Cień góry

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2016-06-02
Kategoria: Przygodowe

Długo oczekiwana kontynuacja "Shantaram" - brawurowej powieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami, która stała się światową legendą. Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa... Miliony czytelników zafascynowały losy australijskiego uciekiniera, który pracował dla bombajskiej mafii fałszerzy dokumentów. Minęły dwa lata od dramatycznych wydarzeń opisanych w ,,Shantaram".  Lin stracił dwie najważniejsze osoby w swoim życiu - przewodnika duchowego Khaderbhai i miłość życia, Karlę, która została poślubiona przez hinduskiego potentata medialnego. Po kolejnej szmuglerskiej akcji wraca do miasta, które zmieniła się nie do poznania - za bardzo i za szybko. Wielu jego przyjaciół wyjechało, nowi przywódcy mafijnej siatki prześcigają się w coraz brutalniejszych interesach, a osławiony święty człowiek kwestionuje wszystko, czego Lin się nauczył o życiu i miłości. Teraz musi znaleźć swoje miejsce w mieście zła, które żyje według zupełnie nowych zasad. Nie może opuścić Island City - Karla i fatalna obietnica, którą kiedyś złożył, nie pozwolą mu na to.

Kup książkę Cień góry

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Cień góry

Avatar użytkownika - merikotka
merikotka
Przeczytane:2017-03-02, Ocena: 4, Przeczytałam, książki 2017,
To kontynuacja przygód Shantarama, australijskiego przestępcy, który uciekł z więzienia i rozpoczął nowe życie w Indiach. Choć jego dalsze życie jest równie barwne i pełne przygód, to jednak w tej części zabrakło mi elementów zaskoczenia, wielu jego przyjaciół, którzy zginęli śmiercią tragiczną, jak i dużej dozy humoru, do której przywykłam w części pierwszej. Bohater po wielu przejściach, między innymi po śmierci swojej dziewczyny Lisy, postanawia opuścić bombajski gang, co mu się udaje, ale od tej pory traci ochronę i niektórzy z jego wrogów chcieliby się go pozbyć.Udaje mu się jednak przeżyć, co więcej, wreszcie tworzy prawdziwy związek z Karlą, w której zakochał się w dniu, w którym przybył do Bombaju, a która do tej pory ciągle go zwodziła.

Zarówno dobra jak Shantaram. Jedna z najlepszych pozycji w moim życiu. Pomimo objętości czyta się jednym haustem.

Avatar użytkownika - AlaniemaKota
Przeczytane:2017-08-18, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek w 2017 r.,
Shantaram
Gregory David Roberts0
Okładka ksiązki - Shantaram

Majstersztyk powieści awanturniczej - inteligentny, sensacyjny, romantyczny, filozoficzny, zabawny, trzymający w napięciu. Trudno uwierzyć, że to zdarzyło...

Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski