Quantcast

Ciemniejsza strona Greya

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2012-11-07
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-7508-595-2
Liczba stron: 300

Tom 2 cyklu Pięćdziesiąt twarzy Greya

Ocena: 4.34 (130 głosów)
Inne wydania:

Kobiety na jej punkcie szaleją.
Mężczyźni wiele zawdzięczają.
Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu.
A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę!

Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii Stiega Larssona trzy lata!

Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu „The New York Times”! Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów! Prawa filmowe nabył Universal Pictures na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów!

Sprzedaż w Wielkiej Brytanii sięgnęła 100 000 egzemplarzy zaledwie w 7 dni od premiery! Pięćdziesiąt twarzy Greya to również najlepiej sprzedający się e-book w historii Random House UK!

Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą. Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią bez siebie żyć. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają…

Drugi tom wyczekiwanego bestsellera wszech czasów.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Ciemniejsza strona Greya

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ciemniejsza strona Greya

Książkę pochłonęłam wręcz w kilka godzin... co prawda czytanie zajęło mi kilka dni, ale gdybym usiadła i zabrała się w jeden dzień to bym ją wręcz połknęła... Czy warta przeczytania? Jak najbardziej. Kontynuacja Pięćdziesięciu Twarzy Greya, bardziej ostra a zarazem łagodniejsza... Jedno jest pewne jak czytać to wszystkie trzy części, aby mieć ogląd na całą serię, a nie poszczególną część.
Link do opinii
Avatar użytkownika - aisha123
aisha123
Przeczytane:2016-04-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Książka wciągała...jednakże wydawała mi się zbyt naciągana...i jak dla mnie osobiście najlepszy był tom 1, niż kolejne części.
Link do opinii
Avatar użytkownika - misiasztum
misiasztum
Przeczytane:2016-01-31, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016,
Moim zdaniem niektórzy mają to za nudna książkę erotyczną. Ale moim zdaniem chodzi tu głównie o sens psychologiczny Christiana.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Simi_48
Simi_48
Przeczytane:2016-01-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
,,-(...)Przez ciebie czuję się...bezradny. -Nie!(...)Dlaczego? -Ponieważ jesteś jedyną mi znaną osobą, która jest w stanie mnie naprawdę zranić." ,,Ciemniejsza strona Greya" jest jeszcze lepsza niż poprzednia część. Nagłe zwroty akcji, starzy bohaterowie i gorący romans. W tej części Christin z pomocą Anny próbuje pokonać swoje lęki. Wzruszyłam się wiele razy czytając tę pozycję. Ten władczy, twardy mężczyzna jest zranionym, niepewnym siebie chłopcem, którego życie nie oszczędzało. Dzięki Annie zmienia się. Wiem, że wiele osób uważa, że Grey jest przeciętny. Styl pisania autorki nie zachwyca, ale nie chodzi tylko o treść. Christian jest jedna z tych postaci, która podnosi morale książki i tak jest w moim przypadku. Polecam z całego serca!
Link do opinii
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2015-11-27, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2015,
sięgnęłam po te książkę z czystej ciekawości, ciekawa byłam jak się potoczy historia tej pary i czy autorka choć trochę rozwija się w rzemiośle. Niestety nic mi się nie spodobało, ani żaden wątek, ani fabuła, ani bohaterowie. nadal jest mdło i nijako. główna bohaterka irytująca, a Christian hmm nie nie jakieś takie tanie chwyty zastosowane by jednak czytelnik nie rzucił książki w połowie. ale co najsmieszniejsze sięgnęłam po trzeci tom.
Link do opinii
Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2015-10-10, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2015,
Nietypowy związek, a właściwie to układ pomiędzy dwojgiem młodych ludzi, przyniósł ze sobą coś nieznanego dla obu stron, coś czego żadne z nich się nie spodziewało. Ana i Christian odkrywają, że łączy ich głębsza relacja niż tylko Pan - Uległa. Oboje starają się walczyć z przeciwnościami, wzajemnie się docierają i próbują stworzyć normalny, zdrowy związek. Jednak pokonanie trudności, wynikających głownie z mrocznej przeszłości Christiana, przysporzy im wiele problemów. W rodziałach odkrywamy wydarzenia, które ukształtowały Greya, poznajemy w końcu jego mroczny sekret. Ana zyskuje, dając się poznać z innej strony. Wydaje się być dojrzalsza, po części wyzbywa się swojej naiwności, w końcu potrafi przeciwstawić się Greyowi i przeforsować własne zdanie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2015-10-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 w 2015 :), Mam,
Młodziutką studentkę Anę Steele i charyzmatycznego miliardera Christiana Greya połączył niecodzienny układ, który z czasem przerodził się w coś znacznie głębszego. Jednak demony Greya zwyciężyły, Ana zerwała uzależniający związek i zajęła się karierą. Rozstanie okazuje się bolesne. Ogarnięci obsesyjną tęsknotą kochankowie nie potrafią bez siebie żyć. Kiedy więc Christian proponuje Anie zupełnie nowy układ, dziewczyna nie potrafi mu odmówić. Wkrótce zaczynają uczyć się siebie nawzajem. Christian walczy z wieczną potrzebą kontroli i stopniowo oswaja drzemiące w nim demony. Ana uczy się życia w luksusie i bronienia własnej niezależności. Kiedy wydaje się, że świat miłości, pasji i nieskończonych możliwości stoi przed nimi otworem, ciemne chmury gromadzą się nad luksusowym wieżowcem, w którym mieszkają... Drugi tom wyczekiwanego bestsellera wszech czasów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sylwia-T
Sylwia-T
Przeczytane:2015-07-06, Ocena: 4, Przeczytałam,
Dalej wciąga, chce się wiedzieć więcej. Trochę mniej moich sprzecznych uczuć. Więcej ciekawych wątków. Jednak troszkę taka bajka :) W zasadzie dla mnie już dobrze się skończyła ta część, więc mogłoby nie być trzeciej. Ale skoro wiem, że jest - to ciekawość zwycięży :))
Link do opinii
Avatar użytkownika - paularossi
paularossi
Przeczytane:2014-03-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
II część po 50 twarzach Greya. Christiana i Anę połączył układ, który przerodził się w głębsze uczucie. Ana postanawia zerwać uzależniający związek i zająć się karierą. Jednak tęsknota staje się nie do wytrzymania. Christian wychodzi z propozycją nowego układu, Ana nie potrafi mu jednak odmówić. Uczą się siebie wzajemnie, Grey stara się panować nad sprawowaniem kontroli. Anastasia musi przyzwyczaić się do życia u jego boku.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
pikantna książka, którą czyta się szybko napisana lekkim językiem ale jak dla mnie trochę mało realna
Link do opinii
Avatar użytkownika - martyna071095
martyna071095
Przeczytane:2015-05-25, Ocena: 3, Przeczytałam,
Ksiązka trochę inna od pierwszej częsci, zmiana polega przede wszystkim w zachowaniu głównego bohatera jak i również jego ukochanej. Występuje wiele wydarzeń, które z reguły czasem przypominają sceny z kiepskiego kryminału w spotkaniu Any z byłą kochanką Greya jak i później ściganie jej oraz w czasie konfrontacji Any, byłej kochanki Leily oraz Greya
Link do opinii
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-05-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki - 2015,
W tym tomie poznajemy przeszłość Christiana, która pozwala zrozumieć jego zachowania oraz powody, dlaczego dotychczas prowadził taki a nie inny styl życia. Pierwszy tom skończył się jak nasza główna bohaterka odeszła od niego, teraz mija 5 dni jak znów się spotykają i wybaczają, nie mogą bez siebie żyć. Dla każdego był to straszny okres, okryty bólem, cierpieniem i tęsknotą. W tej części poznajemy bliżej przeszłość Christiana, dzieciństwo, jego poprzednie Niewolnice. Z jedną nawet mamy problem, czyha na życie Any. Grey jak wielki bohater próbuje ją ochraniać. Mamy tu znów mnóstwo seksu, chorej kontroli, zaborczości, i życia jak marzenie w bogactwie, pływanie jachtami, wycieczki, no. W tej części mocno mnie irytował Christian! Dla mnie jest on troszkę nienormalny (to łagodne określenie). Zaborczy, maniak kontroli, zazdrosny o zamienienie kilku zdań z pracownikiem, a firmę gdzie Ana zaczęła pracę to musiał wykupić, by ,,ją ochraniać". Dziewczyna nadal boi się go irytować i denerwować. Najchętniej zamknął by ją w klatce i nie wypuszczał! Mimo,że jest bogiem seksu, przystojny, czasem nawet romantyczny to zaczyna mnie to już denerwować! Panna Steel naiwna i ślepa jak w poprzedniej części. Zaczyna walczyć z cała kontrolą Greya, troszkę z małym skutkiem. Już nie jest tak niechętna na różne ,,zabawy" Christiana. Zaczyna jej się to podobać a nawet czerpie z tego przyjemność. Oboje czegoś się od siebie zaczynają uczyć. Powiem Wam szczerze, że pomimo całej irytacji czyta się dalej, to wciąga! Autorka ma wybujałą wyobraźnie do scen erotycznych, co wierzcie, spodoba się każdemu! Najlepsza częścią w całej książce są maile obu bohaterów. Z pewnością zabiorę się za tom III, lecz tylko by zaspokoić ciekawość jak potoczą się dalsze losy bohaterów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - cichaczytelniczka
cichaczytelniczka
Przeczytane:2015-04-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Zgodnie z tytułem, druga część jest bardziej "mroczna" od poprzedniej. Dowiadujemy się więcej o przeszłości Greya, a Anastasia, wśród natłoku wydarzeń, przekonuje się o sile swojego uczucia. Podobnie jak 50 twarzy Greya, ta książka również szybko mnie wciągnęła i polecam ją osobom, które potrafią z pewnym dystansem podchodzić do czytanej treści.
Link do opinii
Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2015-04-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek_2015,
Po pierwszej części, która zawojowała świat, przyczyniła się do rozpadu niektórych związków, spowodowała burzę w ludzkich umysłach, chcemy spodziewać się czego? Wulkanu nieprzewidywalności, rewolucji w świecie? Otrzymałam gładkie przejście w kontynuację losów Any i Christiana. Historii ciąg dalszy. Wciągająca fabuła. Przekładając kartki, ma się ochotę pochłonąć ją jednym tchem. I czekać. Co będzie dalej?
Link do opinii
Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980
Przeczytane:2015-03-17, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2015, Mam,
Druga część trylogii autorstwa E.L. James. Anastazja wraca do Christiana po "więcej". Christian chce "więcej" od Anastazji. Czy Christian się przełamie i pozwoli się dotknąć? Co stoi za jego niechęcią do dotyku? Czy Pani Robinson pomoże czy zepsuje związek milionera i początkującej asystentki w wydawnictwie? Love story z elementami BDSM. Książka do przeczytania w weekend.
Link do opinii
Avatar użytkownika - aqunia94
aqunia94
Przeczytane:2015-03-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2015,
Mimo, że dość niechętnie podeszłam do pierwszej części, może dlatego, że opinie znajomych nie były najlepsze, to druga część - totalnie wsiąkłam. Poruszyła mnie sama historia i to, że dwoje ludzi może się ponownie zejśc mimo niepowodzeń. Miałam sporo przemyśleń odnoście swojego życia i wyborów, no ale;) i dodatkowe te sceny.. no chyba większość poruszą ;) największośc radość miałam z potyczek Any i Christiana - te teksty po prostu zrywają z łóżka ;p Przeszkadzało mi jedynie , że w scenach erotycznych zawsze wypowiadają te same słowa, to trochę nudzące. a Poza tym? 4 ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - misia98
misia98
Przeczytane:2015-02-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Płakałam jak dziecko, piękna historia i choć może za bardzo pałająca erotyzmem, ale jednak jest to książka o miłości więc erotyzm też musi w niej wystąpić :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - oldzix
oldzix
Przeczytane:2015-02-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Daję 6, dlaczego? Bo rzadko kiedy w kilka dni wchłonę całą książkę. Wszyscy myślą, że to tylko sceny seksu, a to nieprawda. To książka o miłości, o prawdziwej miłości dwojga ludzi, którzy potrafią się dla siebie poświęcać - mowa tu o Steel i Grey'u. Każdy czytając lub oglądając pierwszą część wie, że Christian skrzywdził Anę, odeszła od niego, co nie powinno nikogo zdziwić. Lecz Christian naprawdę jej potrzebuje. To dzięki niej czuje się lepiej. Totalnie widać jego przemianę! Dotyk blizn, pocałunki, uległy Christian, odkrycie wszystkich tajemnic - to jest coś, czego nikt się nie mógł spodziewać. Nie czytałam tego dla seksu, czytałam to ze względu na miłość. A kolejną część zamierzam przeczytać w tym tygodniu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - antoniak24
antoniak24
Przeczytane:2015-02-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Tak jak cały Grey. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-01-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
To, co podobało mi się w tej książce, to to, że główny bohater zmienia się. Zmienia swoje chore zwyczaje i chce normalnego związku. Może banalne, ale ja lubię takie przemiany. Taki Grey bardzo mi się podoba. To, co mnie trochę denerwowało, to często pojawiająca się wewnętrzna bogini Any. Zupełnie nie potrzebna. Czy Christian Grey mnie uwiódł? Ta wersja... i owszem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - monika200571
monika200571
Przeczytane:2014-12-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Link do opinii
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-11-21, Ocena: 3, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
2 tom trylogii o Greyu jest gorszy niż pierwszy. Z kilku powodów: - Anastasia nadal jest postacią przewidywalną, nudną, męcząca i irytującą - opisy scen erotycznych są identyczne. Różni się tylko sceneria (a i nie zawsze), ewentualnie pozycje. Poza tym ciągle te same westchnienia, słowa opisujące i wszystko niemal bez zmian. - akcja jest wręcz nudna. Gdyby chcieć ją streścić wyszło by tego może 50 stron i to nudnej historii w której nic się nie dzieje. Ponadto po takiej książce nie spodziewałam się typowej historii miłosnej. Generalnie: jest gorzej niż w 50 twarzach i to o wiele.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Madlen1986
Madlen1986
Przeczytane:2014-12-30, Przeczytałam,
Świetna, wciągająca, nieprzewidywalna
Link do opinii
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2014-09-15, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014, powieści,
Druga część trylogii i losów relacji Anastazji i Christiana. Choć pod względem literackim książka nadal nie imponuje to ta część ma przynajmniej jakąś akcję. Przez splot różnych sytuacji dowiadujemy się i odkrywamy szczegóły przeszłości głównego bohatera i ich możliwy wpływ na jego dzisiejsze gusta. Atmosfera w niej też znacznie się ociepla. Choć wciąż każdy rozdział zawiera choć jeden opis ich współżycia i przekraczania granic to przynajmniej jest to osadzone w jakiejś konwencji. Ta część zdaje się jakoś bardziej przekonywać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2014-09-14, Ocena: 4, Przeczytałam, z_52 książki 2014 (100),
Powoli, ale książka się rozkręca. Podoba mi się wprowadzenie mrocznego wątku z prześladowcą. Więc po 3 część sięgnę z przyjemnością. I Ana wreszcie pozbywa się niektórych głupawych kwestii, aczkolwiek niektóre jej teksty i tak mnie dobijają. Jak na niby-inteligentną kobietę zachowuje się wyjątkowo głupio i nieodpowiedzialnie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Silviana
Silviana
Przeczytane:2014-07-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Druga część trylogii Pięćdziesiąt odcieni już za mną. W trakcie lektury miałam okazję bliżej przyjrzeć się sylwetkom Any i jej ukochanego Christiana. Jednak największą bolączką tej części było (zresztą również przy udziale pierwszej) sformułowanie, które pojawiają się przy prawie każdej scenie miłosnej tej pary. Określenie przeżywanej przez bohaterkę przyjemności ,,rozpadam się na milion kawałów" z czasem zaczęło brzmieć bardzo prymitywnie. Ponadto z początku doszłam do wniosku, iż w bardzo dużej mierze ich związek oparty był tylko i wyłącznie na seksie... Nic więc dziwnego, iż po lekturze pierwszej części i w trakcie zapoznawania się z drugą na usta cisnęło mi się stwierdzenie - ,,Ana - kobieta miliona orgazmów"... Jednakże druga część nie była tak beznadziejna, jak mnie się to z początku wydawało. Pojawiło się szereg pomniejszych, ale za to bardzo interesujących wątków, które sprawiły, iż książka ta nabrała ,,koloru". Jednym z nich było wyłaniające się z tajemniczości traumatyczne dzieciństwo Christiana. Matka prostytutka, przemoc ze strony jej alfonsa, śmierć matki, a raczej samotne czuwanie przy jej ,,ciele". Te wydarzenia odcisnęły na nim piętno. Dopiero spotkanie z Aną zmienia jego życie. Christian zaczyna rozumieć, czym jest miłość do kogoś i jakie to uczucie być kochanym. Ich szczęcie jednak nie trwa zbyt długo. Ana coraz więcej dowiaduje się o P. Robinson, byłej kochance Greya, która tak łatwo nie zamierza zostawić Christiana. Zaczyna szantażować Anę. Również z przeszłości wraca była uległa Christiana - Leila, która zaczyna grozić i nachodzić nową miłość swojego ukochanego... Wszystkie te wydarzenia sprawiają, iż związek tych dwojga zaczyna podupadać. Ana w międzyczasie chce się również wyswobodzić spod kontroli Greya. Doskonałą ku temu okazją jest praca w wydawnictwie. Jednakże Christian chcąc mieć pełen nadzór nad swoją ukochaną bezceremonialnie je wykupuje. Sytuacja w pracy Any również robi się z dnia na dzień bardzo trudna. Szef coraz częściej patrzy na jej walory kobiece niż na jej umiejętności. Sytuacja ta doprowadza do zwolnienia jej szefa i nieprzyjemnych konsekwencji. Były szef Any poprzysięga zatem zemstę... Mimo wszystkich doświadczonych niepowodzeń, trudności tych dwoje zaznaje szczęście. Ana zostaje żoną Christiana przyciągając mu miłość aż do śmierci. W ogólnym podsumowaniu warto podkreślić, iż druga część jest znacznie lepsza niż pierwsza, bowiem nie ogranicza się ona tylko i wyłącznie do miłosnych uniesień. Przedstawiała za to grę ludzkich uczuć, uwydatnia ich emocje, szczęście oraz cierpienie. S.P.
Link do opinii
Avatar użytkownika - aniiulkaa
aniiulkaa
Przeczytane:2014-07-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Jeśli jeszcze jej nie przeczytaliście to nie czekajcie tylko ją kupcie! Druga część urzekła mnie tak samo jak pierwsza. I mogę ręczyć, że też tak będzie w waszym przypadku.
Link do opinii
Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2014-06-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Trwajacy romans pokazuje jak dużo dla Greya znaczy Ana. Przemiany zachodzą w głównych bohaterach, ukazane było wiele sprzecznych emocji - z jednej strony Christian nie chciał nadmiernie zmieniać swojego życia i przestać mieć kontrole nad wszystkim i wszystkim, ale z drugiej strony nie wyobraża sobie życia bez Anastazji. Dużo wyuzdanego sexu, ja omijałam te opisy nie dla mnie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - samantajurczak
samantajurczak
Przeczytane:2014-02-11, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Druga część "Pięćdziesięciu twarzy Greya" ukazuje ciąg dalszy Anie i Christiana, którzy przeżywają swoje rozstanie. Jeżeli ktoś czytał pierwszą część to na pewno nie będzie długo zwlekał z przeczytaniem tej części.
Link do opinii
Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 2, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Dobre jak na Harlekina. Łatwo można przyswoić sobie niektóre zwroty, bo powtarzają się często. Będzie z tego znakomity, nieco wyuzdany, serial wenezuelski.
Link do opinii
Avatar użytkownika - romantic-soul
romantic-soul
Przeczytane:2013-02-24, Ocena: 3, Przeczytałam,
Tytuł wskazywałby na to, że drugi tom powieści będzie bardziej mroczny, drastyczny. Tymczasem dla mnie był o wiele nudniejszy. Autorka chyba za wszelką cenę chciała wzbudzić w czytelnikach litość nad Greyem poprzez wątki dotyczące jego dzieciństwa i Aną, która ciągle się nad nim rozczula. Bogactwo Christiana też mocno przesadzone - każde miejsce do którego zabiera Anastasię jest jego: salon kosmetyczny, wydawnictwo, apartamenty, klub, szybowiec, śmigłowiec, jacht... Pojawiają się ciekawe wątki, np. wypadek, ale są nierozwinięte, kiepsko zakończone już po kilku stronach. Dodatkowo ciągłe wtręty dotyczące wewnętrznej bogini głównej bohaterki są strasznie infantylne i nużące. Na końcu pojawia się próba zainteresowania czytelnika i zachęta do sięgnięcia po trzeci tom, mnie jednak to nie zainteresowało, póki co nie mam zamiaru czytać kolejnej części, ponieważ łatwo się domyślić czego będzie dotyczyło "Nowe oblicze Greya".
Link do opinii
Avatar użytkownika - Modii
Modii
Przeczytane:2013-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam,
najlepsza część z całej trylogii. Oprócz seksu jest także ciekawa fabuła :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - amalka
amalka
Przeczytane:2013-10-08, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Jeszcze gorsze od pierwszej części. Miałam ochotę sięgnąć po czerwony długopis i poprawiać wszystkie zgrzyty. Sama historia - coraz bardziej banalna (o ile to możliwe). Nie polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - AmandaBudyn
AmandaBudyn
Przeczytane:2013-12-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Link do opinii
Avatar użytkownika - ot
ot
Przeczytane:2013-11-10, Ocena: 2, Przeczytałam, Ebooki,
Nie sądziłam, że autorce uda się mnie rozczarować, skoro po pierwszej części moje wymagania były minimalne. Mam wrażenie, że druga część trylogii to właściwie to samo co pierwsza, ale w jeszcze gorszym wydaniu. Niestety po raz kolejny zostałam zasypana tymi samymi słowami połączonymi byle jak. Kiedy widzę znów wyrażenia typu: "moja wewnętrzna bogini", albo "moja podświadomość", mdli mnie. Ile razy można pisać to samo? Ciągle powtarzane są "o rany", "o mamusiu" i inne teksty, które skutecznie niszczą zawiązki erotycznego nastroju. O ile pierwszą część przeczytałam dość szybko i (pomimo licznych błędów) atmosfera trochę mi się udzieliła, to tutaj raczej wymęczyłam tę książkę. Naprawdę chciałam przeczytać coś lekkiego, może nieco głupawego i romantycznego, ale to jest durne aż do przesady. Wiele razy miałam wrażenie, że to co mówią bohaterowie nie jest adekwatne do sytuacji, że czymś się przejmują nieproporcjonalnie za bardzo lub za mało. Rozumiem - seks się sprzedaje. Ale dlaczego to musi być w wersji obrażającej inteligencję czytelnika? Miałam ochotę wypisać wszystkie błędy i liczne powtórzenia autorki (ktoś to chyba nawet dobrze opisał na "Lubimy czytać"), ale w sumie szkoda na to czasu. Po raz kolejny cieszę się, że nie wydałam ani grosza na ten bełkot. Kiedy widzę, że internauci dają tej książce wysokie oceny, chce mi się prawie płakać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2013-11-06, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Jeśli chodzi o drugą część tej słynnej trylogii, stwierdzam, że jest lepsza niż część pierwsza, ale absolutnie nie zasługuje moim zdaniem na miano bestsellera wszech czasów. Skąd wzięła się ta opinia? Ten zachwyt nad tą trylogią? Nie potrafię tego zrozumieć. Jest tyle cudownych książek, które przechodzą bez echa, a tu podniecanie się takim badziewiem! ,,Ciemniejsza strona Greya" to kontynuacja zwykłego Harlequina, czyli ,,Pięćdziesiąt twarzy Greya". Ani nie szokuje, ani nie zachwyca. Druga część jest napisana lepiej, bardziej rozbudowana, dzieje się coś więcej niż tylko bzykanko głównych bohaterów. Muszę przyznać, że ,,męczyłam" tę książkę, tak jak poprzednią część i zapewne tak będzie z ostatnią z nich. W międzyczasie przeczytałam bardzo wiele innych książek, co zdarza mi się bardzo rzadko. Zawsze jestem ,,wierna" jednej pozycji, ale ta tak bardzo mnie irytowała, najbardziej ,,Moją wewnętrzną boginią", o czym wspomniałam w recenzji poprzedniej części. Przede mną do przemęczenia jeszcze ostatnia część- nie spodziewam się fajerwerków i nagłej zmiany opinii na temat ,, Największego nieporozumienia jeśli chodzi o stwierdzenie, że trylogia E. L. James to najlepszy bestseller wszech czasów "
Link do opinii
Avatar użytkownika - szynka85
szynka85
Przeczytane:2013-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Recenzja podobna do pierwszej części, minusy te same. Mi się ze wszystkich trzech części ta podobała najbardziej, szczególnie wątek kryminalny i kilka ciekawych zwrotów akcji. Polecam
Link do opinii
Avatar użytkownika - kalola
kalola
Przeczytane:2013-05-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Kontynuacja losów Anastazji i Christiana, kolejne bardzo plastyczne opisy, wciągający zwrot akcji i pozytywna dawka emocji.
Link do opinii
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2013-06-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Jestem zakochana w historii tej dwójki ludzi. Polecam naprawdę warta przeczytania. Taka miłość rzadko się zdarza i wyrzeczenia i kompromisy. Pasują do siebie jak ulał.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-05-26, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Romanse,
Relacje miedzy bohaterami zmieniaja sie z ukladu pan - ulegla bardziej w strone zwiazku partnerskiego. Christian prosi nawet Ane by wyszla za niego za maz. Jesli w ktoryms miejscu tom pierwszy wydal mi sie nudny, to ta czesc jest nudna podwojnie. Akcja toczy sie w slimaczym tepie. W wiekszosci sa same "zapchaj dziury". W momencie, gdy Christian zaginal juz mialam nadzieje na jakas akcje, lecz watek ten zostal rozwiazany wedlug mnie za szybko i bez sensu. Po przeczytaniu tego tomu mam wielkie obiekcje czy siegne po ostatni.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mrowcia
mrowcia
Przeczytane:2013-05-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 26,
Interesująca kontynuacja "50 twarzy Greya". Po pierwszej części nie mogłam się doczekać przeczytania drugiej części trylogii. W tej części poznajemy lepiej Christiana, lepiej go rozumiemy. Jestem pod wielkim wrażeniem uczucia łączącego bohaterów i ich walki o szczęście. Książka obfituje w opisy uczuć takich jak miłość, ból po rozstaniu, zazdrość, strach przed dotykiem. W tej historii są momenty silnie wzruszające (ale to zależy od człowieka). Na szczęście wszystko idzie w dobrym kierunku. Zaraz zaczynam kolejną i zarazem ostatnią część... :(
Link do opinii
Avatar użytkownika - Magrum
Magrum
Przeczytane:2013-05-12, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013, Ebooki, Mam, Odradzam, Przeczytałam,
Przedziwne, jak w sumie "harlequinowata" trylogia zafascynowała miliony kobiet. Pewnie dlatego, że każdy Kopciuszek marzy o swoim Księciu...pięknym, mrocznym, tajemniczym, namiętnym, bogatym, wpływowym, uwodzicielskim, władczym, seksownym, inteligentnym, namiętnym, czułym, kochającym...i taki jest właśnie Christian Grey. Niczego odkrywczego w tej książce nie ma, a jednak wciąga i czyta się ją jednym tchem. Napewno nie dla walorów literackich, nie dla wartości intelektualnych...po prostu dla czystej, zwyczajnej rozrywki i relaksu...
Link do opinii
Avatar użytkownika - patiroza
patiroza
Przeczytane:2013-04-28, Ocena: 2, Przeczytałam,
Przeczytałam wszystkie 3 części tylko dlatego, że nie lubię okładać książek jak już je zaczęłam. Cała seria jest do bólu nudna, i tak podobna do "Zmierzchu", że w głowie się nie mieści. Podobno autorka się na tej książce wzorowała, ale podobieństw jest zbyt dużo. Szara bohaterka, niczym się nie wyróżniająca, ale jakimś cudem podbija serce swojego księcia, bogatego, kochającego, czułego, władczego, pięknego i tak dalej... Postacie są banalne, ich dialogi nudne. Najbardziej irytowały mnie ciągłe powtórzenia. Ile razy można pisać to samo zdanie? Daję słabe 2, bo mimo wszystko nieliczne momenty potrafiły zaskoczyć.
Link do opinii
Avatar użytkownika - jolene
jolene
Przeczytane:2013-01-09, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2013,
Po skończeniu pierwszej części bez chwili wahania sięgnęłam po drugą. Ta podobała mi się znacznie bardziej. Można było dostrzec wszystkie przemiany jakie zaszły w głównych bohaterach, ukazane było wiele sprzecznych emocji - z jednej strony Christian nie chciał nadmiernie zmieniać swojego życia i przestać mieć kontrole nad wszystkim i wszystkim, ale z drugiej strony nie wyobrażał sobie tego życia bez Any u swego boku. Akcja w tej książce dzieje się jakby szybciej, być może dlatego, że pojawia się więcej osób, Christian wyjawią swą tajemnice i wracają 'upiory' z przeszłości, ale to w całości sprawia, że czyta się ją znacznie szybciej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-02-19, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013,
http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/01/ciemniejsza-strona-greya-el-james.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2013-02-06, Ocena: 3, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
3 z dosyć dużym plusem. To nie rodzaj książek które lubię czytać. Nie sięgam po romanse, nie rozumiem do końca po co ktoś po nie sięga. Przecież każda z nas swojego księcia wyobraża sobie od dzieciństwa i potrafimy we własnej wyobraźni wykreować takiego Greya bez problemu. Pierwszy tom przeczytałam z wypiekami na twarzy, zachłysnęłam się bajecznymi scenami seksu, miałam nadzieję na rozwinięcie dość ciekawych charakterów postaci. Pełna nadziei sięgnęłam po tom drugi i... Rozczarowanie. Sceny seksu które były tak fascynujące w tomie drugim były nużące. Tyle ciekawych wątków pojawiało się w książce, tyle z nich zostało zmarnowane. Psychiczna eks uległa, wypadek, nowa praca, zboczony szef. Gdyby te i inne wątki rozwinąć powstałaby naprawdę ciekawa powieść. Plus niezmiernie irytujące idealizowanie wyglądów; każda postać jest tak niesamowicie przystojna i pociągająca. Jednak to już chyba cecha gatunku
Link do opinii
Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2020-03-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

O tutaj się dzieje . Czy Christian i Anastazja będą razem . Czy była dziewczyna i charakter Christiana przeszkodzi szczęściu. Czy tych dwoje różnych ludzi będzie razem ,czy Anastazja poradzi sobie z Christianrm polecam książkę.

Link do opinii
Avatar użytkownika - yadzia
yadzia
Przeczytane:2019-01-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

pierwsza częśc jednak dużo lepsza - autorka zaczyna się powtarzać

Link do opinii

Logując się na granice.pl na myśl przychodzą mi inne granice - granice bezwzględne. Wspaniała książka, wbrew pozorom prócz erotyzmu bardzo intensywnie emanuje z niej smutek pomieszany z radością. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2017-11-12, Ocena: 1, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Bohaterami sa Anastasia i Christian .Łaczy ich tajemniczy uklad zwiazany głównie ze sfera seksualna.Nie czytalam pierwszego tomu a ten pozyczyla mi zachwycona nim znajoma.Przyznam szczerze ze przebrnelam przez jakies 20 stron a potem czytalam chaotycznie z nadzieja,ze znajde w niej to cos czym tak wszyscy sie zachwycaja i nie znalazlam.Ksiazka jak dla mnie jest nudna.Autorka co kilka kartek powtarza praktycznie to samo a opisy sa co najmniej banalne.Nie wywarla na mnie żadnego wrazenia no chyba ,ze znudzenie ale to tylko moje odczucia.Jesli wszystkei ksiazki tej autorki sa pisane w ten sposob to juz nie siegne wiecej po jej tworczosc.

Link do opinii
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Sięgnęłam po drugi tom trylogii (choć nie czytałam pierwszego - oglądałam tylko ekranizację) o Christianie Greyu. Ana i Szary znów razem. Poznajemy tu trochę mroczną przeszłość głównego bohatera. Anastasia musi radzić sobie z jego dawnymi uległymi. Oczywiście nie może zabraknąć seksu, erotyki.

Link do opinii
Inne książki autora
Mroczniej. "Ciemniejsza strona" Greya oczami Christiana
EL James0
Okładka ksiązki - Mroczniej. "Ciemniejsza strona" Greya oczami Christiana

Ich gorący i zmysłowy romans zakończył się złamanym sercem i wzajemnymi pretensjami, ale Christian Gray nie może uwolnić się od Anastazji Steele, która...

Mroczniej. "Ciemniejsza strona Greya" oczami Christiana. Audiobook
EL James0
Okładka ksiązki - Mroczniej. "Ciemniejsza strona Greya" oczami Christiana. Audiobook

E L JAMES POWRACA DO S´WIATA MROCZNEJ MIŁOS´CI, KTÓRA ZAFASCYNOWAŁA MILIONY CZYTELNIKÓW NA CAŁYM S´WIECIE. Ich gorący...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy