Zdjęcie - David Walliams

David Walliams


David Walliams to najlepiej sprzedający się autor debiutujący jako pisarz w XXI wieku. 

David Walliams - biografia, życie i twórczość

David Walliams tworzy przede wszystkim powieści dla dzieci i młodzieży. Jego książki dla dzieci przetłumaczono na 53 języki, a sprzedano ich 35 milionów. Podczas ich lektury młodzi czytelnicy śmieją się do rozpuku, a ludzie pozbawieni poczucia humoru krzywią się z obrzydzeniem. Otrzymał liczne nagrody dla autorów książek dziecięcych, a Babcia Rabuś czy Pan Smrodek doczekały się filmowych adaptacji. 

Ale działalność Davida Walliamsa nie ogranicza się do literatury. Autor jest też scenarzystą seriali Little Britain i Come Fly With Me, a także aktorem teatralnym i filmowym. Wspiera akcję Sports Relief, która pomaga ofiarom przemocy domowej, chorym psychicznie i bezdomnej młodzieży.

Nie bez znaczenia dla popularności Walliamsa jest fakt, że jest on jurorem brytyjskiego Mam talent. Jego wypowiedzi bywają często dużo ciekawsze niż występy uczestników show.

David Walliams z każdą kolejną książką błyskawicznie trafia na listy bestsellerów. Ale ważne jest to, że książki te nie tylko bawią młodych czytelników, ale też przekazują im jakąś prawdę o świecie. Czasem – budzące kontrowersje, innym razem – ciepłe, zawsze niosą ogromne pokłady uwielbianego przez dzieci poczucia humoru. Polscy czytelnicy mieli okazję sięgnąć po Babcię Rabuś - opowieść o przyjaźni międzypokoleniowej, Pana Smrodka - który udowadnia, że nie wolno oceniać ludzi po pozorach. Chłopak w sukience przypomina, że należy przede wszystkim żyć w zgodzie z samym sobą. Demoniczna dentystka ma uwrażliwić odbiorców na problemy ludzi najuboższych. Szczuroburgerto z kolei opowieść o przemocy wobec najsłabszych. Wielka ucieczka Dziadka dotyka tematu osób chorych na Alzheimera. W Polsce ukazały się także książki Mały miliarder i Cwana ciotuchna – opowieść o najstraszniejszej ciotce świata. Gang godziny duchów to niezwykła historia o spełnianiu marzeń. Najgorsze dzieci świata oraz Najgorsze dzieci świata 2 prezentują kolekcję opowieści o najgorszych szelmach i psotnikach wśród dzieci. Trefny tatuś to z kolei powieść z gatunku „szybcy i wściekli". Potwór z Arktyki opowiada o przygodzie wielkiej jak mamut, a Cóś  o dziecku, które wciąż chciało JESZCZE więcej! Wreszcie – Najgorsi nauczyciele świata to historia o najpodlejszych dorosłych wszech czasów, a Bestia z Pałacu Buckingham – mądra, niosąca ważne przesłanie, a do tego pełna emocji książka, którą przeczytać powinno każde dziecko. Jest też Gluciak – opowieść o chłopcu, posiadającym niezwykłe supermoce.

Najnowsza książka Davida Walliamsa to Babcia Rabuś powraca, kontynuacja najbardziej popularnej powieści pisarza.

David Walliams - twórczość

Okładka - Pan Smrodek
Pan Smrodek

Kąpie się tylko w oczku wodnym! Włóczęga, bezdomny, tułacz, kloszard. Pewnego dnia po prostu zjawił się w miasteczku i zajął parkową ławkę. Skąd przyszedł? Dokąd zmierzał? Tego nikt nie wiedział. I dowiedzieć...czytaj dalej

Okładka - Babcia Rabuś
Babcia Rabuś

To przepiękna i mądra, choć utrzymana w żartobliwym stylu, opowieść o Babci i wnuczku. Skazani na siebie w piątkowe wieczory, spędzają je na grze w scrabble i degustowaniu zupy kapuścianej. Dla chłopca to udręka...czytaj dalej

David Walliams - wiadomości

Cytaty Autora

Udawanie, że myje się zęby, jest łatwe. Nie mów rodzicom, co ci opowiadam, ale gdybyś chciał spróbować, wystarczy, że zastosujesz się do kilku praktycznych wskazówek:


Więcej

- Całe szczęście, że byłam na miejscu i mogłam ratować Flavio sztucznym oddychaniem metodą usta-usta! - odezwała się Mama z przedniego siedzenia.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy