Dochód podstawowy. Jak możemy sprawić, żeby to się udało

Czy każdy i każda powinni mieć udział w bogactwie społeczeństwa?

Czy możemy stworzyć bardziej sprawiedliwy świat, przyznając wszystkim gwarantowany dochód?

Co to oznacza dla naszego zdrowia, dostatku i szczęścia?

Na te i wiele innych pytań odpowiada w swojej najnowszej książce Guy Standing, który od ponad trzydziestu lat gra pierwsze skrzypce w dyskusji o dochodzie podstawowym.

Bezwarunkowe, regularne, bezpośrednie świadczenie pieniężne dla każdej obywatelki i obywatela - to właśnie dochód podstawowy. W kolejnych krajach partie polityczne zaczynają wpisywać go do swoich programów. Dochód podstawowy przestaje być utopią, a zaczyna niezbędnym rozwiązaniem umożliwiającym prowadzanie progresywnej polityki. Namacalnym (w portfelach) dowodem, że w nowoczesnych społeczeństwach każda osoba odgrywa rolę w wytwarzaniu bogactwa, które dziś należy do garstki nielicznych.

Jakie skutki dochód podstawowy niesie w zakresie gospodarki, biedy, pracy? Jakie argumenty można wysunąć przeciwko tej idei? I dlaczego nie można dłużej czekać z jej wprowadzeniem w życie? Na wszystkie te pytanie odnajdziesz pytanie w tej przystępnej książce.

Informacje dodatkowe o Dochód podstawowy. Jak możemy sprawić, żeby to się udało:

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2021-01-29
Kategoria: Ekonomia
Tytuł oryginału: Basic Income and how we can make it happen

Tagi: Ekonomia polityczna bóg

Kup książkę Dochód podstawowy. Jak możemy sprawić, żeby to się udało

Dochód podstawowy. Jak możemy sprawić, żeby to się udało - opinie o książce

Karta Prekariatu
Guy Standing0
Okładka ksiązki - Karta Prekariatu

W swojej bestsellerowej książce z 2011 roku Guy Standing wprowadził do powszechnego obiegu pojęciu ,,prekariatu" - nowej klasy społecznej, której życie...