Droga ucieczki

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2018-03-14

Czasem w najcichszych miejscach skrywają się najmroczniejsze sekrety...

Spokojna i cicha angielska wieś aż kipi od tajemnic.

Gdy młoda dziewczyna, Abbie Campbell, zostaje potrącona i zostawiona na pewną śmierć na bocznej drodze wioski Little Melham, miejscowa społeczność jest w głębokim szoku. Jednocześnie uruchomiony zostaje łańcuch wydarzeń, wskutek którego na jaw mogą wyjść głęboko ukryte sekrety.

Prawda o tamtym wieczorze zagraża zarówno małżeństwu jak i dzieciom Ellie Saunders i kobieta musi za wszelką cenę chronić swoją rodzinę. A Ellie nie jest jedyną, która ma coś do ukrycia. Ona i jej siostra Leo żywią przekonanie, że mają już za sobą rozdział trudnego dzieciństwa, jednakże Leo dąży do poznania prawdy i ujawnia straszliwy sekret, który przez wiele lat był trzymany w tajemnicy.

Sąsiad Ellie, były detektyw Tom Douglas, uciekł do Little Melham w poszukiwaniu spokojnego życia i zostaje wciągnięty w sieć intryg i kłamstw.

Instynkt podpowiada mu, że to, co przydarzyło się młodej Abbie, było czymś znacznie więcej niż tylko tragicznym wypadkiem.

Spokojna angielska wieś ukrywa przerażające tajemnice, czyhające pod równo przystrzyżonymi żywopłotami, za zamkniętymi drzwiami eleganckich salonów i w niewypowiedzianych słowach...

Bestsellerowa seria z Tomem Douglasem

Kup książkę Droga ucieczki

Opinie o książce - Droga ucieczki

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2018-05-07, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

"Jak łatwo dwoje bliskich sobie ludzi może zacząć poruszać się w przeciwnych kierunkach, być może w ogóle nie zdając sobie z tego sprawy."

Nie mogłam odnaleźć się w tej książce, liczyłam na przynajmniej dobry thriller, trzymający w napięciu, a otrzymałam powieść obyczajową z lekkim dreszczykiem. Mało w niej niepewności, drżenia serca i wyobraźni, za to sporo przewidywalności i sztuczności. Nie wiem, z czego wynika taka nienaturalność w dialogach, rwanych myślach bohaterów, szarpanych opisach, częstych zaprzeczeniach. Było mało składnie i przekonująco, jakby autorka dopiero uczyła się pisać, a przecież to już drugi tom serii, więc powinno być w miarę płynnie i wciągająco.

Drażniły mnie irracjonalne i infantylne zachowania bohaterów, zwłaszcza Ellie, zupełnie nie postępowała jak dorosła kobieta, matka dwójki dzieci. Zamiast jej współczuć, rodziła się we mnie antypatia do sposobu nakreślenia jej postaw i czynów. Doceniam pomysł na fabułę, ale już nie jego przedstawienie. Sporo brakowało mi w tej przygodzie czytelniczej, ledwo ją dokończyłam, zatem nie pozostawiła mnie z uczuciem przeżycia ciekawej rozrywki. Jednak czasem bywają dni, kiedy potrzebujemy naprawdę lekkiej lektury, zapychacza myśli odciągającego od istotnych problemów życiowych, może wówczas ta historia by się sprawdziła. Czytałam trzeci tom "Śpij spokojnie", który też mnie nie zachwycił, ale już było ciut lepiej, przynajmniej w pierwszej części. Jeszcze nie wiem, czy chcę dać się zaskoczyć kolejnymi odsłonami cyklu o Tomie Douglasie, swoją drogą mało go było w "Drodze ucieczki".

Little Melham, urokliwe i pozornie spokojne angielskie miasteczko, lecz w pięknych rezydencjach kryją się mroczne sekrety i ludzkie przywary, zaś przeszłość kładzie się cieniem na rodzinnych relacjach. Potrącenie przez nieznanego sprawcę szesnastolatki na lokalnej drodze niczym katalizator daje impuls do uzewnętrznienia się negatywnych emocji. Leo, trener personalny, odwiedza po wielu latach siostrę Ellie. Kobieta pragnie rozliczyć się z przeszłością, zdobywa się na odwagę i mierzy się ze wspomnieniami powiązanymi z rodzinną posiadłością. Nie można było wybrać gorszego momentu, aby nieświadomie wkroczyć w sieć kłamstw, niedomówień, tajemnic, intryg, fikcji i iluzji. Rozpoczyna się niebezpieczna walka o dotarcie do prawdy i sprawiedliwości.

bookendorfina.pl

Czternastoletnia Abbie Campbell zostaje potrącona przez samochód. Co jednak dziewczynka robiła sama w środku nocy w lesie? Okazuje się, że została porwana. Czy porywaczem była ta sama osoba, która ją uprowadziła? Wypadek dziewczynki porusza całą społeczność Little Melham, gdzie mieszkała dziewczynka. Szczególnie istotny wydaje się fakt, że Abbie została znaleziona przy bocznej drodze, której używają tylko mieszkańcy.

Do Little Melham przyjeżdża trenerka personalna, Leo Harris. Odwiedza ona swoją siostrę, Ellie, która przeprowadziła się do domu, z którym Leo ma same złe wspomnienia. Okazuje się, że Ellie ukrywa jakąś tajemnicę. Czy jest to związane z uprowadzeniem i wypadkiem Abbie?

Książka ta trafila w moje ręce zupełnym przypadkiem – kiedyś wpisałam pozycje Abbott na moją listę „do przeczytania”, a ostatnio ciocia przyniosła właśnie „Drogę ucieczki” z biblioteki. Postanowiłam więc wykorzystać moment (i pozbyć się kaca książkowego ;) ) i „porwałam” tę książkę. Muszę przyznać, że się nie zawiodłam! Może powinnam czytać całość serii o Tomie Douglasie po kolei, ale jak na razie nie mam problemu z ogarnięciem wydarzeń. Teraz zabieram się za „Obce dziecko”, a później… zapewne nadrobię zaległości i luki w historii detektywa Douglasa.

Druga cześć serii z Tomem Douglasem, choć samego detektywa tutaj jest dosyć mało. Akcja dzieje się w małej miejscowości, jest baaardzo brytyjsko. Równie dobrze tytuł tej książki mógłby brzmieć „wszyscy mają tajemnice” bo tak naprawdę na tym opiera się cała akcja. Gdyby nie tajemnice albo wstyd przed wybawieniem pewnych faktów nie doszłoby do całej akcji, ale wiadomo że ludzie są słabi i sami stwarzają sobie problemy - tajemnicami i niedopowiedzeniami. Książka trzyma w napięciu, dzieje się wiele, są elementy thrillera psychologicznego. Postacie wyraziste, zapadają w pamięć i można się z nimi utożsamiać. A co najważniejsze - zakończenie jest niespodziewane.

Avatar użytkownika - wmoichkregach
wmoichkregach
Przeczytane:2018-12-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Avatar użytkownika - emilla2421
emilla2421
Przeczytane:2018-04-29, Ocena: 3, Przeczytałem, 26 książki 2018,

Little Melham spokojna wieś gdzie dwie przyrodnie siostry Ellie i Leo spędziły dzieciństwo i młodość, dziciństwo pełne traumy, okropnych przeżyć. Leo przyjeżda do siostry w odwiedziny by zmierzyć się z przeszłością i traumą dzieciństwa której doświdczyła z rąk macochy po śmierci swojej matki. Ojca który ją i siostre opuścił i który zostawił na jej życiu bliznę. Zostaje potrącona 14 letnia dziewczynka Abbie Campbell i zostawiona na pewną śmierć, na bocznej uliczce gdzie nie ma kamer i którą jeżdzą tylko mieszkańczy kto mógł dopuścić się tej zbrodni każdy podejrzewa każdego i ma dużo do ukrycia. Każdy ma tu swoje tajemnice i sekrety, które ukrywa przed innymi. To książka to walka z przeszłością i próba ukrycia pewnych spraw. Co się wydarzyło tej nocy ? To jedna z pierwszych powieści autorki gdzie wątek kryminalny zostaje zepchnięty na boczny tor, najważniejszy jest wątek obyczajowy. Tutaj prym wiedzie sieć kłamstw która łączy a jednocześnie dzieli paczkę przyjaciół każdy ma coś do ukrycia i dużo do stracenia, brak tu szczerości. To ksiązka ktora porusz wiele problemów brak zaufania w zmalżeństwie, stalking czy też przemoc domową oraz zdrady i romanse.Końcówka jak najbardziej w stylu Abott, pełna napięcia i zaskoczenia. Zachęcam do zaczęcia przygody z Abot w kolejności jakie ksiązki ukazały się w polsce, no niestety czegoś w tych czesnych powieściach brakuje,= zdecydowanie.Fani będą z lekka zawiedzeni.

Obce dziecko
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Obce dziecko

Jeden mroczny sekret. Jeden potworny akt zemsty. Gdy Emma Joseph poznaje swojego przyszłego męża, Davida, to zupełny wrak człowieka. Jego pierwszą żonę...

Idealne kłamstwo
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Idealne kłamstwo

Wczoraj Scott był martwy. Dzisiaj wrócił. Ale Anna nie wierzy w duchy. Scott był chłopakiem Anny. Kochała go, ale on zrujnował jej życie. Kiedy umarł...

Manhattan Babilon
Westerplatte
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów