Bo trzeba żyć. Rodzina

Tom 3 cyklu Bo trzeba żyć

Kończy się II wojna światowa, pozostawiając po sobie ruiny domów, tęsknotę i ból po stracie najbliższych. Rozpoczyna się gehenna codziennego życia pod rządami rosyjskich wyzwolicieli. Rodzina Apolonii próbuje przetrwać powojenny chaos i terror nowej władzy.

Gabrynia nie potrafi się odnaleźć w rodzinnym domu w Olendach, wraca więc do Łukowa. Mija dzień za dniem i dziewczyna powoli przyzwyczaja się do nowej rzeczywistości. Współtworzy bibliotekę z ocalałych z wojennej pożogi książek. Marzy o miłości, rodzinie, dzieciach… Czy spotka właściwego mężczyznę?

"Bo trzeba żyć" jest powieścią o rodzinie, tożsamości i prawdziwej miłości. Fabuła tej sagi rodzinnej rozgrywa się na Podlasiu, a jej tło stanowią wielkie wydarzenia pierwszej połowy XX wieku – od wybuchu pierwszej wojny światowej aż po śmierć Stalina.

Informacje dodatkowe o Bo trzeba żyć. Rodzina:

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2020-06-18
ISBN: 978-83-66573-06-2

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Bo trzeba żyć. Rodzina

Bo trzeba żyć. Rodzina - opinie o książce

Koniec II Wojny Światowej. Gabrynia próbuje odnaleźć swoje miejsce. Bohaterowie walczą z powojenną traumą, próbują opanować zaistniały chaos i odnaleźć się w rzeczywistości nowej władzy. Polecam.

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2021-02-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Niestety słabsza niż jej poprzedniczka. Wyraźnie zauważyłam zmiane stylu autorki- mniej dialogów, więcej opisw jakiejś sytuacji. Niestety to sprawiło, że nudziłam się przy tej części. Te opisy nie podobały mi się. Nie potrzebowałam relacji tylko jakiejś fabuły. Przeczytałam ją, ale bez przekonania.

Książka ciekawie napisana, jest to saga, ale przedstawione są wydarzenia pod koniec II wojny światowej co bardzo mnie ucieszyło. Zazwyczaj czytam prawdziwe historie dotyczące holocaustu, ale czasami potrzeba trochę wytchnienia od bardzo ciężkich tematów.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2022-11-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022,
Avatar użytkownika - Morella
Morella
Przeczytane:2021-02-27, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, Domowa biblioteczka, 52 książki 2021,
Prawda
Ewa Szymańska0
Okładka ksiązki - Prawda

Anka to bystra złodziejka, która kradnie tożsamości w internecie, zaciąga na nie kredyty i pożyczki, oraz wyłudza pieniądze internetowymi szantażami....

W ślepym zaułku
Ewa Szymańska 0
Okładka ksiązki - W ślepym zaułku

Mijasz ją codziennie na schodach. Spotykasz w parku, kiedy spaceruje z córką. Widzisz, jak wsiada do samochodu z mężem. Kobieta taka jak ty.Paulina...