reklama
Zdjęcie - David Walliams

David Walliams


David Walliams to najlepiej sprzedający się autor debiutujący jako pisarz w XXI wieku. Jego książki dla dzieci przetłumaczono na 53 języki, a sprzedano ich 35 milionów. Podczas ich lektury młodzi czytelnicy śmieją się do rozpuku, a ludzie pozbawieni poczucia humoru krzywią się z obrzydzeniem. Otrzymał liczne nagrody dla autorów książek dziecięcych, a Babcia Rabuś czy Pan Smrodek doczekały się filmowych adaptacji. 

Ale działalność Davida Walliamsa nie ogranicza się do literatury. Autor jest też scenarzystą seriali Little Britain i Come Fly With Me, a także aktorem teatralnym i filmowym. Wspiera akcję Sports Relief, która pomaga ofiarom przemocy domowej, chorym psychicznie i bezdomnej młodzieży.

Nie bez znaczenia dla popularności Walliamsa jest fakt, że jest on jurorem brytyjskiego Mam talent. Jego wypowiedzi bywają często dużo ciekawsze niż występy uczestników show.

Książki autora

Cytaty Autora

Udawanie, że myje się zęby, jest łatwe. Nie mów rodzicom, co ci opowiadam, ale gdybyś chciał spróbować, wystarczy, że zastosujesz się do kilku praktycznych wskazówek:


Więcej

- Całe szczęście, że byłam na miejscu i mogłam ratować Flavio sztucznym oddychaniem metodą usta-usta! - odezwała się Mama z przedniego siedzenia.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy