E.L. James zapowiada nową książkę. To kontynuacja historii Greya!

Data: 2021-03-11 09:27:22 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Brytyjska powieściopisarka E.L. James zapowiedziała wydanie kolejnej książki. Będzie to kontynuacja historii osadzonej w świecie Pięćdziesięciu twarzy Greya

Obrazek w treściFot. TVN / Universal 
  • Nowa książka E.L. James będzie nosić tytuł Freed. Jej premiera zaplanowana jest na czerwiec 2021 r.
  • W publikacji przedstawiony zostanie ostatni tom z trylogii o Annie i Christianie, jednak z perspektywy Greya.
  • Ostatnia książka E.L. James wydana została w 2019 roku i nosi tytuł Mister
  • W Polsce premiera polskiego tłumaczenia powieści – Wyzwolony E.L. James już 1 czerwca 2021

W ostatnim czasie na swoich profilach w social mediach E.L. James zapowiedziała kolejną książkę. Będzie to nowa publikacja opowiadająca o Christianie Greyu oraz Anastazji Steel. 

Freed – nowa książka E.L. James

Najnowsza książka E.L. James będzie nosić tytuł Freed (w dosłownym tłumaczeniu: Uwolniony, Wyzwolony). Już sam tytuł wskazuje charakter publikacji – podobnie jak  w przypadku książki Grey oraz Mroczniej, także i Freed będzie znaną już czytelnikom historią, jednak opowiedzianą z perspektywy drugiego głównego bohatera – Christiana Greya. 

Na kanwę Freed składać się będą zwłaszcza wydarzenia z trzeciego tomu cyklu – Nowe oblicze Greya (ang. Fifty Shades Freed). W nowej książce bliżej poznamy motywacje bogatego milionera i partnera Any.

Tym razem Grey będzie musiał uporządkować związek z młodą kobietą, nie okaże się to jednak łatwe, gdyż w ich życiu ponownie pojawi się – Jack Hyde – żądny zemsty dawny szef Anastazji. 

Nowa książka E.L. James jeszcze w 2021

Według internetowych zapowiedzi, najnowsza część Pięćdziesięciu twarzy Greya oczami Christiana ukaże się na rynku jeszcze tego roku. W Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii książka ma mieć swoją premierę 1 czerwca 2021 roku. 

Książkę już teraz nabyć można w przedsprzedaży m.in. na Amazon. Cena za e-book wynosi nieco ponad 9 dolarów, z kolei za egzemplarz papierowy czytelnicy zapłacą w preorderze 17 dolarów. Wysyłka książek – w postaci elektronicznej i papierowej – rozpocznie się dopiero w czerwcu. 

Na ten moment nieznana jest data polskiej premiery powieści. Dotychczasowy wydawca Pięćdziesięciu twarzy Greya – Wydawnictwo Sonia Draga – nie potwierdził jeszcze, czy planuje wydać najnowszą książkę brytyjskiej autorki.

E.L. James książki 

E.L. James przez lata pracowała w branży medialnej i zajmowała się produkcjami telewizyjnymi. Przed laty zadebiutowała powieścią Pięćdziesiąt twarzy Greya – początkowo nakładem skromniejszego australijskiego wydawnictwa. Po sukcesie pierwszej historii o Christianie Greyu, autorka wydała także kolejne części powieści: Ciemniejsza strona Greya oraz Nowe oblicze Greya.

W czerwcu 2019 r. nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazała się z kolei powieść Mister. Był to kolejny romans erotyczny E.L. James, jednak niezwiązany z dotychczas tworzonymi historiami. Książka w szybkim czasie stała się bestsellerem internetowych księgarń. 

Pierwszą książkę z cyklu o Christianie Greyu kupić możecie poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pięćdziesiąt twarzy Greya
EL James91
Okładka książki - Pięćdziesiąt twarzy Greya

Młoda, niewinna studentka literatury Anastasia Steele jedzie w zastępstwie koleżanki przeprowadzić wywiad dla gazety studenckiej z rekinem biznesu, przystojnym...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy