Najgorsze dzieci świata 2

Tom 2 cyklu Najgorsze dzieci świata

Odważysz się stanąć oko w oko z najgorszymi dziećmi świata?

W tej książce znajdziesz dziesięć nowych opowiadań o pięciu upiornych dziewczynach i pięciu rozbestwionych chłopakach.
Spotkasz GRZESIA GŁODOMORA, który w kilka sekund splądruje lodówkę, a także zadrżysz podczas czytania o ODRAŻAJĄCEJ OLDZE, robiącej najohydniejsze psikusy swoim szkolnym koleżankom (i dyrekcji!) za pomocą pokaźnej kolekcji robali.

Oto druga część historyjek o najgorszych gagatkach i utrapieńcach, jakich nosiła ziemia.

Kolorów dodał im fenomenalny artysta - Tony Ross.

W pierwszej części też znajdziesz kilku inspirujących łobuzów.

Informacje dodatkowe o Najgorsze dzieci świata 2:

Ilustracje:Tony Ross

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Najgorsze dzieci świata 2

Najgorsze dzieci świata 2 - opinie o książce

W tej książce, tak jak i w tomie pierwszym, znajdziemy dziesięć historii, a każda jest o innym dziecku. Jednak nie są to „zwykłe” dzieciaki. Poznajemy dziesiątkę dzieci – pięć dziewczynek i pięciu chłopców, którzy zasłużyli na miano najgorszych dzieci świata. Oj będzie się działo i to nie mało, w końcu zasłużyć na taki tytuł trzeba też potrafić.

Tak jak i poprzedni tom, tak i ten moim zdaniem trzeba czytać z „przymrużeniem oka”. Uważam, że jest to książka, do której należy podejść przede wszystkim z poczuciem humoru. Jednak to nie wszystko. Według mnie, po każdej z historii należy z dzieckiem porozmawiać o tym, co przeczytaliśmy. Te historie mają drugie dno, znajdziemy w nich morały. To wcale nie jest tak, że zachęcają do negatywnego zachowania, a wręcz przeciwnie.

Na pewno nie jest to książka dla każdego dorosłego. Nie ani trochę się nie pomyliłam i wiem, że to książka dla dzieci, ale nie czarujmy się, zazwyczaj dorośli najpierw mają książkę w ręku, a także oni je czytają dzieciom do pewnego wieku. Dlaczego tak uważam? Ponieważ są w niej opisane „obrzydliwości”, które dzieci uwielbiają, ale dorośli zazwyczaj omijają szerokim łukiem.

Wizualnie książka zachwyca i to dosłownie. Piękne, kolorowe, niebanalne ilustracje, a do tego czcionka o różnych rozmiarach, o różnej grubości. To wszystko tworzy świetną całość.

„Najgorsze dzieci świata 2” to moim zdaniem pięknie wydana, ciekawa, wciągająca, pełna humoru, a także zupełnie inna niż wszystkie książka, do której należy podejść z „przymrużeniem oka”, a po przeczytaniu porozmawiać o przeczytanej treści. Według mnie zdecydowanie warto po nią sięgnąć i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams
Wydawnictwo Mała kurka
@mala_kurka_publishing_house

Druga część zabawnych historyjek o dzieciach - urwiskach.
10 wesołych opowiadań o pięciu niegrzecznych chłopcach oraz o pięciu upiornych dziewczynkach.

Bardzo lubię książki Davida Walliamsa.
Polecam każdemu kto lubi się pośmiać.
Książki do pośmiania z morałem i mądrym przekazem.
Takie książki bardzo lubię
I piękne wydanie.
Czytanie z przyjemnością.

Demoniczna Dentystka
David Walliams0
Okładka ksiązki - Demoniczna Dentystka

STRZEŻCIE SIĘ! TA OPOWIEŚĆ TO HORROR. ZE SPORĄ DAWKĄ ZMYŚLONYCH SŁÓW.Miasto spowiły ciemności. Pod osłoną nocy działy się dziwne rzeczy. Przed...

Bestia z pałacu Buckingham
David Walliams 0
Okładka ksiązki - Bestia z pałacu Buckingham

Świat okryła ciemność. Londyn stał się miastem ruin, po których błąkają się ludzie w poszukiwaniu pożywienia. Książę Alfred, samotny mól książkowy, nigdy...