Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe

Wydaje się Wam, że bycie grzecznym to prosta sprawa? Nic bardziej mylnego! Mały kruk nie przestrzega zasad dobrego wychowania, a to oznacza, że może nie dostać urodzinowych prezentów, na które tak bardzo czeka. Ale od kogo zdobyć tę tajemną wiedzę: od misia, który nic nie wie na ten temat, od owieczki, która go zbywa, czy od zająca-mądrali? Sprawdźcie, jakie rozwiązanie znajdzie sympatyczny mały kruk! Bestsellerowa seria książek Nele Moost o przygodach małego kruka. Dopełnieniem humorystycznych opowiadań są barwne i szczegółowe ilustracje Annet Rudolph. Bohaterem serii jest sympatyczny mały kruk Skarpetka. Choć nie zawsze postępuje zgodnie z ogólnie przyjętymi normami, to bardzo chętnie je poznaje. Książki o małym kruku cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Opowiadania, przetłumaczone na wiele języków, zdobyły już rzeszę fanów. Mali czytelnicy mogą utożsamić się z niesfornym krukiem, zdobywając jednocześnie cenną wiedzę. Zapraszamy do świata Skarpetki. Gwarantujemy świetną zabawę przy lekturze!

Informacje dodatkowe o Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe:

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2014-03-01
ISBN: 978-83-7915-010-6

Kup książkę Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe

Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe - opinie o książce

Proszę - dziękuję! Pamiętacie małego kruczka Skarpetkę, którego miałam okazję przedstawić Wam w zeszły weekend, przy okazji recenzji Wszystko dobrze! Czyli o tym, jak kruk dostał swoje imię? Tym razem przychodzę z zupełnie inną przygodą naszego pierzastego przyjaciela, noszącą tytuł: Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe. Dowiadujemy się z niej o tym jak kruczek musiał szybko nauczyć się być grzecznym, ponieważ... ale zacznę chyba jedna od początku :P Wszystko zaczęło się od pewnego obiadu w czasie, którego obżarstwo dzika wyzwoliło w kruczku małego samoluba. Oliwy do ognia dolewał również przemądrzały zając, co chwilę wygłaszający uwagi na temat odpowiednie zachowania. Niestety, spowodowało to jedynie, że Skarpetka najpierw napluł do sosu od spaghetti, którym nie chciał się z nikim podzielić, a potem sam w niego wskoczył, bo skoro on go nie dostanie, to nikt nie będzie go jadł. Pani Borsukowa była zła na kruczka i zapowiedziała mu, że dopóki nie zmieni swojego zachowania, nie dostanie prezentów urodzinowych, a i o przyjęciu może tylko pomarzyć. Z początku ptaszka nie bardzo obeszły te groźby, dopiero po koszmarze o uciekających prezentach, doszedł do wniosku, iż jednak warto zapoznać się z dobrymi manierami. Zaczął, więc szukać odpowiedniego nauczyciela... Miś okazuje się niestety takim samym łobuziakiem, co kruczek, owieczka jest chora... pozostaje, więc jedynie... zając. Skarpetka, choć nie ma na to ochoty, bardzo chce dostać prezenty. Choć ciężko mu przekonać długouchego kolegę, w końcu dostaje odpowiednią listę tego, co wolno i czego nie, z nakazem nauczenia się jej na pamięć. Być może właśnie dzięki temu, kruczkowi udaje się sprawić, że Pani Borsukowa zmienia zdanie na jego temat i pozwala na urządzenie przyjęcia takiego, jakie marzy się Skarpetce. Na pewno jednak nie spodziewała się tego, co przyszło jej znieść :P Bycie grzecznym, to nie wcale taka łatwa sprawa i wie o tym chyba każdy maluch. Psocenie często sprawia dużo większą frajdę niż odpowiednie zachowanie. Jednak Nele Moost w prosty i ciekawy sposób pokazuje, że nawet dobre maniery mogą być fajne i wcale nie trzeba się zbytnio męczyć, aby ich przestrzegać. Na przykładzie kruczka Skarpetki, pragnie pokazać dzieciom, że wszystko, co robimy i jak się zachowujemy pociąga za sobą pewne konsekwencje. Tyczy się to zarówno odpowiedniego oraz nagannego zachowania. Dzięki ślicznym i szczegółowym ilustracją, które krok po kroku przeprowadzają małych czytelników bądź słuchaczy przez kolejne etapy poznawania przez kruczka, dobrego zachowania, dzieci mogą dużo łatwiej i szybciej przyswoić sobie naukę, jaka płynie z historii Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe. Annet Rudolph po raz kolejny doskonale się spisała i pewnie jeszcze nie raz będę miała okazję to pisać. Was natomiast ponownie zachęcam do sięgnięcia po serię Mały kruczek i zapoznanie z nią maluchów z rodziny. Polecam! http://ogrodpelenksiazek.blogspot.com/2014/10/co-wolno-czego-nie-czyli-bycie.html
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2014-04-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
"Mały Kruk" to seria książeczek autorstwa Nele Moost o przygodach sympatycznego kruka Skarpetki. Cieszy się ona niesłabnącą popularnością wśród Czytelników na całym świecie. Książeczki przetłumaczono na 31 języków i jak dotąd sprzedano 6 mln egzemplarzy. Iście bestsellerowa seria! Przygody w nich zawarte poruszają tematy bliskie każdemu dziecku. "Co wolno, a czego nie?" opowiada o tym, co właściwie oznacza "być grzecznym" oraz że wcale nie tak łatwo jest zachowywać się w prawidłowy sposób. Tym razem Skarpetka wybrał się do borsuka, który zaprosił wszystkich swoich przyjaciół na pyszne spaghetti z sosem pomidorowym. Niestety podczas wspólnego posiłku mieszkańcy lasu nie popisali się dobrymi manierami. Dzik mlaskał i mówił z pełnymi ustami. Co niektórzy okazali się egoistami niepotrafiącymi dzielić się z innymi. Jednak najgorzej z nich wszystkich zachowywał się kruk. Zrobił coś, co oburzyło jego przyjaciół. Napluł do miski z sosem, a potem do niej wskoczył. Pani borsukowej bardzo nie spodobały się wybryki Skarpetki. Zapowiedziała mu, że jeśli się nie poprawi i nie zacznie być grzeczny, to nie ma co liczyć na prezenty urodzinowe. Biedny kruk postanowił się zmienić. Tylko jak to zrobić? I co właściwie oznacza bycie grzecznym? Czy znajdzie się ktoś, kto mu pomoże? "Co wolno, a czego nie?" to fantastyczna książeczka z przepięknymi, szczegółowymi i niezwykle kolorowymi ilustracjami autorstwa Annet Rudolph, które mocno oddziaływać będą na wyobraźnię każdego dziecka. Dzięki temu, że historia jest niedługa i napisana w bardzo prosty, przystępny sposób, w sam raz nadawać się będzie dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Poruszona tematyka pozwoli młodemu Czytelnikowi utożsamić się z sympatycznym krukiem Skarpetką. Przecież każde dziecko ma problemy z zachowaniem grzeczności i przestrzeganiem zasad dobrego wychowania. Książeczka udowodni dziecku, że nie są w tym odosobnione i być może sprawi, że i one zapragną zgłębić tę tajemną wiedzę - jak być grzecznym. Moja ocena: 5/6 recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/co-wolno-a-czego-nie-czyli-bycie-grzecznym-nie-jest-latwe-nele-moost-recenzja-444/
Jak kózka uczyła się pływać
Nele Moost0
Okładka ksiązki - Jak kózka uczyła się pływać

Dawno, dawno temu zdarzyła się rzecz niezwykła - zwierzęta postanowiły pójść do szkoły. Nauczyciele uznali, że każde przyzwoite zwierzątko musi umieć pływać...

Wszystko moje! Czyli o tym, jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najważniejsza
Nele Moost0
Okładka ksiązki - Wszystko moje! Czyli o tym, jak kruk zrozumiał, że przyjaźń jest najważniejsza

Mały kruk byłby bardzo lubiany, gdyby nie kradł wszystkiego, co wpadnie mu w dziób. Dzięki chytrym sztuczkom zdobywa ulubione przedmioty przyjaciół, którzy...