Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii

W ostatnich latach coraz większego znaczenia nabiera praca nad sobą, doskonalenie się, sięganie po porady i wsparcie specjalistów w danej dziedzinie, czy to psychologów, logopedów, stylistów. W ślad za tym trendem coraz popularniejszy staję się także coaching, rodzaj rozwoju i dążenie do osiągania stawianych sobie celów. A co się stanie gdy do coachingu dodamy elementy biblijne, które wzbogacą proces pracy nad sobą? O tym przeczytamy w najnowszej książce Małgorzaty Kornackiej – „Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii.”

W książce spotkamy terminy znane w zakresie motywacji, psychologii i doradztwa personalnego: myśli automatyczne, dysonans i zniekształcenia poznawcze, asertywność, teorie motywacji, ale spojrzymy na nie także z poszerzonego, biblijnego punktu widzenia. Autorka w zręczny sposób wplata do książki zagadnienia wiary popierając je licznymi cytatami, które obrazowo przedstawiają głębię przedstawianych zdarzeń i sytuacji. Poprzez swoje ogromne doświadczenie w pracy z ludźmi Małgorzata Kornacka dzieli się z nami licznymi przykładami, przytacza rozmowy z pacjentami, ich punkt widzenia i sposób rozwiązywania problemów.

Jak odróżnić fakty od ich interpretacji, czy białe zawsze jest białe, czym jest przebaczenie winy i wrogość wobec innych? Czy i kiedy warto się do siebie porównywać? Czy lęk i strach to to samo? W jaki sposób wkładanie pieniędzy do słoiczka przybliża nas do zmian na lepsze – i to nie pod względem finansowym? A może wydaje nam się, że tylko my mamy pod górkę, a czubek stojącej przed nami góry lodowej wciąż jest dla nas za daleko?

Porady zawarte w książce zaspokoją nie tylko czytelników chcących rozwiązywać swoje codzienne problemy, lecz także znajdziemy tu porady dotyczące zarządzania ludźmi, motywowania pracowników i budowania dobrych relacji z innymi.

Książka jest swego rodzaju remedium na nasze codzienne problemy, z którymi często zmagamy się sami, nie wiedząc, że rozwiązanie problemu może przyjść łatwiej niż nam się wydaje. Chociaż proces doskonalenia się może być długi i wymagający – z autorką i jej poradami na pewno szybko znajdziemy sens naszego życia, stawiając czoła przeciwnościom losu i wyciągając wnioski z każdej porażki, którą poniesiemy w przyszłości.

Już dziś sięgnijmy po lekturę, aby żyć w harmonii ze sobą, światem i Bogiem.

Informacje dodatkowe o Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii:

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2019-01-22
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-8079-459-7
Dodał/a opinię: teczasmakow

Zobacz opinie o książce Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii

Kup książkę Boży coaching. To Ci się opłaca. Jak Biblia może pomóc w terapii

Małgorzata Kornacka 0
Okładka ksiązki - Małżeństwo. Instrukcja obsługi. I żyli długo i szczęśliwie… Czy ślub musi oznaczać koniec bajki?

Po bestsellerowej książce „Boży Coaching. To ci się opłaca” znana psycholog, doradca rodzinny mierzy się z zagadnieniem małżeństwa. Książka...