Bez wahania

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-06-22
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7885-988-8
Liczba stron: 512

Ocena: 4 (1 głosów)

Nate nie widzi sensu w dalszym życiu i postanawia popełnić samobójstwo – chce skoczyć z okna budynku pobliskiego wieżowca. W dniu, w którym chce zakończyć swoje życie, wydarza się coś zupełnie nieoczekiwanego. Na bank, który mieści się w wybranym przez niedoszłego samobójcę wieżowcu, napada grupa niezwykle brutalnych bandytów. Chcąc ratować życie niewinnych klientów banku, Nate wkracza do akcji. W jednej chwili staje się bohaterem, ale też i celem dla mocodawcy nieudanego napadu. Groźny przestępca, Pavlo Shevchenko, pragnie zdobyć coś, co zostało zdeponowane w skrytce bankowej należącej do płatnego zabójcy, Danny'ego Urbana. Grożąc śmiercią córce Nate'a, Pavlo zmusza mężczyznę, aby zdobył i przekazał mu tajemniczy depozyt. Nate ma na wykonanie zadania 5 dni. Gregg Hurwitz to jeden z największych talentów nowego pokolenia. Umiejętnie buduje napięcie i poczucie zagrożenia, które udziela się czytelnikowi.

Kup książkę Bez wahania

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bez wahania

Avatar użytkownika - malczes88
malczes88
Przeczytane:2017-09-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Życie Nate'a straciło sens. Po powrocie ze służby wojskowej, gdzie stracił najlepszego przyjaciela, młody mężczyzna nie mógł się pozbierać, przez co stracił ukochaną żonę i córeczkę. Chociaż przez wiele lat żył z dala od nich, nie przestał kochać i tęsknić. Zatrudnił się jako pracownik cywilny w policji, podejmując się trudnego zadania powiadamiania rodzin o śmierci ich bliskich. I żyłby sobie jeszcze przez jakiś czas dość spokojnie, gdyby nie to, iż wiadomość o trawiącej jego organizm nieuleczalnej chorobie, doprowadziła go na gzyms bankowego okna. Okna, które nie stało się świadkiem jego skoku, lecz bohaterstwa. Pechowo akurat ten bank stał się celem brutalnego napadu a Nate nie potrafił bezczynnie patrzeć na kolejne ofiary bandytów. I wszystko skończyłoby się dobrze, gdyby nie fakt, że za napadem stał znany rosyjski mafiozo, który nie pozwoli już normalnie żyć ani Nate'owi, ani jego rodzinie.

 

„Bez wahania” to książka typowo rozrywkowa, przy której spokojnie można wyłączyć myślenie. Trzeba także mocno przymrużyć oko, gdyż w niektórych momentach autor mocno przegina z realizmem akcji. A akcji jest tutaj całkiem sporo, gdyż nasz bohater zrobi wszystko, by uchronić swą rodzinę. Z kolei budzący grozę Pavlo zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel. Mamy zatem sporo ucieczek, spektakularnych pogoni, walk na noże, strzelanin i dramatycznych momentów. Dzieje się dużo i dosyć strasznie. Niestety na mnie już takie coś nie działa, gdyż można mniej więcej przewidzieć, jak to wszystko się skończy.


Stylowi Pana Hurwitza nie można nic zarzucić. Wszystko płynnie się uzupełnia i łączy, kreacja bohaterów jest typowa dla takiej literatury, czyli dość płytka. Krótkie rozdziały i szybkie tempo akcji sprawiają, że powieść czyta się szybko, a całość składa się z kadrów filmowych. Co nie dziwi, biorąc pod uwagę czym zajmuje się na co dzień autor.

Najciekawszą postacią był dla mnie czarny charakter, Pavlo. Zatwardziały kryminalista z dziada pradziada, od najmłodszych lat zaliczający wszelkie możliwe rosyjskie więzienia. Bezwzględny twardziel, wytatuowany od stóp do głów, którego jedyną słabość stanowi siedemnastoletnia córka. To dla niej wyjechał z Rosji i osiedlił się w Stanach. Dla niej zrobiłby wszystko. I będzie próbował.


„Bez wahania” to powieść wciągająca szybkością następujących po sobie zdarzeń, pozwalająca polubić głównego bohatera, wkurzająca zbyt licznymi zbiegami okoliczności i nieprawdopodobnymi wyczynami Nate'a. Gdyby wydarzenia były opisane bardziej realistycznie, pozbawione przesady, książka byłaby naprawdę dobra w swoim gatunku. No, ale cóż, nie można mieć wszystkiego. W sumie było całkiem nieźle, może nie odkrywczo, może nie pouczająco czy nawet przerażająco, ale parę godzin zabawy zagwarantowała. Dobra na podróż lub odmóżdżający wieczór.

Link do opinii
Inne książki autora
Ostry dyżur
Gregg Hurwitz0
Okładka ksiązki - Ostry dyżur

Doskonały thriller medyczny Do ordynatora ostrego dyżuru, Davida Spiera, trafia Clyde - głośny przestępca, który wcześniej miesiącami terroryzował jego...

Będziesz następny
Gregg Hurwitz0
Okładka ksiązki - Będziesz następny

Mike Winegate miał trudne dzieciństwo – był pozostawiony na placu zabaw w wieku czterech lat i wychował się w domu dziecka. Nikt nigdy się po niego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Jesteśmy twoi
Anna Ficner-Ogonowska
Jesteśmy twoi
Zgodne małżeństwo
Aleksandra Tyl
Zgodne małżeństwo
Echowa Góra
Lauren Wolk
Echowa Góra
Pola. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Pola. Wnuczka wariatki
Odzyskany los
Marzena Rogalska
Odzyskany los
Światło i cień
Katarzyna Majgier
Światło i cień
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy