Po bestsellerowej książce „Boży Coaching. To ci się opłaca” znana psycholog, doradca rodzinny mierzy się z zagadnieniem małżeństwa. Książka stanowi podsumowanie jej wieloletnich doświadczeń w roli powiernika, przewodnika i mediatora. Zbiera stereotypy i błędy obu stron małżeńskiej barykady znoszone latami do jej gabinetu przez pacjentów. Pomaga ominąć rafy małżeńskiego życia.

Możesz poprawić swój związek, możesz uratować najważniejszą dla ciebie relację w życiu.

Być może „mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus”, ale małżeństwo to też wynalazek nie z tej Ziemi. I kiedy zawiodą wszystkie domowe sposoby, warto przeczytać uważnie jego instrukcję obsługi.

Jak obchodzić się z mężczyznami – czyli oswajanie białego niedźwiedzia.

Sprawdzony przepis na nieudane małżeństwo.

Przebaczenie nie oznacza pojednania.

Języki miłości.

Król i królowa, księżniczka i Piotruś Pan.

Samoocena – klucz do szczęścia.

Praca nad gniewem.

Różnica perspektyw – chcesz mieć rację czy relację?

Bez seksu – czyli bez sensu.

Skutki rozwiązłości, o których się nie mówi.

Dodatek specjalny dla upartych i zakochanych

Przepis na udane małżeństwo.

Języki miłości – ankieta.

Małżeński quiz.

Określanie kontekstu erotycznego.

W zasadzie nigdy nie chciałam pracować z małżeństwami. Gdy mąż i żona są w kryzysie, to każde z nich ciągnie w swoją stronę, narzeka na drugiego i do tego jeszcze trzeba rozmawiać z nimi o seksie.

Usłyszałam kiedyś z ust doświadczonego terapeuty, że jeśli czujesz dyskomfort, zadając pytania parze, świadczy to tylko o twojej wrażliwości i o tym, że szanujesz czyjąś intymność.

Pomogło.

No i pary zaczęły zgłaszać się same.

Wtedy zauważyłam pewne prawidłowości, a raczej nieprawidłowości, które regularnie występują wśród moich pacjentów – małżonków. Chcę o nich Wam opowiedzieć.

Małgorzata Kornacka

Informacje dodatkowe o Małżeństwo. Instrukcja obsługi. I żyli długo i szczęśliwie… Czy ślub musi oznaczać koniec bajki? :

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2021-05-14
Kategoria: Poradniki

Tagi: Małżeństwo Małgorzata Kornacka języki miłości

Kup książkę Małżeństwo. Instrukcja obsługi. I żyli długo i szczęśliwie… Czy ślub musi oznaczać koniec bajki?

Małżeństwo. Instrukcja obsługi. I żyli długo i szczęśliwie… Czy ślub musi oznaczać koniec bajki? - opinie o książce

Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii
Małgorzata Kornacka0
Okładka ksiązki - Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii

Niektórzy uważają, że coaching to magia i techniki okultystyczne. W najlepszym wypadku – praktyki o wątpliwych i kontrowersyjnych podstawach...