Najgorsze dzieci świata


Tom 1 cyklu Najgorsze dzieci świata
Ocena: 4.5 (4 głosów)

Chodźcie tu! No chodźcie!
Poznajcie pięciu paskudnych chłopaków i pięć podłych dziewczyn!
 
Jest wśród nich Kanapowa Kryśka, wielbicielka wszelkich programów telewizyjnych, i Stach Ślinotoktonący w kłopotach podczas szkolnej wycieczki. A także Wicio Wszarz, który chciał zostać superłotrem!
 
Do waszych rąk trafiła cała kolekcja opowieści o najgorszych szelmach i psotnikach genialnie zilustrowana przez Tony’ego Rossa.

Informacje dodatkowe o Najgorsze dzieci świata:

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Mała Kurka
Data wydania: 2018-10-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-62745-35-7
Liczba stron: 272
Tłumaczenie: Karolina Zaremba
Ilustracje:Tony Ross

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Najgorsze dzieci świata

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Najgorsze dzieci świata - opinie o książce

W książce znajdziemy aż dziesięć historii, a każda o innym dziecku. Jednak nie są to „zwykłe” dzieciaki. Poznajemy pięć dziewczynek i pięciu chłopców, którzy zasłużyli na miano najgorszych dzieci świata. Oj będzie się działo, w końcu za coś na takiego miano zasłużyli.

Zacznę od tego, że to książka, do której należy podejść przede wszystkim z poczuciem humoru. Jednak to nie wszystko. Według mnie, po każdej z historii należy z dzieckiem porozmawiać o tym, co przeczytaliśmy. Te historie mają drugie dno, znajdziemy w nich morały. To wcale nie jest tak, że zachęcają do negatywnego zachowania, a wręcz przeciwnie.

Na pewno nie jest to książka dla każdego dorosłego. Nie ani trochę się nie pomyliłam i wiem, że to książka dla dzieci, ale nie czarujmy się, zazwyczaj dorośli najpierw mają książkę w ręku, a także oni je czytają dzieciom do pewnego wieku. Dlaczego tak uważam? Ponieważ są w niej opisane „obrzydliwości”, które dzieci uwielbiają, ale dorośli zazwyczaj omijają szerokim łukiem.

Wizualnie książka zachwyca i to dosłownie. Piękne, kolorowe, niebanalne ilustracje, a do tego czcionka o różnych rozmiarach, o różnej grubości. To wszystko tworzy świetną całość.

„Najgorsze dzieci świata” to ciekawa, wciągająca, pełna humoru, pięknie wydana, zupełnie inna niż wszystkie książka, do której należy podejść z przymrużeniem oka. Według mnie zdecydowanie warto po nią sięgnąć i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Link do opinii

Ciekawe podejście do problemów takich jak płacz, marudzenie  czy nieumiejętność spokojnego zachowania się.

Link do opinii

Książka bardzo nie w moim guście. A dlaczego odpowiedź jest prosta: myślę, że lektura o pierdzeniu, bekaniu i smarkaniu, nawet nie wiem jak naturalnie opisana, jest niesmaczna, niegustowna i obrzydliwa. Po kolei, w skrócie, przedstawiam wszystkie historie: ślinienie się, mazganie, wszy, wiercenie, gluty, brudzenie, wymądrzanie się, puszczanie bąków, drętwość i lenistwo. Z jednej strony dzięki Bogu za ilustrację, bo 261 stron tak beznadziejnych opowiadań, z tak ambitnym tematem, bym nie przebrnęła, a z drugiej jeszcze bardziej zbierało mi się na wymioty. Ładne wydanie nie rekompensuje brzydkiej treści. W zamiarze miało to nauczyć dzieci kultury, ale wątpię by to się udało. Nie jestem przewrażliwiona na tym punkcie, a jednak uważam, że granica dobrego smaku została przekroczona. Myślę, że ta książka nic nie wniesie do życia waszych dzieci i nie polecam wydawania na nią pieniędzy. 

Link do opinii
Inne książki autora
Najgorsi nauczyciele świata
David Walliams 0
Okładka ksiązki - Najgorsi nauczyciele świata

Zbiórka na apel! Kadra pedagogiczna zasługuje na naganę! Myślisz, że masz miernych nauczycieli? Nie oceniaj ich tak surowo! Poczekaj, aż wpadniesz na...

Mały miliarder
David Walliams0
Okładka ksiązki - Mały miliarder

Przetłumaczona na 41 języków! Ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy! Józek Burak jest najbogatszym chłopcem na świecie. Może pływać...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Czarcie Lustro
Magdalena Zimniak
Czarcie Lustro
Nielat
Piotr Kościelny
Nielat
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Największy błąd
Olek Zielonka
Największy błąd
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy