Dragon Age: Cesarstwo masek

Tytuł oryginału: Dragon Age: The Masked Empire
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Dominika Repeczko

Tom 4 cyklu Dragon Age

Podróż przez najbardziej niebezpieczne, najbardziej zabójcze zakątki Orlais, gdzie nie liczą się tytuły, a ostrza.

Cesarzowa Celene dzięki swojej mądrości, sprytowi i bezwzględnej manipulacji zdobyła tron Orlais. Stanęła na czele najpotężniejszego narodu Thedas i poprowadziła cesarstwo w wiek oświecenia. Teraz jednak wisząca na włosku wojna między magami a templariuszami może zniszczyć Orlais od wewnątrz. Co gorsza, uciskane elfy wszczynają bunt. Aby ocalić Orlais, Celene musi za wszelką cenę utrzymać tron.

Wielki Książę Gaspard wiele razy stawał do walki za cesarstwo i cesarzową, wykorzystując legendarne umiejętności orlezjańskiego kawalera. Czy walczył na próżno? Krąg upada i chaos zagraża cesarstwu, a Gaspard zaczyna wątpić, czy dyplomatyczne podejście Celene do problemu magów i buntu elfów zdoła ocalić Orlais. Być może nadszedł czas, by na tronie zasiadł nowy przywódca – taki, który żyje zgodnie z kodeksem kawalerów i wie, jak przywrócić siłę cesarstwu.

Briala, pokojówka Celene, już w czasach, gdy obie były jeszcze dziećmi, wykorzystywała swoją pozycję, by poprawić los elfów w Orlais. Jest powierniczką Celene, jej szpiegmistrzynią i kochanką. Gdy polityka zmusza Celene do dokonania wyboru między prawami pobratymców Briali a tronem Orlais, Briala też musi wybrać, komu pozostanie wierna.

W czasie wojny o tron Orlais łamane są stare obietnice, rodzą się nowe sojusze. Okazuje się jednak, że to od kryjących się po lasach albo głodujących w obcowiskach elfów może ostatecznie zależeć los całego cesarstwa.

Tagi: dragonage

Kup książkę Dragon Age: Cesarstwo masek

Opinie o książce - Dragon Age: Cesarstwo masek

Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2019-12-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2019, Mam,

Długo czekałam na polskie wydanie, które nie mam pojęcia dlaczego pojawiło się tak późno. Czy było warto? Jako fanka Dragon Age odpowiadam oczywiście tak. Nie wiem jak podeszłabym do tej książki nie znając uniwersum z gier, ale w zasadzie nie jest to szczególnie istotne, ponieważ książki tego typu pisane są własnie dla graczy.  Nie da się ukryć, że książkowe DA spod pióra Davida Gaidera są znacznie lepsze (w końcu to główny scenarzysta gier), jednak i Cesarstwo daje radę. Jak to w całej serii zarówno gier jak i książek - intrygi, zaskakujące zwroty akcji, demony, potwory, walka, magia i polityka. Polecam każdemu fanowi serii.

Dragon Age: The Masked Empire
Patrick Weekes0
Okładka ksiązki - Dragon Age: The Masked Empire

Brak wydania polskiego... Powieść napisana przez scenarzystę BioWare Patricka Weekesa, opisująca wybuch orlezjańskiej wojny domowej. Celene, cesarzowa...