Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi

Ta książka to NIE jest kolejna pobieżna publikacja o dinozaurach. To porywająca, pełna faktów i ciekawostek opowieść o minionych dziejach, która pozwoli młodym czytelnikom poznać świat er mezozoicznej i kenozoicznej, kiedy na Ziemi królowały wielkie gady i ssaki. Przystępny opis odkryć i badań naukowych, liczne ilustracje, schematy i grafiki pomogą przenieść się w czasie i dowiedzieć, jak wyglądał prehistoryczny świat pełen fascynującej flory i fauny.

Informacje dodatkowe o Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-10-26

Kup książkę Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi

Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi - opinie o książce

Ponad 300 stron a na nich niesamowita dawka wiedzy o tym, co działo się w erze mezozoicznej i kenozoicznej. Dowiemy się wiele ciekawostek i faktów zarówno o zwierzętach, jak i roślinach. Poznamy bliżej Dinozaury, ale również inne zwierzęta, które można było spotkać w tamtych czasach. Książka jest bardzo bogata w treść.

Wizualnie książka jest świetna. Znajdziemy w niej kolorowe strony, liczne, wspaniałe zdjęcia, a także rysunki. To wszystko sprawia, że z przyjemnością ją oglądamy, a także zachęca do poznania treści.

Napisana w sposób ciekawy, przystępny dla młodych czytelników. To jedna z tych pozycji, która bawi i uczy, dostarczając wielką dawkę wiedzy praktycznie niezauważalnie.

Książka posiada twardą i solidną okładkę, dzięki której nie zniszczy się szybko.

„Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi” to według mnie wspaniała pozycja zarówno dla dzieci, jak i dla każdego dorosłego, który chciałby bliżej poznać erę mezozoiczną i kenozoiczną. W ogromną przyjemnością polecam, według mnie się nie zawiedziecie.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi" to popularnonaukowa książka dla starszych dzieci, która przedstawia wiele faktów i ciekawostek dotyczących naszej ziemi i zwierząt żyjących w danych erach. To nie tylko książka o dinozaurach, która zachwyci ich fanów, ale poznaje się inne ssaki, o których wcześniej mogło się nie słyszeć. Są one bardzo podobne, poprzez spokrewnienie, do zwierząt, które żyją w dzisiejszych czasach. Co ciekawe, zanim przeczytaliśmy treść, zgadywaliśmy z dziećmi, do których obecnie znanych nam zwierząt są podobne ssaki z ilustracji. Świetna zabawa!
Wspomniane ilustracje zachwycają i przybliżają wygląd dinozaurów i ssaków. Kolorowe, wyraźne, działające na wyobraźnię przyciągają dziecięce oko.
Treści jest dość dużo, więc nie jest to książka na jedno posiedzenie. Warto dawkować sobie wiedzę, żeby się nie znużyć i nie odrzucić lektury na dłużej.
"Dinozaury i wielkie ssaki..." podzielone jest na okresy (w milionach lat temu), a są nimi: czwartorzęd, neogen, paleogen w erze kenozoicznej oraz kreda, jura, trias w erze mezozoicznej. Przyznaję, że już dawno nie miałam do czynienia z tymi zagadnieniami, więc z ciekawością odświeżałam sobie pewne fakty. Może nie jestem największą fanką historii, ale warto się pochylić nad tą lekturą.
Gdy tylko zobaczyłam zapowiedź książki wiedziałam, że muszę ją mieć. Krzysztof Poznański, twórca kanału Naukowo Tv, w przystępny sposób przekazuje wiedzę, która może otworzyć dzieciom możliwości na nowe pasje, jaką jest nauka. Sądzę, że niejeden młody czytelnik zachwyci się opisanymi faktami, ciekawostkami i ilustracjami, które od razu skradły moje serce. Bardzo Wam polecam!

Dinozaury pomimo tego, że żyły dawno, dawno temu to nadal są świetnym tematem do rozmów i domysłów, a współczesna nauka dostarcza nam wielu ciekawych faktów o tych wielkich stworzeniach.
Dinozaury i wielkie ssaki to książka, która przekazuje nam ogrom wiedzy nie tylko o tych zwierzętach, ale też o całej erze mezozoicznej i kenozoicznej, o faunie i florze, która wtedy występowała i o wszystkim innym z tamtych lat. Dla mnie ta książka jest jak encyklopedia, każdy rozdział to jeden okres Trias, Jura, Kreda, Paleogen, Neogen i Czwartorzęd i w każdym mamy po kilka zagadnień. Wszystko jest świetnie podzielone, łatwo się we wszystkim odnaleźć, mamy ciekawe tabele, piękne obrazki, ważne informacje napisane pogrubioną czcionką, są schematy oraz wstawki z wytłumaczeniami różnych terminów z tekstu.
Tak naprawdę o dinozaurach wiem nie wiele i jakoś nigdy specjalnie się nimi nie interesowałam, chociaż nie daleko mamy świetny JuraPark, który już zwiedziliśmy kilka razy. Dinozaury to niesamowite stworzenia i to wszystko mamy opisane w tej książce, były one bardzo różne, mięsożerne i roślinożerne, małe i duże, te co miały długą i szyję i takie grubsze, które miały bardzo krótką, były dinozaury wodne, lądowe i takie co potrafiły latać, także podział był dość spory.
Polecam tę książkę każdemu, ponieważ ona rozbudza ciekawość i absolutnie nie trzeba jej czytać od deski do deski tylko skupić się na interesujących nas fragmentach, można też skupić się tylko na obrazkach i kiedy któryś wyjątkowo zaciekawi dziecko to wtedy zacząć mu czytać o tym dinozaurze. Na pewno zabawy przy niej jest na długie godziny i każdy znajdzie w niej coś dla siebie zarówno fan dinozaurów, jak i osoba, która do tej pory nie była nimi zainteresowana, będzie również idealna dla małego, a także dużego czytelnika.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-11-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Wilga

,,Dinozaury i wielkie ssaki" to prawdziwa skarbnica o dawnych czasach. Pozwala ona poznać świat er mezozoicznej i kenozoicznej. W erach tych na Ziemi panowały wielkie gady i ssaki. Książka przedstawia opis najnowszych odkryć i badań naukowych, liczne grafiki i ilustracje, które pomagają dziecku poszerzyć swoje zainteresowania. Książka to prawdziwy wehikuł czasu, który zabiera nas do świata, który już dawno przestał istnieć.

Autor zabiera nas na prawdziwą przygodę: popływamy w oceanach z morskimi potworami, będziemy uciekać przed największymi drapieżnikami jakie chodziły po naszej planecie, uniesiemy się w przestworza wraz z pterozaurem. Dowiemy się również jakiego gady przetrwały do dzisiaj i kiedy pojawiły się pierwsze ssak.

Zawarte tutaj informacje dotyczą nie tylko największych ssaków jakie kiedyś żyły, ale również znajdziemy tutaj informacje z zakresu biologii, geologii, geografii a nawet astronomii.

Książka napisana jest prostym i przejrzystym językiem. Dzięki czemu zainteresuje każdego bez względu na wiek. A jeśli napotkamy na coś niezrozumiałego dla nas, to autor zadbał o to, by wyjaśnić nam te trudniejsze zagadnienia poprzez liczne tabele, zestawienia czy ilustracje.

Pan Krzysztof Poznański jest twórca kanału Naukowo TV na YouTubie. To pasjonat nauk o Ziemi, który ukazuje miejsce naszej planety we wszechświecie. Przez dzieci nazywany ,,panem od dinozaurów".