Bezkresny

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2020-01-29
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-8141-092-2
Liczba stron: 368
Tłumaczenie: Katarzyna Rosłan

Ocena: 5 (1 głosów)

Bezkresny to największy pociąg, jaki kiedykolwiek zbudowano, właśnie odbywa swój pierwszy objazd po całym kraju.  Główny bohater, Nastoletni  Will Everett ma rozpocząć przygodę swojego życia, podróżując właśnie tym pociągiem! Towarzyszy swojemu ojcu, który jest pracownikiem kolei i trzy lata wcześniej uratował życie swojemu szefowi. W pociągu podróżuje również trupa cyrkowa oraz … ciało Corneliusa Van Horne'a, wspomnianego wcześniej szefa kolei.

Kiedy tylko Will znajdzie się w posiadaniu klucza do wagonu kolejowego zawierającego bezcenne skarby, natychmiast staje się celem złowrogich bohaterów z przeszłości. Aby przetrwać, Will musi dołączyć do wędrownego cyrku, zaangażować się w pomoc panu Dorianowi, dyrektorowi i przywódcy trupy cyrkowej, i Maren, dziewczyny, która jest ekspertem od ucieczki. Czarne charaktery depczą im po piętach, a Will i Maren usiłują dotrzeć do ojca Willa i uratować pociąg, zanim ktoś go zniszczy.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Bezkresny

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

By przeżyć niezapomniane przygody, wystarczy wyjść z domu i… dać się porwać nadchodzącym wydarzeniom. O tym, co może przytrafić się podczas długiej podróży pociągiem, opowiada książka Kennetha Oppela Bezkresny. Opowieść zabiera czytelnika nie tylko w wir niesamowitych, miejscami fantastycznych zdarzeń, ale przybliża też ciekawostki dotyczące powstania Kolei Transkanadyjskiej, długiej nici łączącej Montreal i Vancouver. Ojciec Willa Everetta pracuje przy budowie kolei. Chłopca poznajemy w momencie, gdy trasa jest już na ukończeniu i niewiele dzieli nas już od wbicia ostatniego, wyjątkowego, wykonanego ze złota gwoździa, tak zwanego szyniaka. Will czeka na ojca u podnóża gór, gdzie połączyć się mają kolejowe nici: wschodnia i zachodnia, a za sprawą sprzyjającego zbiegu okoliczności sam bierze udział w uroczystym zakończeniu budowy w Craigellachie. Wydarzenie to, a później niespodziewane zejście lawiny i dramatyczna akcja ratunkowa, w której ojciec Willa ratuje Corneliusa Van Horne’a, magnata i prezesa budowy Kolei Transkanadyjskiej, sprawiają, że życie Everettów zupełnie się zmienia. Dzięki swojej uczciwości, odwadze i sumienności James Everett pnie się po szczeblach kariery i awansuje w końcu na prestiżowe, dyrektorskie stanowisko. Gdy w podróż ruszyć ma Bezkresny, ogromny skład liczący niemal tysiąc wagonów i mierzący prawie 11 kilometrów, to właśnie James ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Bezkresny