Cienie mojego życia. Pamiętnik zbrodni Los Angeles

Tym razem James Ellroy prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa własnej matki, udu­szonej latem 1958 roku. Zabójcy nigdy nie znaleziono.

Ta śmierć wywarła na pisarza ogromny wpływ - jako nastolatek mieszkał na ulicy, dopuszczał się drobnych włamań i nie stronił od alkoholu. Zabójstwo matki sprawiło także, że Ellroy rozwinął w sobie obsesyjne zamiło­wanie do prozy kryminalnej, lecz dopiero po latach odważył się powrócić do przeszłości. Krótko po wydaniu przełomowej Białej gorącz­ki postanowił wrócić do Los Angeles i z pomo­cą emerytowanego śledczego Billa Stonera spróbować rozwiązać zagadkę dokonanego przed 38 laty morderstwa.

Efektem tego amatorskiego śledztwa jest jedna z najbardziej wyjątkowych pozycji łą­czących kryminalną literaturę faktu z auto­biografią, jakie ukazały się w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

Cienie mojego życia są zapisem hipnotyzują­cej wyprawy w głąb amerykańskiego pół­światka i udręczonej duszy człowieka.

,,Jako mistrz własnego języka nie jest w żadnej mierze konwencjonalnym twórcą powieści historycznych... Sprawia, że czytelnik czuje się podłączony do nieprzyjemnego sennego marzenia całej kultury". ,,Guardian"

Informacje dodatkowe o Cienie mojego życia. Pamiętnik zbrodni Los Angeles:

Cienie mojego życia. Pamiętnik zbrodni Los Angeles - opinie o książce

Krew to włóczęga
James Ellroy0
Okładka ksiązki - Krew to włóczęga

Martin Luther King zamordowany. Robert Kennedy zamordowany. Los Angeles, 1968 rok. Tworzą się kolejne grupy spiskowe. Zbliża się kongres demokratów w Chicago...

Tajna sprawa
James Ellroy0
Okładka ksiązki - Tajna sprawa

Freddy Underhill nie narzekał na los. W dzień patrolował ulice, a wieczorem podrywał kobiety w barach. Do czasu spotkania Maggie Cadwallader... Jej nie...