Cudowna kuracja. Jak stać się szczęśliwszym w 31 dni

Szczęście jest czymś w rodzaju biochemii i neurofizjologii, czymś, co wydaje się magiczne. Magicznie dobre. Pozytywnym, często głębokim i wszechogarniającym uczuciem, którego większość z nas szuka, o którym marzy i chciałaby, żeby trwało jak najdłużej. I szczęście może trwać przez długie okresy życia niczym stale towarzyszący, emocjonalny ton. Ale najczęściej rozbłyska na krótko, w nieregularnych odstępach czasu i w zbyt małych dawkach.

Pozytywne doświadczenia powodują poprawę naszego zdrowia, umacniają przyjaźnie i wydłużają życie. Usuwając niepokój i zmartwienia, zyskujemy antidotum na stres. Tylko jak to zrobić? Jak zdobyć więcej pozytywnych doświadczeń i zaznać więcej szczęścia w życiu? Psycholożka i doświadczona badaczka naukowa Ragnhild Bang Nes prowadziła badania nad szczęściem przez ponad 16 lat. W swojej najnowszej książce ,,Cudowna kuracja" uczy nas, jak korzystać z doświadczeń naukowców w codziennym życiu.

Książka została opracowana jako czterotygodniowa kuracja z codziennymi ćwiczeniami i konkretnymi wskazówkami, dzięki którym staniemy się szczęśliwsi. Każdy z 31 rozdziałów, między innymi ,,Nawigowanie w stronę przyszłości", ,,Równowaga" i ,,Baw się i twórz wspomnienia", stanowi odrębną całość, dlatego kolejność ich czytania jest całkowicie dowolna.

O autorce:

Ragnhild Bang Nes jest psycholożką, pracuje w Norweskim Instytucie Zdrowia Publicznego i jako profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie w Oslo. W 2017 roku otrzymała nagrodę Towarzystwa Psychologicznego ,,Odkrycie roku" za innowacyjne badania nad szczęściem, dobrostanem i jakością życia.

Informacje dodatkowe o Cudowna kuracja. Jak stać się szczęśliwszym w 31 dni:

Wydawnictwo: Smak Słowa