Chemia medyczna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2019-09-30
Kategoria: Podręczniki
ISBN: 9788301208097
Liczba stron: 900
Tytuł oryginału: An Introduction to Medicinal Chemistry

Ocena: 0 (0 głosów)
Inne wydania:

Tłumaczenie najnowszej wersji znanego w Polsce i na świecie podręcznika, powszechnie uważanego za wiodący w tej dziedzinie.

Książkę cechuje:

jasny, przejrzysty układ, pełne omówienie tematu, studia przypadków pomagające powiązać podstawową teorię z jej farmaceutyczną aplikacją, liczne pytania i rozwiązania, tabele, wypunktowania, słownik terminów.

Książka podzielona jest na pięć części:

Część A zawiera pięć rozdziałów obejmujących strukturę i funkcję ważnych celów leków, takich jak receptory, enzymy, i kwasy nukleinowe Część B obejmuje farmakodynamikę i farmakokinetykę. Część C obejmuje ogólne zasady i strategie w odkrywaniu i projektowaniu nowych leków oraz wprowadzaniu ich na rynek. Część D omawia QSAR, syntezę kombinatoryczną oraz projektowanie wspomagane komputerowo. Część E to wybór konkretnych tematów z chemii medycznej - środki przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwnowotworowe, cholinergiczne i antycholinesterazy, adrenergiczne, opioidowe środki przeciwbólowe, przeciwwrzodowe i sercowo-naczyniowe.

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wydziałów chemicznych i biologicznych uniwersytetów oraz politechnik oraz studentów wydziałów farmaceutycznych.

Tagi: Chemia przemysłowa i inżynieria chemiczna

Kup książkę Chemia medyczna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Chemia medyczna

Inne książki autora
Chemia medyczna
Patrick Graham0
Okładka ksiązki - Chemia medyczna

Nowoczesny, bogato ilustrowany podręcznik akademicki, który nie ma odpowiednika na polskim rynku. Autor prezentuje w nim ciekawe, wielopłaszczyznowe podejście...

Apokalipsa według Marii
Patrick Graham0
Okładka ksiązki - Apokalipsa według Marii

Marie Parks, młoda agentkę specjalną FBI, dręczą powracające wizje przeszłych i przyszłych wydarzeń. Dzięki nim, dzięki zdolnościom parapsychologicznym...

Zobacz wszystkie książki tego autora