Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii

Niektórzy uważają, że coaching to magia i techniki okultystyczne. W najlepszym wypadku – praktyki o wątpliwych i kontrowersyjnych podstawach teoretycznych i filozoficznych. Zauważają, że coaching posługuje się pustymi słowami-wytrychami, jak samorozwój czy samorealizacja, które można wypełnić dowolną treścią.
Przyroda nie znosi próżni. Sprawdźmy, co się stanie, jeśli te puste słowa-wytrychy wypełnimy biblijną treścią. By stały się kluczami do wejścia ¬– na drogę zbawienia.
Czy asertywność prowadzi do egoizmu, a wysoka samoocena do pychy?
Czy prawdziwa wiara jest w stanie uchronić nas od depresji, lęku, niekontrolowanego gniewu? Czy można naprawdę wierzyć i równocześnie nosić w sobie zgorzknienie, smutek i nieprzebaczenie?
Czy korzystanie z pomocy psychologa, coacha jest wyrazem braku wiary?
Biblia i terapia – czy istnieje jakiś wspólny mianownik? Czy najlepszym coachem nie jest Ten, który nas wszystkich powołał do życia?

Na skrzydełka:

„Małgorzata Kornacka, strona po stronie ukazuje, w jaki sposób prowadzić zajęcia rozwoju osobistego w sposób głęboko zakorzeniony w Biblii.
Książkę znakomicie się czyta. Może dlatego że Autorka lubi słuchać?
Boży coaching to opowieść, o tym, czego nie widać. O naszej potężnej, emocjonalnej,
a ukrytej pod wodą górze lodowej, z której na powierzchni wystaje jedynie biały wierzchołek. Autorka nie boi się nurkowania głębinowego i odkrywania tego, co wstydliwe, zakryte, schowane przed ludźmi”.
Marcin Jakimowicz, dziennikarz

„Książka Boży coaching to świetne lekarstwo dla zagubionych, poszukujących, ale także tych, którzy już się odnaleźli. Małgorzata Kornacka napisała wspaniałą, bliską memu sercu książkę, bo dostała niezwykły dar. Bożą instrukcję obsługi człowieka. I korzysta z niej bez oporu. Uważajcie, bo jeszcze i Was, z Bożą Pomocą, uzdrowi”!
Dorota Łosiewicz, publicystka

Kiedy rozpoczynałam pracę nad książką, chciałam opowiedzieć o tym, w jaki sposób Biblia może wspomóc terapię. Gdy ją kończyłam, zrozumiałam, że piszę o tym, w jaki sposób proces terapii, coachingu i wiedza psychologiczna mogą pomóc w nawróceniu.
Małgorzata Kornacka

Informacje dodatkowe o Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii:

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2019-01-22
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-8079-459-7

Kup książkę Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii

Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii - opinie o książce

Avatar użytkownika - teczasmakow
teczasmakow
Przeczytane:2019-03-03, Ocena: 6, Przeczytałem,

W ostatnich latach coraz większego znaczenia nabiera praca nad sobą, doskonalenie się, sięganie po porady i wsparcie specjalistów w danej dziedzinie, czy to psychologów, logopedów, stylistów. W ślad za tym trendem coraz popularniejszy staję się także coaching, rodzaj rozwoju i dążenie do osiągania stawianych sobie celów. A co się stanie gdy do coachingu dodamy elementy biblijne, które wzbogacą proces pracy nad sobą? O tym przeczytamy w najnowszej książce Małgorzaty Kornackiej – „Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii.”

W książce spotkamy terminy znane w zakresie motywacji, psychologii i doradztwa personalnego: myśli automatyczne, dysonans i zniekształcenia poznawcze, asertywność, teorie motywacji, ale spojrzymy na nie także z poszerzonego, biblijnego punktu widzenia. Autorka w zręczny sposób wplata do książki zagadnienia wiary popierając je licznymi cytatami, które obrazowo przedstawiają głębię przedstawianych zdarzeń i sytuacji. Poprzez swoje ogromne doświadczenie w pracy z ludźmi Małgorzata Kornacka dzieli się z nami licznymi przykładami, przytacza rozmowy z pacjentami, ich punkt widzenia i sposób rozwiązywania problemów.

Jak odróżnić fakty od ich interpretacji, czy białe zawsze jest białe, czym jest przebaczenie winy i wrogość wobec innych? Czy i kiedy warto się do siebie porównywać? Czy lęk i strach to to samo? W jaki sposób wkładanie pieniędzy do słoiczka przybliża nas do zmian na lepsze – i to nie pod względem finansowym? A może wydaje nam się, że tylko my mamy pod górkę, a czubek stojącej przed nami góry lodowej wciąż jest dla nas za daleko?

Porady zawarte w książce zaspokoją nie tylko czytelników chcących rozwiązywać swoje codzienne problemy, lecz także znajdziemy tu porady dotyczące zarządzania ludźmi, motywowania pracowników i budowania dobrych relacji z innymi.

Książka jest swego rodzaju remedium na nasze codzienne problemy, z którymi często zmagamy się sami, nie wiedząc, że rozwiązanie problemu może przyjść łatwiej niż nam się wydaje. Chociaż proces doskonalenia się może być długi i wymagający – z autorką i jej poradami na pewno szybko znajdziemy sens naszego życia, stawiając czoła przeciwnościom losu i wyciągając wnioski z każdej porażki, którą poniesiemy w przyszłości.

Już dziś sięgnijmy po lekturę, aby żyć w harmonii ze sobą, światem i Bogiem.

Małgorzata Kornacka 0
Okładka ksiązki - Małżeństwo. Instrukcja obsługi. I żyli długo i szczęśliwie… Czy ślub musi oznaczać koniec bajki?

Po bestsellerowej książce „Boży Coaching. To ci się opłaca” znana psycholog, doradca rodzinny mierzy się z zagadnieniem małżeństwa. Książka...