Wyzwolony

Tytuł oryginału: Freed
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Petecka-Jurek, Magda Kurylak, Paweł Cichawa

Tom 6 cyklu Pięćdziesiąt twarzy Greya

Oto wydarzenia opisane w powieści Nowe oblicze Greya, opowiedziane na nowo! Oto możliwość zajrzenia do umysłu Christiana Greya.

Swój najsłynniejszy cykl, zapoczątkowany Pięćdziesięcioma twarzami Greya, E.L. James wieńczy szóstą już powieścią. Po poznaniu wydarzeń z perspektywy Anastasii mamy okazję poznać wersję jej partnera.

Oto ślub Christiana Greya i Anastasii Steele. Ślub wyjątkowy – ale czy na pewno łączący odpowiednie osoby? Czy Christian nadaje się na męża? Czy Anastasia przysięgnie mu bycie posłuszną?

Jak wyglądał wieczór kawalerski Christiana? Co o ślubie z Anastasią sądził jego ojciec? Czy małżeństwo nie zabije namiętności pomiędzy dwojgiem kochających się ludzi? Jak Christian uwolni się od przeszłośći, od trudnych wydarzeń z dzieciństwa i mrocznej młodości? Czy Christian wreszcie się wyzwoli? Aby się o tym przekonać, trzeba przeczytać najnowszą powieść E.L. James.

Kup książkę Wyzwolony

Opinie o książce - Wyzwolony

Cześć książkoholicy 🎶❣️

"Wyzwolony" to trzecia część trylogii widzianej oczami Christiana Greya. Jest to także niezła cegiełka, ale jak książka jest dobra to może być obszerną prawda? I tak właśnie jest z tą książką. Uwielbiam całą serię o tym apodyktycznym mężczyźnie. Czuję też do niej pewien sentyment, gdyż to właśnie o serii o Christianie Greyu zaczęła się moja przygoda z erotykami czy też mocniejszymi romansami. Ta seria na zawsze będzie w moim serduchu. Miałam straszne opory aby sięgnąć po wyzwolonego, ponieważ z jednej strony bardzo chciałam poznać to co czuł bohater, chciałam przeżyć tę sytuację jeszcze raz z jego perspektywy, ale z drugiej strony bardzo, bardzooooo nie chciałam kończyć tej serii i tak odwlekałam. Ale cóż....... Dokonało się ..... Skończyłam i jestem mega szczęśliwa 😁 choć także smutna, że już koniec i się nie spotkam więcej z tymi bohaterami, chyba, że w rereadzie.
Ta część jak i pozostałe ogromnie mi się podobała. Troszkę wywołała uśmiechu, a troszkę podnosiła ciśnienie we krwi mimo iż człowiek wiedział jak dane sytuację się skończą. Ja jestem zdecydowanie na tak i polecam ogromnie.

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2021-07-30, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - 2021 , 52 książki 2021, Mam,

Ale fajnie było przeżyć podróż do przeszłości. Z wielkim sentymentem wspominam całą tę historię. Wiele w tej części było wyjaśnionych kwestii, np. jak wyglądał wieczór kawalerski Christiana czy co faktycznie wydarzyło się między Panem Szarym a Panią Robinson po tym, jak Anna zrzuciła bombę wodorową na swojego męża (ci, co czytali poprzednie części zapewne wiedzą o co kaman)
Co tu może lekko irytować i przyprawiać o mdłości? Na pewno to, że główny bohater jest nieziemsko zakochany i wpatrzony w Anastasię jak w obrazek. Powtarza non stop - cytuję: ,,Moja żona, moja miłość, moje życie". Gdyby pozbyć się tych powtórzeń, to pewnie książka by straciła gdzieś z 200 stron:D (a przypominam ma ich prawie 1000!)
Ale pomijając te lukrowane życie, przesłodzone zwroty, dużo scen miłosnych w pokoju zabaw i nie tylko, to pamiętajmy, że w tej części też dużo się dzieje i jest akcja: mamy pościg, porwanie, sabotaż i odkrycie prawdy o strasznej przeszłości głównego bohatera.
Podsumowując, pomimo, iż znam całą historię z perspektywy Anny, z chęcią chwyciłam za tę książkę. Dla mnie nie był to stracony czas. Polecam całą serię i daję mocne 7/10 (ze względu na ten sentyment).

Grey
E.L. James 0
Okładka ksiązki - Grey

Zobaczcie świat Pięćdziesięciu twarzy Greya raz jeszcze, tym razem oczami Christiana. Historia miłosna, która zafascynowała miliony czytelników...

Freed
E.L. James 0
Okładka ksiązki - Freed

Najnowsza książka E.L. James to kolejna historia miłości Christiana i Any oczami Greya!  Tym razem przedstawione zostaną losy dwójki kochanków...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło