower, chłopiec będzie musiał odnaleźć w sobie odwagę, żeby uratować ją… i cały świat!

Wsiądź do wehikułu czasu i wybierz się na wyprawę w przyszłość!
Mityczne stwory będą Twoimi przewodnikami, aż po sam jej kres!

Informacje dodatkowe o Bestia z pałacu Buckingham:

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Mała Kurka
Data wydania: 2022-04-07
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788362745579
Liczba stron: 464

Tagi: Król Królowa książka dla dzieci

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Bestia z pałacu Buckingham

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Bestia z pałacu Buckingham - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2023-04-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane w 2023 r., Mam,

Kto nie zna książek autora Williams David ten niech żałuje, bo tyle radości w czytaniu ich to tylko w Wydawnictwie Mała Kurka. Nie wiem, jak to autor robi, że z każdą książką, jaką mamy z Helenką (moją córką) przyjemność czytać mamy tyle zabawy i radości, że głowa mała. Tym razem chciałybyśmy pochwalić się takim tytułem jak „Bestia z pałacu Buckingham”, ale zanim o książce zapraszam na podróż w czasie ku przyszłości, a dokładnie do roku 2120 r. Nie ma chyba dziecka, które nie zna jednego z najsłynniejszych Pałaców na Świecie, a jest nim Pałac Buckingham, w którym odgrywa się akcja. Zanim przejdę dalej to musicie wiedzieć, że Londyn nie jest tym miastem, które możecie podziwiać na wycieczce szkolnej lub podczas odwiedzania rodziny.

Miasto zaczyna popadać w ruinę. Jeszcze chwila, a nie zostanie nic, czym można by było dysponować./zarządzać. Opisów książki jest pełno w internecie, więc zapraszam, żeby zapoznać się z opisem, a tym bardziej zapraszam na stronę wydawnictwa, gdzie można zapoznać się nie tylko z tym tytułem, ale każdym tego autora. Kolejnym mega plusem dla książek z tego wydawnictwa to czcionka, jaka jest w każdej książce. Jeżeli twoje dziecko uczy się dopiero poznawać literki, to tutaj poradzi sobie z samodzielnym czytaniem. Kolejny raz przed wami mnóstwo obrazków i zwrotów, dzięki którym mały czytelnik, ale i ten większy będzie miał radość z odzwierciedlenia różnych westchnięć, ochów, achów, mlaskań itp.

Wracając do treści to muszę zadać niektórym pytanie! Kto powiedział, że dzieci nie potrafią uratować kraj? Pałac, rodziców? Mowa o Księciu Alfredzie, który jest molem książkowym, który nie opuszcza swojego pokoju, a może raczej fortecy, w jaką zmienił się jego dom, czyli Pałac Buckingham. Dlaczego tak się stało? Gdzie podziewają się rodzice Alfreda? Czy mały chłopiec jest w stanie uratować swoje królestwo? Nie możemy z Helenką zdradzić, ale możemy uprzedzić, że będzie bardzo wesoło, ale i bardzo smutno, będzie chwilami sytuacja, która przyprawia o ciarki na plecach, ale też takie, które wymagają mega odwagi od nas. Nie ufajcie nikomu, nie dajcie się wciągnąć w czyjś zły plan, który ma na celu zniszczyć wszystko, co królewskie.

Ile to w swoim życiu słyszałeś, czytałeś o potworach, stworach tych dobrych, jak i tych złych? Tutaj spotkasz takiego, który będzie odgrywał olbrzymią rolę, ale nie powiemy czy dobrą, czy złą. Będzie magia i będzie podróż w czasie, a to wszystko, by ratować rodziców. Tatę, który jest pod złym urokiem oraz mamę która została wydalona z Pałacu. Chciałybyśmy opowiedzieć więcej co się dzieje, ale pozbawiłybyśmy was zabawy oraz przygody może najważniejszą w waszym życiu. Z Helenką czekamy na wasze relacje. Jesteśmy pewne, że historia Alfreda przypadnie wam do gustu.

 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy