Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt

Ciekawostki o zwierzętach dla ciekawskich dzieci. Kto pierwszy pozna odpowiedzi na te pytania? Dzieci, czy rodzice?

Dlaczego pies macha ogonem, a komary gryzą?

Po co jeżowi kolce, a słoniowi trąba?

Dlaczego jaszczurka gubi ogon?

Czy kot zawsze spada na cztery łapy?

Ile kropek ma biedronka?

A gdzie raki zimują?

Udzielenie odpowiedzi na te pytania wcale nie jest prostą sprawą. Tajemnice zwierząt, tych dużych i małych, biegających, pełzających, pływających i skrzydlatych, odkryje przed wami sławna lekarz weterynarii Dorota Sumińska, która o zwierzakach wie wszystko. Znana z licznych książek i programów w telewizji autorka w lekki i zabawny sposób podzieli się swoją wiedzą, nauczy jak obserwować zwierzęta i rozbudzi w Was ciekawość świata.

Pouczająca i pięknie ilustrowana książeczka do wspólnego czytania dla dzieci i rodziców. Dzięki dużym literom dzieci mogą ją czytać także samodzielnie.

Informacje dodatkowe o Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2015-05-07

Kup książkę Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt

Dlaczego oczy kota świecą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Świetna pozycja dla małych ciekawskich a przy okazji i rodzic dowie się paru ciekawostek :)
Avatar użytkownika - apiossa
apiossa
Przeczytane:2015-06-11, Ocena: 6, Przeczytałem,
Spodobała mi się ta książka, choć skierowana jest ona do dzieci i ważniejsze jest to, że spodobała się ona mojemu synkowi :) Z ogromną ciekawością słuchał każdego pytania i każdej odpowiedzi. Zagadywał, dyskutował i zadawał nowe pytania, na które czasem sama nie potrafiłam odpowiedzieć ;) Widać było, że bardzo zainteresowała go ta nieznana dotychczas zwierzęca strona :) W książce tej oprócz pomysłowych i intrygujących pytań oraz świetnych, prostych i zabawnych odpowiedzi znajdziemy także mnóstwo fajnych, bardzo kolorowych ilustracji przedstawiających zwierzaki czasami nawet w różnych śmiesznych scenkach. Całość prezentuje się naprawdę ładnie. Sztywna okładka, poręczny format, duża czytelna czcionka, przejrzyste pytania i odpowiedzi. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam, abyście sami po tę pozycję. Myślę, że zarówno wasze dzieciaki jak i wy będziecie zadowoleni :)
Avatar użytkownika - SophieSalvatore
SophieSalvatore
Przeczytane:2015-05-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Dlaczego jamnik jest taki długi? Które ze zwierząt jest największym śpiochem? Dlaczego zebry mają futro w paski? Czy drzewo czuje ból? Te pytania i kilkadziesiąt innych, często niespodziewanych i podchwytliwych, zadają dzieci, które lubią wiedzieć wszystko. Odpowiada na nie wielka miłośniczka zwierząt, ceniona lekarz weterynarii i pisarka Dorota Sumińska. Licznie zgromadzone zwierzęta, które asystują autorce, namalowała z wielką wyobraźnią Joanna Żero.(...) Autorka w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiada zwierzakach i ich przystosowaniu do życia na lądzie bądź w wodzie. Dzięki książce "Dlaczego Oczy Kota Świecą W Nocy?" dzieci mają okazję dowiedzieć się na przykład dlaczego chomik wypycha jedzeniem policzki lub dlaczego kogut ma grzebień? To takie zwyczajne pytania, które niby są proste i każdy zna odpowiedź, ale gdy przyjdzie nam wytłumaczyć to małemu dziecku zaczynają się schody. Dzięki pani Dorocie Sumińskiej dzieci mają sposobność dowiedzieć się nieco o swoich lubionych pupilach, poszerzyć swoje horyzonty a rodzice wyjść z twarzą w obliczu podchwytliwych pytań. (...) Myślę, że książka pani Doroty Sumińskiej to świetny prezent dla dziecka, który być może zaowocuje w przyszłości miłością do książek. Wspólne czytanie rodziców z dziećmi to świetny pomysł na spędzenie popołudnia czy weekendu. Zapraszam na mojego bloga : http://recenzje-sophie.blogspot.com

Kiedy dziecko zasypuje Was pytaniami o zwierzęta, a Wy nie znacie odpowiedzi, to sięgnijcie po książkę Doroty Sumińskiej "Dlaczego oczy kota święcą w nocy? I inne sekrety świata zwierząt". Znajdziecie w niej wiele odpowiedzi.

Pytania dotyczą nie tylko naszych milusińskich zwierząt domowych, ale też zwierząt gospodarczych, leśnych i egzotycznych. Autorka zagląda do mysiej dziury i nurkuje w oceanie, przemierza leśne dróżki i te całkiem swojskie. Zaprasza dziecko i dorosłego do niesamowitego świata zwierząt i oprowadza ich po nim. Nie brakuje nowych pojęć, które wyjaśniane są w sposób przystępny i opisowy, np.: trzeszcze, szable, kłujka, chmara. Przytacza kilka rekordów zwierząt, wyjaśnia prawa ewolucji. Zaciekawia, intryguje i zachwyca odkrywanymi sekretami przyrody. Jednakże jednocześnie trochę nas ludzi krytykuje i obarcza winą… za kręgosłup jamnika. Nawet nazywa nas kapryśnymi istotami i nawiązuje do utrzymania porządku.

Komunikatywny język to podstawa książki dla dzieci. Autorka opowiada najprościej, jak tylko można, oraz krótko i zwięźle, by nie zanudzić dziecka. Dodatkowo przekłada język zwierząt na ludzki. Wyjaśnia, na czym polega rozmnażanie roślin i hibernacja, opowiada o kolorach w przyrodzie i strojeniu się zwierząt, tłumaczy, jak rak chodzi tyłem i jak to jest z łapaniem myszy u kotów, czym są garby wielbłądów i worki chomików. Zagadki świata zwierząt przestają być zagadkami. Stają się impulsem do obserwowania zwierząt w naturalnym środowisku i do zmiany nawyków… żeby drzewo nie czuło już bólu. A do tego piękne, kolorowe i czasami nieco przewrotne ilustracje Joanny Żero.

Ta książka nie tylko wyjaśni dziecku wiele niewiadomych o braciach mniejszych, ale także poszerza dorosłym wiedzę o faunie. Nie wiedziałam, do czego zdolne są żółwie. Zaskoczyła mnie informacja, dlaczego psy lubią lizać ludzi, że ryby mają głos, a wszystkie ptaki i ssaki śnią. Obala mity, choćby ten o jeżu z jabłkiem czy brudnej świni. Wyjaśnia, jak to ludzie przypisali zwierzętom złe cechy (głupi baran, chytry lis).

"Dlaczego oczy kota świecą w nocy?" to pięknie wydana książka, w której zagadki świata zwierząt wyjaśnione są w przystępny sposób za pomocą przykładów z życia. Dla małych ciekawskich i dla tych dużych też.

Wierzę w Jeże
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Wierzę w Jeże

Mistrzyni opowieści o zwierzętach uwierzyła w jeże, kiedy pojawiały się w jej życiu, jako pacjenci, domownicy i rezydenci ogrodu. Stąd jeżowe obyczaje...

Szczęśliwy pies
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Szczęśliwy pies

Z wielką uwagą przeczytałem książkę Doroty Sumińskiej "Szczęśliwy pies". W bardzo przystępny sposób porusza ona tematy związane z tym wszystkim, co składa...