Chłopak na opak

Wydawnictwo: IBIS
Data wydania: 2017-11-30
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788377387122
Liczba stron: 192
Ilustracje: Katarzyna Sadowska

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Chłopak na opak to zabawna książka o perypetiach Jacka Czarneckiego. Chłopak, jak sam twierdzi, jest urodzonym pechowcem, wierzy, że los i przeznaczenie odgrywają nadrzędną rolę w jego życiu, a on sam nie ma wpływu na przebieg niefortunnych zdarzeń. Jednak czy to nie tylko wygodna wymówka dla wszelkich niepowodzeń? Temperamentny i pomysłowy Jacek przecież najpierw działa, a dopiero potem myśli… Zabawnym przygodom Jacka towarzyszą wesołe, komiksowe ilustracje autorstwa Katarzyny Sadowskiej.

Jacek, bohater tej pełnej humoru opowieści, jest przekonany, że wszystkie jego nieszczęścia są skutkiem prześladującego go pecha. Jak to się skończy?

Kup książkę Chłopak na opak

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Chłopak na opak

Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2008-05-03, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książkę ,,Chłopak na opak" Hanny Ożogowskiej czytałam z kilkuletnim wówczas synem. Uśmialiśmy się przy niej setnie oboje! Bohater, 9-letni chłopiec to łobuziak, jednak niezmiernie sympatyczny. Jego pomysły, życiowa filozofia i widzenie świata powodują, że czytelnik kręci głową z niedowierzaniem i nie może powstrzymać uśmiechu. ,,Nazywam się Jacek Czarnecki i jestem zupełnie porządny chłopak, chociaż moja mama mówi o mnie ,,straszne dziecko"." Wypracowanie Jacka o Wiśle stało kultowe w naszej rodzinie, głównie za sprawą jego fragmentu: ,,Wisła ma dwa brzegi - jeden lewy, drugi prawy. Prawy z prawej strony, a lewy z lewej". Rewelacja :-) Zachęcam do czytania ,,Chłopaka na opak" małym i dużym. Myślę, że jest to świetna pozycja w celu nauki dziecka samodzielnego czytania i pokazania mu, że książki to nie tylko obowiązkowe szkolne lektury, ale że potrafią też wnosić do życia radość.
Link do opinii
Avatar użytkownika - AnnaBook
AnnaBook
Przeczytane:2019-06-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Kolejny powrót do Ożogowskiej po wielu latach. Znów bardzo udany. Musierowicz oraz przygód Tomka nie czyta się po latach tak dobrze i tak bardzo przyjemnie jak książek Pani Hanny. Już ze mnie "stara lola", a zaśmiewałam się do łez.

Mądra i zabawna, z humorem sytuacyjnym i rozbrajającą grą słów. Relaksująca, coś jak Mikołajek, ale na naszym rodzimym gruncie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Ruda_Krakow
Ruda_Krakow
Przeczytane:2011-03-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Ivan
Ivan
Przeczytane:2010-05-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek
Hanna Ożogowska0
Okładka ksiązki - Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek

Tosia i Tomek to rodzeństwo, jednak każde z nich jest zupełnie inne. Tosia to spokojna, grzeczna dziewczynka, Tomek - zwariowany chłopak pełen szalonych...

Ucho od śledzia
Hanna Ożogowska0
Okładka ksiązki - Ucho od śledzia

Przeczytaj tę książkę, a na pewno zaprzyjaźnisz się z młodymi bohaterami - Agnieszką, Michałem i Witkiem, którzy wśród domowego zamieszania przeżywają...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy