Córka Cieni. Obce Matki

Wydawnictwo: Axis Mundi
Data wydania: 2016-04-06

Co za historia! - aż chce się wykrzyknąć po lekturze kolejnego tomu Córki Cieni. Wytrwałość, splot korzystnych okoliczności i łut szczęścia pomaga Adamowi i Toffi w poszukiwaniach Juliany. Kiedy wreszcie trafiają na jej trop, starsza pani opowiada historię swojego dzieciństwa. Mała Juliana była niezwykłym dzieckiem. Wychowana w leśnej chacie, wyposażona przez matkę w wiedzę o ziołach, uzbrojona w intuicję i roztropność musiała poradzić sobie bez rodziców w obcym świecie powojennej Polski. Jak potoczyły się jej losy Przeczytaj Obce matki .

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Córka Cieni. Obce Matki

Opinie o książce - Córka Cieni. Obce Matki

Avatar użytkownika - alams
alams
Przeczytane:2017-06-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, przeczytam 52 książki w 2017,
Książka bardzo ciekawa opowiada o losach Julianny którą po latach szukają młodzi ludzie wciągająca i bardzo poruszająca w planach mam przeczytać pozostałe części Polecam
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-05-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Nieco mniej trzymająca w napięciu lecz za to wyjaśnia się wiele niedomówień i tajemnic.Opowieść o dalszych losach Julianny. Niezwykła dziewczynka, dzielna, uparta, mająca swoje zdanie, którego nie zmienia nawet w obliczu trudnych sytuacji, a do tego niesamowicie pokorna, przyjmująca wszystko co przynosi jej kolejny dzień, umiejąca się dostosować do różnych warunków, w których się znajduje. Rzeczywistość jaka panowała w Polsce za rządów Stalina i tworzenia się komunistycznego ustroju. "Obce matki' kobiety, które spotykała na swojej drodze, z różnych warstw społecznych i jakże różnie traktujące Julianę.
Avatar użytkownika - Monia_35
Monia_35
Przeczytane:2017-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiażki w 2017 r.,
Drugi tom pokazujący nam dalsze losy Córki Cieni, wciąga równo mocno jak pierwszy.Pojawiają i najczęściej znikają nowe postaci, które mocno wpływają na jej postrzeganie świata i dalsze losy.
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-12-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Po tej części znany już losy Juliany, córki Magdaleny. Myślę, że jej historią można by obdzielić co najmniej ze cztery osoby i wszystkie miałyby o czym opowiadać. A wszystko opisane na tle ówczesnych wydarzeń historycznych. Z niecierpliwością szukam kolejnej części.
Avatar użytkownika - szelmak
szelmak
Przeczytane:2016-04-14, Ocena: 6, Przeczytałem,
Super historia! Nie można się oderwać, podobnie jak od tomu pierwszego!

Dalsze losy Juliany - dziewczynki z lasu są urzekające i ciekawe. Aby do nich dotrzeć należy jednak przebrnąć przez pierwszą część książki, w której Adam i Toffi szukają śladów dziewczyny. Niestety ten wątek zniechęca do wytrwałości w czytaniu. Nie dość, że młodzi ludzie kompletnie nie potrafią się dogadać, niekoniecznie wiedzą czego chcą, to jeszcze te nadzwyczajne zbiegi okoliczności i szczęśliwe trafy, jakie prowadzą ich wprost do rozwiązania zagadki. Trochę to naciągane i niewiarygodne.
Zachęcam jednak do przeczytania, bo historia Juliany jest warta poznania.

Avatar użytkownika - kasia441
moniapili
Przeczytane:2017-05-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - maggie28
maggie28
Przeczytane:2017-02-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 2017 rok, Czeka na recenzję, z biblioteki,
Szepty stepowe
Ewa Cielesz0
Okładka ksiązki - Szepty stepowe

Młoda artystka z Krakowa spotyka na swojej drodze ulicznego muzyka, który wniesie w jej poplątane życie uczucie i tajemnicę. Banał? Nie tym razem...

Niskie drzewa
Ewa Cielesz0
Okładka ksiązki - Niskie drzewa

Młoda nauczycielka przybywa do pewnej wsi. Powoli i niepostrzeżenie wsiąka w drobne sprawy jej mieszkańców, a toczące się tam zdarzenia z każdym dniem...

Kwestia winy
Małgorzata Rogala