Bruce

Wydawnictwo: In Rock
Data wydania: 2014-02-13
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-60157-99-2
Liczba stron: 560
Dodał/a książkę: izabela81

Ocena: 5 (1 głosów)

Ta porywająca biografia jednego z największych amerykańskich muzyków jest pierwszą od ponad 25 lat, napisaną przy czynnej współpracy ze strony Bruce’a Springsteena! Korzystając z nieograniczonego dostępu do artysty, jego rodziny i współpracujących z nim muzyków – wśród nich znalazł się również Clarence Clemons, udzielający swego ostatniego znaczącego wywiadu – znany i ceniony dziennikarz muzyczny Peter Ames Carlin stworzył zadziwiająco wnikliwy i jednocześnie barwny portret rockowej ikony. Od ponad 40 lat Bruce Springsteen pełni rolę zwierciadła, w którym przegląda się amerykańskie społeczeństwo i jego duch. W trakcie swej kariery zdobył 20 nagród Grammy, sprzedał ponad 120 milionów płyt, jest dwukrotnym laureatem Złotego Globu, za piosenkę „Streets of Philadelphia” otrzymał też Oscara. Stał się znaczącym głosem w amerykańskiej debacie politycznej i społecznej, czym zainspirował prezydenta Baracka Obamę do wygłoszenia słynnego zdania: „Ja jestem prezydentem – ale on jest Szefem!”. Stworzona dzięki wieloletniej pracy badawczej i niespotykanym dotąd możliwościom bezpośredniego kontaktu z muzykiem oraz jego otoczeniem, książka „Bruce” stanowi jak dotąd najbardziej szczerą i otwartą próbę opisu życia i kariery człowieka, z jednej strony obciążonego rodzinnymi tragediami, z drugiej bezgranicznie oddanego swej artystycznej misji, przepełnionego pragnieniem zyskania sławy i znaczenia. Na kartach niniejszej książki wszyscy muzycy E Street Band po raz pierwszy wspominają o własnych uczuciach związanych z nagłym i niezapowiedzianym rozwiązaniem zespołu przez Bruce’a w roku 1989, a także o tym, jak nonszalancja „Szefa” o mały włos nie przekreśliła reaktywowania grupy 10 lat później. Carlin z wielką zręcznością śledzi zawiłe i nierzadko dramatyczne losy Springsteena: począwszy od dzieciństwa, spędzonego w środowisku zubożałej klasy robotniczej Freehold, poprzez uparte dążenie ku upragnionej sławie i skomplikowane życie uczuciowe aż po walkę z demonami, które o mały włos przedwcześnie zniszczyły jego ojca. Autor opisuje cały przebieg niezwykłej kariery Springsteena, wnikliwie przyglądając się sposobom pracy człowieka, który zdołał na nowo zdefiniować muzyczną tożsamość kilku pokoleń. „Bruce” – to obowiązkowa lektura dla każdego fana, a jednocześnie starannie opracowana, pasjonująca opowieść o jednej z najważniejszych i najbardziej wielowarstwowych postaci współczesnej amerykańskiej kultury i muzyki.

Kup książkę Bruce

Zobacz także

Opinie o książce - Bruce

Avatar użytkownika - szpachela
szpachela
Przeczytane:2015-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Moja biblioteczka,
To była bardzo długa podróż. Książka opisuje dziesięciolecia twórczości wspaniałego piosenkarza, gitarzysty i kompozytora. Pokazuje styl komponowania i pracy, zmianę poglądów co do polityki lub grania na stadionach na przestrzeni lat, interpretuje także poszczególne utwory Bruce'a. Z książki poznajemy różne oblicza Bruce'a. Dowiadujemy się jaki był jako syn, ojciec, zazdrosny chłopak czy też przyjaciel. Widzimy go jako nieśmiałego chłopaka, fana swoich fanów, normalnego faceta, który przychodzi do obcych osób na grilla, przeciwnika środków odurzających, ale także jako osobę, która ma gorsze dni i humory. To wyjątkowa pozycja dla fanów Bruce'a Springsteena. A jedyne czego mi w tej biografii zabrakło, to większej ilości zdjęć.
Link do opinii
Inne książki autora
Paul Mccartney. Życie
Peter Ames Carlin0
Okładka ksiązki - Paul Mccartney. Życie

Paul McCartney jest żywą historią muzyki rockowej, a jego życie to kronika popkultury XX wieku. Książka opowiada historię jego niepowtarzalnej kariery...

Recenzje miesiąca
Kondukt umarłych
Jerzy A. Wlazło
Okładka książki - Kondukt umarłych
Szkarłatny księżyc
Czarnecka Martyna
Okładka książki - Szkarłatny księżyc
Ostatni człowiek
P.T. Deutermann
Okładka książki - Ostatni człowiek
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy