Cudowna podróż

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2017-10-25
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788310133298
Liczba stron: 120
Tytuł oryginału: Nils Holgerssons underbara resa genom Sverige

Ocena: 5 (2 głosów)
Inne wydania:

Był sobie kiedyś chłopiec o imieniu Nils. Najbardziej lubił spać, jeść i psocić, nie chciał się uczyć, a w dodatku dokuczał ludziom i zwierzętom. Pewnego dnia na brzegu starej skrzyni swojej mamy ujrzał krasnoludka i postanowił spłatać mu figla. Za karę został zmieniony w malutkiego człowieczka, a potem wyruszył z dzikimi gęśmi w podróż do Laponii. Po drodze poznał swój kraj i przeżył wiele przygód, ale czy udało mu się bezpiecznie wrócić do domu?

Mądra i wzruszająca książka zaliczana do klasyki literatury dla dzieci i młodzieży.

Selma Lagerlöf (1858-1940) - wybitna pisarka szwedzka, laureatka Nagrody Nobla (1909 r.). Po ukończeniu seminarium nauczycielskiego w Sztokholmie przez dziesięć lat pracowała jako nauczycielka, później zajęła się wyłącznie twórczością literacką. Większość życia spędziła w rodzinnym Marbacka. Jako pierwsza kobieta została członkiem Akademii Szwedzkiej. Jej książki są wyrazem afirmacji życia i wiary w człowieka. Największą sławę przyniosła pisarce powieść dla dzieci ,,Cudowna podróż"

Kup książkę Cudowna podróż

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Scathach
Scathach
Przeczytane:,
Cudowna podróż, klasyka literatury dziecięcej, która wraca do kanonu lektur, to opowieść spod pióra Selmy Lagerlöf, wybitnej szwedzkiej pisarki, od zawsze afirmującej życie i krzewiącej wiarę w drugiego człowieka. Nie inny wydźwięk ma jej najpopularniejsza książka. Oto Nils, chłopiec, którego ulubionym zajęciem było spanie, jedzenie i psoty, a najmniej interesowała go nauka, zostaje za karę przemieniony w małego człowieczka. Jako że uwielbiał dokuczać zwierzętom, a gdy spotkał krasnoludka, także nie obszedł się z nim najlepiej, ten postanowił nadać mu postać, która uświadomiłaby Nilsowi perspektywę tych, których zawsze lubił dręczyć. Gdy zatem Nils zostaje pomniejszony, jego jedynym towarzyszem staje się gąsior, marzący o podróży z dzikimi gęśmi, które co roku obserwuje. Tym razem, faktycznie, wraz z nimi odlatuje do Laponii, próbując udowodnić sobie i innym, że gęsi domowe w niczym nie ustępują tym wolno żyjącym. Nils leci wraz z nim, poznając swój kraj z nowej perspektywy i ucząc się, jak wiele niebezpieczeństw czyha na kogoś jego wzrostu. Wojaże na skrzydłach Marcina odmieniły życie i myślenie małego bohatera. Nauczyły go współpracy, troski o drugiego człowieka i bezinteresowności. Jakie przygody przeżył ten mały (sic!) bohater na skrzydłach swojego towarzysza? Dokąd zaprowadziły ich dzikie gęsi? Jakie przygody przyszło ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Cudowna podróż

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2010-07-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2010-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Zamieniec
Selma Lagerlöf0
Okładka ksiązki - Zamieniec

Zamieniec Selma Lagerlöf...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Cecylio, obudź się!
Dorota Wójcik
Cecylio, obudź się!
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Wariat na wolności. Autobiografia
Wojciech Eichelberger;
Wariat na wolności. Autobiografia
Pokaż wszystkie recenzje