Czy jesteśmy tutaj sami?

Tom 47 cyklu Saga o Ludziach Lodu

Długa i niebezpieczna walka Ludzi Lodu z Tengelem Złym dobiegła końca. Tan-ghil, zakała i największe zagrożenie świata, przestał istnieć. Nie znaczy to jednak, że w przyszłości już wszystko będzie dobrze. Nadal na wiele pytań nie udzielono odpowiedzi. Rodzina ma wiec przed sobą rok pełen napięć...

Informacje dodatkowe o Czy jesteśmy tutaj sami?:

Wydawnictwo: Axel Springer
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7558-135-5
Język oryginału: Szwedzki
Tłumaczenie: Anna Marciniakówna

Kup książkę Czy jesteśmy tutaj sami?

Czy jesteśmy tutaj sami? - opinie o książce

Avatar użytkownika - AnnaN32
AnnaN32
Przeczytane:2016-02-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Najsłabsza z całości, wg mnie zupełnie niepotrzebny dodatek o życiu autorki...... no i skoro zna się zakończenie to mało interesujące jest czytanie o tym co było wcześniej choćby i z perspektywy osoby o której wcześnie niewiele się czytało.
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2015-10-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Wszystko się zakończyło. Duchy przodków istnieją, ale już niedostępne dla żyjących. Gabrielowi trudno odnaleźć się w tym'normalnym' świecie. Brakuje mu rodziny, która odeszła, duchów, demonów, czarnych aniołów. Wszystko jest inne. Jest już po 30tce, ale wciąż jest sam. Żadna z dziewcząt nie ma w sobie tego czegoś co Ludzie Lodu. Postanawia spotkać się z Margit Sandemo, znaną już pisarką, by napisała książkę o historii jego nadzwyczajnej rodziny. Margit początkowo podchodzi do tego sceptycznie, ale w końcu ugina się.
Avatar użytkownika - agatka20008
agatka20008
Przeczytane:2015-12-15, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki w 2015 roku,
Ostatnia część sagi. Żegnamy wszystkich przodków oraz demony. Także Czarne Anioły. Dowiadujemy się także że walka Ludzi Ludu była częścią planu Lucyfera, skrzywdzonego upadlego anioła. Tak wysoka ocena jest tylko dzięki pierwszej części książki. Dalej Margit niestety opowiada już o sobie i swoich "nadnaturalnych" przeżyciach w trakcie pisania sagi.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:1998-01-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Margit Sandemo, Romanse,
Jak dla mnie najslabszy tom. Bardzo naciagany.

Mam bardzo mieszane uczucia odnośnie ostatniej części sagi. Liczyłam na coś mega, na ciekawe zakończenie ale się przeliczyłam. Okazuje się, że praktycznie odcinek 46 jest już zakończeniem a ta ostatnia to bardziej coś w rodzaju posłowia.

Mam kilka uwag odnośnie kilku spraw np tej, gdy autorka pojawia się w powieści jako jedna z postaci. Uważam , że nic to nie wnosi do całej powieści i wybija trochę z klimatu, który sama najpierw stworzyła.Kolejna rzecz: bardzo długi opis jak doszło w ogóle do powstania tych książek. Dowiadujemy się wiele o samej autorce, o jej zyciu , o tym co sama doświadczyła. To wszystko jak się okazuje miało wpływ na to, jak opisała swoich bohaterów oraz wszystkie miejsca , w których dzieje się akcja.

Może ostatnia część to nie jest to czego byśmy oczekiwali lecz zawsze można wyjść z założenia , że to część 46 zakańcza całą sagę tak na dobrą sprawę.

Ogolnie oceniam sagę na ogromne 6. Dawno nie czytałam coś tak fantastycznego i nie mówię tu tylko o kategorii literatury. Świetna, błyskotliwa, ciekawa i naprawdę zajmująca. Przede wszystkim ważne jest to, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Chętnie zobaczyłabym ekranizację sagi na ekranach kin.

Avatar użytkownika - MagdaMc
Przeczytane:2017-03-09, Przeczytałam,
Zimowa zawierucha
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Zimowa zawierucha

Siedemnastoletnia Villemo Kalebsdatter zakochała się bez pamięci w starszym od niej o osiem lat Eldarze Svartskogenie. Jednak Eldar pochodził ze złej rodziny...

Martwe Wrzosy
Margit Sandemo0
Okładka ksiązki - Martwe Wrzosy

Anna Maria Olsdotter przyjechała do małego górniczego osiedla Martwe Wrzosy, by poprowadzić szkołę dla dzieci robotników. Nie wszyscy jednak...