Czynności wyjaśniające

Czteroosobowa rodzina ginie w wypadku samochodowym, a sprawca zdarzenia ucieka…Trudne śledztwo, policjant na życiowym zakręcie i kobieta, która chce mu pomóc. Czy mężczyzna uwierzy w jej bezinteresowność w momencie, gdy przestał już ufać samemu sobie? Prawda kryje się we mgle.Technik kryminalistyki, Szymon Hołysz, wraca do służby po wielomiesięcznym zwolnieniu lekarskim. Szybko okazuje się, że nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom nowego przełożonego. Wzbierające w nim negatywne emocje przenosi na grunt rodzinny, a opieka nad dwojgiem małych dzieci zaczyna go przerastać.Na domiar złego Hołysz musi rozwikłać sprawę tragicznego wypadku samochodowego, stając się sędzią we własnej sprawie. Czy przypadkowe spotkanie z Olgą, atrakcyjną wokalistką, pozwoli mu odbić się od dna, czy też pogrąży jego świat w jeszcze większym chaosie? Jak znaleźć sprawcę, gdy wszystkie dowody świadczą przeciwko tobie? Rozwiązanie tej kryminalnej zagadki pozwoli podkomisarzowi odkryć prawdę o swoim życiu.

Informacje dodatkowe o Czynności wyjaśniające:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2021-06-09

Kup książkę Czynności wyjaśniające

Czynności wyjaśniające - opinie o książce

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-07-11,

Szymon Hołysz wraca do służby po kilkumiesięcznym zwolnieniu lekarskim. Nie jest on jednak wstanie sprostać wymaganiom swojego przełożonego. Zaczynają wzbierać w nim negatywne emocje a opieka nad dwójką dzieci znacznie go przerasta. Dodatkowo Hołysz musi rozwikłać sprawę tragicznego wypadku, w którym zginęła czteroosobowa rodzina. Pewnego dnia na jego drodze staje Olga, piękna wokalistka, która nie ukrywa, że jest nim zainteresowana.

To była prawdziwa uczta czytelnicza. Czytając trudno mi było uwierzyć, że jest to debiut literacki Pana Sebastiana. Powiedzieć "wspaniała książka" to jakby nie powiedzieć nic. Autor perfekcyjnie połączył mocny kryminał z wątkiem obyczajowym i romansem w tle. Tutaj kompletnie nie ma się do czego przyczepić, wartka akcja, wyraziści bohaterowie, intrygująca fabuła. To wszystko stworzone w wyśmienitym stylu! Książkę czytałam z zapartym tchem, przekładając stronę za stronę aby jak najszybciej poznać zakończenie historii, które okazało się prawdziwą wisienką na torcie. Książka trzymała mnie w napięciu do samego końca, bardzo dobrze spędziłam z nią czas. Polecam!

Gratuluję autorowi i czekam na kolejne książki!

Dziękuję @wydawnictwolira za możliwość przeczytania książki