Czas namiętności

Anna ma szare oczy, szare włosy i nie oczekuje niczego więcej od życia. Pracuje w klinice jako psycholog, przyjmuje pacjentów starając się rozwikłać ich problemy z miłością i małżeństwem, nie zdając sobie sprawy z tego, że ona sama nigdy nie doświadczyła prawdziwej namiętności. Aż do pewnego dnia pod koniec maja, gdy wybucha w niej szalony ogień zmysłów.

- Zobaczyłem cię na ulicy i pomyślałem, że jesteś najpiękniejszą kobietą na świecie - powiedział Adrian.

To niemożliwe - pomyślała słabo. Jak ja mogę być najpiękniejszą kobietą na świecie? Anna poczuła łzy pod powiekami. - To przecież nieprawda, to niemożliwe, ja mam pięćdziesiąt sześć lat i nawet nie używam makijażu! Wyjaśnij mi to!

- Wszystko w tobie jest piękne. Twoja mądrość, dobroć i gotowość do niesienia pomocy, twoja szlachetna twarz i szarozielone oczy, twoje dłonie i stopy, mokra skóra kiedy wychodzisz z wody i... I twoje nieśmiałe truskawkowe usta, którymi scałowujesz mój lęk i wszystko, co dotychczas nas rozdzielało. I to jak napinają się muskuły twoich męskich ramion, w których tracę oddech i chcę zostać na zawsze. I to jak zakwita we mnie milion przebudzonych niezapominajek, które wydaje się, że czekały na ciebie przez sto uśpionych lat.

Informacje dodatkowe o Czas namiętności:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-10-26

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Czas namiętności

Dodaj cytat

Czas namiętności - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2022-12-04, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Beata Pawlikowska powinna pozostać przy pisaniu książek podróżniczych, bo to jej znacznie lepiej wychodzi niż proza. Nie jestem w stanie nawet zakwalifikować do jakiejś kategorii tej książki, bo to ani romans, ani obyczajówka i praktycznie przez cały czas niewiele się tam dzieje. Pełno w niej za to mądrości życiowych pani Beaty. Jest też szukanie innych określeń wyrazu "penis", zresztą o częściach intymnych zarówno męski, jak i damskich możemy w niej sporo przeczytać.

Nie jest to dobra książka, a jej największą zaletą jest to, że jest krótka, ma dużą czcionkę i przez to szybko się ją czyta (za to cztery gwiazdki). Nie polecam nikomu, może poza fanami autorki.

Blondynka na Safari
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka na Safari

Wszystko co powinieneś wiedzieć o safari: Informacje praktyczne: pogoda i klimat, fotografowanie, zakupy, słownik języków suahili i afrikaans, obozowiska...

Kalendarz do nauki języka angielskiego
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Kalendarz do nauki języka angielskiego

Nowy sposób, żeby nauczyć się języka angielskiego. Kalendarz na Nowy Rok pełen angielskich niespodzianek. Krótkie wyrażenia i przysłowia, wyjaśnienia...

Nawiedzone kolonie
Rafał Witek