Zdjęcie - David Walliams

David Walliams


David Walliams to najlepiej sprzedający się autor debiutujący jako pisarz w XXI wieku. 

David Walliams - biografia, życie i twórczość

David Walliams tworzy przede wszystkim powieści dla dzieci i młodzieży. Jego książki dla dzieci przetłumaczono na 53 języki, a sprzedano ich 35 milionów. Podczas ich lektury młodzi czytelnicy śmieją się do rozpuku, a ludzie pozbawieni poczucia humoru krzywią się z obrzydzeniem. Otrzymał liczne nagrody dla autorów książek dziecięcych, a Babcia Rabuś czy Pan Smrodek doczekały się filmowych adaptacji. 

Ale działalność Davida Walliamsa nie ogranicza się do literatury. Autor jest też scenarzystą seriali Little Britain i Come Fly With Me, a także aktorem teatralnym i filmowym. Wspiera akcję Sports Relief, która pomaga ofiarom przemocy domowej, chorym psychicznie i bezdomnej młodzieży.

Nie bez znaczenia dla popularności Walliamsa jest fakt, że jest on jurorem brytyjskiego Mam talent. Jego wypowiedzi bywają często dużo ciekawsze niż występy uczestników show.

David Walliams - twórczość

David Walliams - wiadomości

Cytaty Autora

Udawanie, że myje się zęby, jest łatwe. Nie mów rodzicom, co ci opowiadam, ale gdybyś chciał spróbować, wystarczy, że zastosujesz się do kilku praktycznych wskazówek:


Więcej

- Całe szczęście, że byłam na miejscu i mogłam ratować Flavio sztucznym oddychaniem metodą usta-usta! - odezwała się Mama z przedniego siedzenia.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy