Ciszej niż śmierć

Tom 3 cyklu Inspektor Marnie Rome

Książka laureatki prestiżowej nagrody Theakston’s Crime Novel of the Year.

W Londynie dochodzi do serii pozornie niezwiązanych ze sobą napadów… Marnie Rome i Noah Jake ruszają w pościg za sprawcą przez skute lodem ulice. Wkrótce w domu rodzinnym komisarz Rome dochodzi do włamania. Ślady wskazują na to, że włamywacz dobrze zna to miejsce… W końcu Marnie i Noah stawią czoła przerażającej prawdzie: ktoś okrutnie pogrywa sobie z policją. Nagle wszystkie elementy śledztwa się łączą i sprawa przybiera bardzo osobisty wymiar.

Okazuje się, że milczenie może niekiedy pomóc w przetrwaniu najgorszego, ale jego efekty potrafią być zabójcze.

W czwartym tomie cyklu z komisarz Marnie Rome atmosfera niebezpieczeństwa jeszcze bardziej się zagęszcza. Coraz więcej niewiadomych, coraz mniej czasu na pojmanie sprawców…

Hilary jest autorką, dla której rzucam wszystkie inne zajęcia.

Zawsze oryginalna, zawsze wiarygodna i zawsze wciągająca. Alex Marwood

Informacje dodatkowe o Ciszej niż śmierć:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2018-09-05
Tytuł oryginału: Quieter than killing
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
Ilustracje:brak

Kup książkę Ciszej niż śmierć

Ciszej niż śmierć - opinie o książce

Avatar użytkownika - red_sonia
red_sonia
Przeczytane:2018-09-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Sprawiedliwość jest kluczem w tej powieści. Każda zbrodnia, której sprawcy zostają zatrzymani, znajduje swój finał w sądzie. Winny zostaje oskarżony i skazany, ponosi winę za swój czyn. Tylko czy więzienie zawsze jest wyrokiem sprawiedliwym? Czy ofiary lub ich bliscy mogą czuć satysfakcję, bo kara jest adekwatna do wyrządzonej im krzywdy? Sprawiedliwość, zadośćuczynienie, zemsta... W „Ciszej niż śmierć” granice między tymi pojęciami są bardzo płynne, przenikają się, łączą. Komisarz Rome przyjdzie zmierzyć się z przeciwnikiem o wielu twarzach, kimś, kto bardzo dobrze potrafi się ukryć, zamaskować. Kimś, kto dysponuje odpowiednimi narzędziami. Śledztwo w sprawie napadów, a także włamania ma wiele wątków, bo nie tylko sam czyn jest tu istotny. Jaki jest wspólny mianownik i kto „pociąga za sznurki”? Sprawdźcie, czy uda Wam się to rozwikłać, zanim autorka poda rozwiązanie.

Lubię powieści, w których kobieta ma silną i bezkompromisową osobowość. W „Ciszej niż śmierć” znajdziemy przynajmniej trzy takie bohaterki. Jedną z nich, tą główną jest komisarz Marnie Rome. Kobieta, która nie może uwolnić się od demonów przeszłości, ale nie pozwala im przejąć nad sobą kontroli. Nawet, wtedy kiedy śledztwo nabiera osobistego wymiaru, nadal pozostaje profesjonalistką. Każdy z bohaterów ma za sobą jakieś przeżycia, każdy w mniejszym lub większym stopniu zmaga się z własną przeszłością, każdy z nich musi podejmować decyzje, które paradoksalnie w dużej mierze odbijają się na ich życiu.

Sarah Hilary w książce porusza problem młodocianych gangów. Nastolatków, których życie w pewnym momencie uległo wykolejeniu. Przyczyn może być wiele, niekiedy sama dzielnica, w której się wychowują, rodzice lub ich brak, wypaczone wzorce, nieodpowiednie decyzje. W tej książce więcej jest mrocznej strony ludzkiej natury niż tej dobrej.

Jeżeli lubicie dobrze napisane i rozbudowane kryminały, to powinniście zaopatrzyć się w „Ciszej niż śmierć”. Jednak jest to 4 z cyklu o komisarz Marnie Rome, a warto je czytać od początku. Polecam :)

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti