Choinka cała w śniegu

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019-10-30

Tom 3 cyklu Cztery płatki śniegu

Chwytająca za serce opowieść o ludziach, których w święta połączy wyjątkowa więź.
W bloku przy ulicy Weissa prym wiedzie pani Michalska – dozorczyni zawsze gotowa służyć pomocą. Mieszkańcy przychodzą do niej po rady i wsparcie, a kiedy nadchodzi ten niezwykły czas, to jej najbardziej zależy na tym, by sąsiedzi byli sobie bliscy jak rodzina. Zanim jednak wszyscy zaczną świętować, muszą wyjaśnić sobie kilka spraw. Pomoc potrzebującym nie tylko ich zjednoczy, ale i sprawi, że odkryją w końcu, co jest naprawdę ważne. W codziennym zabieganiu warto na chwilę przystanąć i zachwycić się magią świątecznego drzewka.
Blask lampek choinkowych, iskrzący się biały puch za oknem, spotkania i rozmowy z najbliższymi… Niech te święta będą niezapomniane!

Tagi: obyczajowa swiateczna

Kup książkę Choinka cała w śniegu

Opinie o książce - Choinka cała w śniegu

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2019-12-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Czytając książkę poznamy historię sąsiadów z ulicy Weissa. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, każda z osób zamieszkujących dany blok szykuje się do tych pięknych chwil. Jak do tej pory tradycją bloku było strojenie choinki, która stała właśnie przed ich miejscem zamieszkania. Niestety w tym roku wszystko się komplikuje. Ktoś kradnie choinkę! I co teraz? Przecież zawsze święta spędzali przed tym drzewkiem. Był to czas, kiedy mogli zbliżyć się do siebie, na chwilę zapomnieć o codziennych troskach. W to Boże Narodzenie wyjątkowo każdy z sąsiadów ma inne plany, w jednej chwili ich tradycja blokowa znika.

Pani Michalska - dozorczyni oraz dobra dusza bloku, można by rzec, że przewodniczka. To do niej każdy przychodził po pomoc. To ona interesowała się każdym mieszkańcem bloku. Zawsze pomocna, zawsze kochana i ciepła. Chociaż bardzo wścibska, to uwielbiana przez mieszkańców. Gdy nadchodzi ten magiczny czas, bardzo zależy jej na tym, aby sąsiedzi byli razem, tak jak to było zawsze. Stara się zrobić wszystko by mimo zniknięcia choinki, święta blokowe się odbyły. Czy jej się to uda?

Monika niespodziewanie łamie nogę, przez to nie może z teściową - Panią Kwiatek lepić pierogów i zanosić ich potrzebującym.

Anna ma dość swojego byłego męża, który tuż po ich rozwodzie wprowadził się do mieszkania obok. Zamierza ona przeprowadzić się do innego bloku. W dodatku rodzina jej nowego partnera zaprasza ją na Wigilię. Problemem okazuje się kupno prezentów, ponieważ rodzina nowego przyjaciela jest zamożna, a ona niekoniecznie.

Marzena zapomina o swojej rodzinie, ponieważ jest zbyt skupiona na swoim synku, który jest niemowlakiem.

Zuzanna poznaje czym jest instagram. Wpada w jego sidła i robi wszystko, aby mieć jak najlepsze zdjęcia, jak najlepsze komentarze i mnóstwo polubień.

To tylko kilka bohaterów naszej książki. Ale gwarantuje Wam, że śmiech i łzy będą pojawiały się na przemian.

Jedno jest pewne. Ci sąsiedzi mimo różnych kłótni w razie potrzeby staną za sobą murem - o czym się przekonacie pod koniec książki.

Przeczytajcie, bo warto!

Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2020-01-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 35 książek 2020, przeczytane,
Avatar użytkownika - agulka
agulka
Przeczytane:2020-01-09, Ocena: 5, Przeczytałem,

Chociaż nie czytałam poprzednich dwóch części nie było to przeszkodą aby zaprzyjaźnić się z mieszkańcami krakowskiego bloku przy ulicy Weissa. Spotykamy ich w bardzo gorącym okresie , bo tuz przed wigilią Bożego Narodzenia. A plejada postaci jest niezwykła i bardzo różnorodna.
Mamy tu oryginalną mamę Kwiatek, bardzo odpowiedzialną gospodynię na plebanii u księdza Piątka, która tak zawładnęła plebanią, że petenci doskonale orientowali się o ważności jej osoby w parafii. Jest też Anna, która próbuje ułożyć sobie życie na nowo po rozwodzie ze znanym ze sknerstwa Waldemarem. Poznajemy Zuzannę Fijus, szaloną żonę trochę gapowatego Kajetana i fankę nowych możliwości jakie pojawiły się w jej życiu w momencie założenia konta na Instagramie. Interesującą postacią jest także Kalina prowadząca biuro detektywistyczne i jednocześnie właścicielka psa Młynka. Jest także mode małżeństwo Marzenka i Maciej, którzy mają córeczkę Stasię i maleńkiego synka Stasia, oczko w głowie mamusi. A wszystkich mieszkańców poruszą najmłodsi bohaterowie powieści Stella i Krzyś.
Wszystkie postacie książki zaaferowane są nadchodzącymi świętami, ale każdy przezywa ten okres inaczej. Jedni skupiają się na upiększaniu mieszkania, inni pieką, gotują ( bardzo zabawny był moment gdy mama Kwiatek i pani Michalska dozorczyni w bloku robiły pierogi na plebanii).
W tym zaaferowaniu zaczynają tracić to co najważniejsze czyli rodzinę, ale od czego są przyjaciele. Znakomita zabawa na czas poświąteczny, ale wciąż w klimacie Bożego Narodzenia.

Avatar użytkownika - weronikka1
weronikka1
Przeczytane:2020-01-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Joanna Szarańska po raz trzeci zabiera swych czytelników na pewne osiedle, które znajduje się na ulicy Weissa. To tam sąsiedzi się znają i chcą sobie nawzajem pomagać, a w Wigilię starają się choć na chwilę spotkać i złożyć sobie świąteczne życzenia. Podczas czytania tej powieści trudno nie poczuć gorączki zbliżających się świąt, jak również ich cudnej magii. Każdy żyje swoim życiem, każdy załatwia swoje sprawy, każdy ma różne problemy i radości. Poznajemy ich wszystkich i choć są zupełnie inni od siebie, czuć że coś ich jednoczy - chęć spędzenia wspaniałych świąt. Starają się, by takie były i nawet jedna osoba, którą by się nie podejrzewało o żaden najmniejszy, ciepły gest w stronę sąsiadów, na koniec się reflektuje i czyni coś bardzo zaskakującego. Zatem można rzec śmiało, że klimat powieści poruszy każde serce, nawet te najbardziej zamknięte na tę całą otoczkę, która towarzyszy w miesiącu grudniu.
Mnie tym razem najbardziej rozczuliła dwójka dzieci, która ma swój cel i do niego dąży. Ich marzenie jest bardzo wzruszające, a to, jak bardzo się wspierają, poruszyło mnie na dobre. Kibicowałam im cały czas i marzyłam o momencie, w którym otrzymają to czego najbardziej pragną.
W powieści oczywiście jest jeszcze poruszanych wiele innych ciekawych tematów, tych trudnych i tych bardziej codziennych, z którymi się zmagamy, ale nie zaprzątają nam one głowy. Z tych trudniejszych jest na przykład pokazany obraz macierzyństwa i tego jak nieświadomie można odsunąć od siebie starsze dziecko, gdy narodzi się niemowlę. To czas naprawdę ciężki, gdyż nieprzespane noce dają w kość i maleństwo wymaga ciągłej opieki, ale jednak trzeba zrobić tak, aby ten czas dla starszego dziecka również znaleźć, by nie czuło się odsunięte.
Nadal jestem pełna podziwu dla pewnego pana, który tak bardzo oszczędza, że aż mnie to przeraża i wywołuje u mnie sprzeczne odczucia. Z jednej strony, podziwiam jego silną wolę i trwanie w swoim wyznaczonym kierunku, a z drugiej strony metody oszczędzania mnie naprawdę przerażają. To jest postać w tej powieści, która wzbudza różne emocje i można by o niej dyskutować i poprowadzić bardzo ciekawą rozmowę, bo jak wiadomo oszczędzanie jest dobre, przynosi korzyści i tak dalej, lecz gdzie leży granica, której nie powinno się przekroczyć?
Jest to idealna książka na zimowe dni, która wprowadzi w klimat świąteczny. Ja zanurzyłam się w tej lekturze i z przyjemnością chłonęłam każdą z jej stron. Czytanie jej, to była dla mnie radość, a jednocześnie lekkie wprowadzenie w melancholię, która zatrzymywała mnie momentami i wprowadzała w stan rozmyślań.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Jak zwykle świetna. Starzy bohaterowie, nowe problemy. Tutaj ,,magia'' Świąt na wesoło.

I że ci nie odpuszczę
Joanna Szarańska0
Okładka ksiązki - I że ci nie odpuszczę

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny. Długa, biała suknia, ukochany mężczyzna u boku i uroczyste słowa „I nie opuszczę cię aż do śmierci”...

Cztery płatki śniegu
Joanna Szarańska0
Okładka ksiązki - Cztery płatki śniegu

Ciepła i pełna humoru książka, idealna na czas przedświąteczny. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Mieszkańcy niewielkiego miasteczka przygotowują...

27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna