Babcia Rabuś

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Mała Kurka
Data wydania: 2013-10-16
ISBN: 978-83-62745-12-8

To przepiękna i mądra, choć utrzymana w żartobliwym stylu, opowieść o Babci i wnuczku. Skazani na siebie w piątkowe wieczory, spędzają je na grze w scrabble i degustowaniu zupy kapuścianej. Dla chłopca to udręka, Babcia jest dla niego nudną staruszką, która roztacza dookoła zapach kapusty. Sytuacja jednak zupełnie się zmienia, kiedy wnuczek odkrywa w puszce po ciasteczkach kamienie szlachetne. Rozpoczyna się niezwykła przygoda, która dla Babci okazuje się ostatnią.

"Babcia Rabuś" porusza problem kontaktów międzypokoleniowych, uczy patrzenia na ludzi i odkrywania tego, co w nich najlepsze. Pokazuje, że nie należy odrzucać innych ze względu na wiek. Starsze osoby mają wiele do zaoferowania - całe swoje doświadczenie życiowe, dystans do rzeczywistości, radzenie sobie w różnych okolicznościach.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Babcia Rabuś

Opinie o książce - Babcia Rabuś

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2017-07-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, dla dzieci, przygoda,
Ben co piątek jeździ na noc do babci. Gdy pewnego razu przez przypadek podsłuchała, że jest nudna postanawia to zmienić. Nagle zmienia się z złodziejkę biżuterii, a jej wnuk przez to wpada na szalony pomysł - ukradzenia klejnotów koronnych. Książka pokazuje samotne życie starszych ludzi oraz to jak bardzo chcą być odwiedzani przez innych. Książka pełna humoru i w pewien sposób mądrości dla młodych ludzi.
Babcia Rabuś to druga książka tego autora po Szczuroburgerze, która wpadła mi w ręce. Styl pisarza jest dosyć charakterystyczny i odmienny od tradycyjnych książek dla młodych czytelników. Na porządku dziennym jest tu piuszczanie bąków i inne obrzydlistwa. Poprzez historię babci - włamywaczki jednak autor stara sie dzieciom przekazać głębsze przesłanie byśmy pamiętali o osobach starszych, bo szybko możemy ich stracić. Powiem, że pomimo książka momentami mnie nudziła, momentami rozśmieszyłą, to jednak łza w oku też się pojawiła.
Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-02-21, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ben przyjeżdża do swojej babci co tydzień.Któregoś dnia znajduje w szafce u babci klejnoty w puszce,jakie tajemnice ma babcia Bena
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2019-12-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2019,

David Walliams jest niezwykle popularny w Wielkiej Brytanii. To pisarski celebryta, którego spotkania autorskie odbywają się w luksusowym domu towarowym Harrods znanym z najwyższych jakości oferowanych towarów i takich samych cen. Choćby z tego względu można byłoby spodziewać się po jego książkach najwyższego poziomu sztuki składania słów. Nic z tego! Prosty, wręcz prościutki styl jest aż zaskakujący. A to, co przyciąga młodych i starszych czytelników do jego książek to ich przekaz, czyli siła z jaką literatura Walliamsa uświadamia ważne aspekty w życiu nie tylko dzieci, do których jest skierowana, ale i do dorosłych.

„Babcia Rabuś” to apel o szacunek wobec osób starszych. Młody czytelnik znajdzie tu wszystko, czego mógłby oczekiwać: łatwa w odbiorze treść, wiele pożytecznej wiedzy, humor, akcja i masa emocji.

Według mnie jest to książka dla osób w zakresie wieku od kilku do stu.

Polecam.

Bardzo wciągająca, zabawna książka, która zachwyci nie tylko najmłodszych czytelników.

Avatar użytkownika - grazia_01
grazia_01
Przeczytane:2016-12-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - fridanna
fridanna
Przeczytane:2014-12-23, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Cwana ciotuchna
David Walliams0
Okładka ksiązki - Cwana ciotuchna

Najlepsza brytyjska książka dla dzieci w roku 2014! Ciotka Alberta to najstraszniejsza ze wszystkich cwanych ciotek, jakie chodziły po ziemi. Nosi czapkę...

Cóś
David Walliams0
Okładka ksiązki - Cóś

Pelargonia Potulna ma wszystko, czego tylko zapragnie. Ale wszystko jej nie wystarcza. Chce więcej, więcej i więcej! Pewnego dnia oznajmia rodzicom, że...